سال 97 از لحاظ بودجه اعتباری سخت‌تر است/ تمرکز روی بازآفرینی شهری و صرفه‌جویی انرژی کار و تعاون

سال 97 از لحاظ بودجه اعتباری سخت‌تر است/ تمرکز روی بازآفرینی شهری و صرفه‌جویی انرژی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر راه و شهرسازی در نشست با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور ضمن اعلام چکیده‌ای از برنامه‌های وزارتخانه برای سال 97، گفت: اگر بتوانیم در سال جدید به سمت پروژه‌هایی برویم که امکان تامین مالی‌اش از بازار بین‌المللی و بازار داخلی اعم از بخش خصوصی و بازار سرمایه و یا تامین مالی بین‌المللی باشد می‌توان کارهای بزرگی را انجام داد.

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در نشست مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها گفت: سال 96 با تمام فراز و نشیب‌هایش گذشت و بسیار مهم است که ما در سال گذشته نسبت به آنچه که به انجام رسانده‌ایم، رضایت وجدانی داشته باشیم و بدانیم که چه کرده‌ایم و در پیشگاه وجدان خود یک رضایتمندی نسبی داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سال 96 سال سختی بود. اما در مجموع فکر می‌کنم که همکاران ما در سراسر کشور چه در ادارات کل و چه در شرکت‌ها و موسسات تابعه آنچه که در توان داشتند تلاش کردند و ما هم موفق شدیم در مجلس بازگوکننده زحمات و تلاش‌های همکاران باشیم. عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: سال 97 از نظر اقتصادی و از جهت بودجه اعتباری عمرانی کشور، شاید سال دشوارتری باشد. در عین حال اگر بتوانیم در سال جدید به سمت پروژه‌هایی برویم که امکان تامین مالی‌اش از بازارهای بین‌المللی و بازار داخلی اعم از بخش خصوصی و بازار سرمایه و یا تامین مالی بین‌المللی باشد می‌توان کارهای بزرگی را انجام داد.
وی تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم در سال جدید، سازماندهی خوبی در تامین مالی پروژه‌ها داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: نکته دیگری که فکر می‌کنم مهم است این که باید تمرکز خود را روی انجام چند پروژه خاص قرار دهیم. یکی از مباحث و موضوعاتی که باید تمرکز خود را روی انجام آن قرار دهیم، بحث بازآفرینی شهری است که رئیس‌جمهوری شخصا وارد موضوع شدند و از همه ما انتظار دارند که در این حوزه در موضوع بازآفرینی شهری تمرکز بیشتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: از موضوعات دیگر نیز که در سال جدید روی آن تمرکز خواهیم داشت، مباحث و موضوعات مالی و روش تامین مالی و مباحث و موضوعات بانکی و مالی است که تعقیب می‌کنیم.
عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: تمام تلاش من این است که در حوزه مسکن و شهرسازی بازآفرینی شهری محور اصلی فعالیت‌های ما قرار بگیرد و بتوانیم منابع زمین که در اختیار ما قرار دارد را پشتوانه بازافرینی شهری قرار دهیم و این موضوع را با جدیت بیشتری تعقیب کنیم و این موضوع مهمی است که در سال جدید تعقیب خواهیم کرد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: سال آینده به سمت موضوعات و پروژه‌های کیفی‌تر جهت‌گیری خواهیم کرد. یکی از مباحث مورد تمرکز ما در سال جدید، تمرکز بر موضوع صرفه‌جویی در مصرف انرژی است که به آن سمت گرایش خواهیم کرد و در این راستا ما هر موضوع و طرحی که به سمت صرفه‌جویی در مصرف انرژی گرایش داشته باشد چه در حوزه ساخت و ساز و مسکن باشد و چه در حوزه حمل و نقل باشد را تعقیب خواهیم کرد.
وی افزود: تمرکز ما در سال 97 بیشتر روی صرفه‌جویی در مصرف انرژی است و در پروژه‌ها این موضوع را تعریف خواهیم کرد. در مورد دستورالعمل‌های اجرایی آن در ابتدای سال گفتگو خواهیم کرد. در هر صورت، سیاست کلی ما به این سمت گرایش دارد که این موضوع (صرفه جویی در مصرف انرژی) را به جای مشخصی برسانیم.
وزیر راه و شهرسازی همچنین در بیان دیگر اقداماتی که برای سال 97 وزارت راه و شهرسازی بر روی آنها تمرکز خواهد داشت، گفت: پروژه‌های مشترک حمل و نقل و مسکن و شهرسازی قاعدتا در سال 97 در اولویت ما قرار دارند که در کلانشهرها و در حمل و نقل حومه‌ای، پروژه‌های مشترک حمل و نقل حومه‌ای چه به صورت جاده‌ای و چه به صورت ریلی موضوع اصلی ما در سال جدید خواهد بود.
آخوندی افزود: آن جاهایی که راه آهن داریم بحث TOD را جدی دنبال خواهیم کرد و بر روی آن تمرکز می‌کنیم تا بحث TOD را به صورت متمرکزتری پیگیری کنیم.
عضو کابینه دولت دوازدهم در پایان گفت: در حوزه‌های تخصصی‌تر همچون مباحث شهرسازی در حوزه شهرهای جدید و همچنین در چهار مد حمل و نقل صحبت‌های جزء به جزء فراوانی خواهم داشت که انجام آن و گفتگو در مورد آن را به ابتدای سال موکول می‌کنم.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نشان امید

40 درصد ظرفیت تولید مبلمان خالی است

ایران، ترکیه و مغولستان رکورددار مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها/تولید واکسن ذات‌الریه و مننژیت در کشور

پرونده پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی بسته می‌شود

مصرف کنسرو ماهی 50 درصد کاهش یافت/ تعیین قیمت سلیقه ای ماهی

سازوکار توثیق سهام شرکت‌های دولتی مشمول واگذاری نزد مؤسسات مالی در لایحه بودجه 1402 بررسی می‌شود

شرکت های دانش بنیان وارد عرصه پروش ماهی در قفس شوند

افزایش قیمت‌های چندباره دسترسی گروهی را به هواپیما قطع می‌کند

9 پروژه شاخص عمرانی در منطقه 4 تهران به بهره‌برداری می‌رسد

نقش اساسی زنبور عسل در افزایش تولید محصولات زراعی در کشور

بارانداز شهید رجایی دریچه مهم در حوزه تجارت قزاقستان با کشورهای جنوب

6 راهکار برای کاهش ضرر و زیان مرغداران/‌ جوجه‌ریزی باید متناسب با نیاز بازار باشد

افزایش نسبی دما در نواحی غربی کشور

ششمین هفته افزایشی طلا ثبت شد

ممنوعیت تیک‌تاک در آمریکا به رای گذاشته می‌شود

حریم گسل کرج و شهرهای واقع درشعاع 30 کیلومتری آن مشخص شد

مازندران استان پایلوت مبارزه بیولوژیک در شمال کشور است

"پویش ملی هر سیاه‌چادر یک پرچم" در دهه فجر امسال برگزار می‌شود

همکاری دوجانبه ایران و قزاقستان در زمینه خدمات فنی و مهندسی کشاورزی

سامانه مدیریت پنجره واحد زمین در 21 استان کشور عملیاتی شد

نقش بی‌بدیل عشایر در تامین امنیت غذایی کشور

هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قزاقستان برگزار می‌شود

آیین گشایش پایگاه مقاومت بسیج شهید آرمان علی‌وردی برگزار شد

فرهنگ کار در لرستان به خوبی نهادینه نشده است / دستگاه‌ها مسئول اشتغال تعهد شده هستند

ابلاغ دستورالعمل نحوه هزینه‌کرد اعتبارات آموزشی شوراهای شهر

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.