امکان تولید 4500 تن ماهی خاویاری در سد کارون 3 تولید و تجارت

امکان تولید 4500 تن ماهی خاویاری در سد کارون 3

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: پیش بینی امکان تولید 4 هزار و 500 تن ماهی خاویاری در قفس در سد کارون 3 ظرفیت بسیار بزرگی است و اقدامات مطالعاتی به منظور پرورش این گونه در حال انجام است.

سید حسین حسینی در سفر به خوزستان در نشست بررسی ظرفیت های شیلاتی شهرستان های ایذه و باغملک که امروز، 29 مهرماه در محل فرمانداری ایذه برگزار شد، اظهار کرد: پیش بینی امکان تولید 4 هزار و 500 تن ماهی خاویاری در قفس در سد کارون 3 ظرفیت بسیار بزرگی است و اقدامات مطالعاتی به منظور پرورش این گونه در حال انجام است.
وی با اشاره به ذخایر و ثروت های کلان منابع طبیعی که در گوشه گوشه این کشور وجود دارد، افزود: استفاده بهینه از منابع آبی باید محور سیاستگذاری های تولید، اشتغال و امنیت غذایی سازمان های تصمیم گیرنده قرار گیرد و عدم بهره برداری از آب و ذخایر در حوزه کشاورزی و آبزی پروری مصداق بارز اسراف از منابع خدادادی است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در صنعت شیلات حوزه صید و صیادی ما را از حوزه آبزی پروری در سواحل و دریا مغفول کرده است، با اشاره به ظرفیت های شهرستان های ایذه و باغملک اظهار کرد: براساس مطالعات صورت گرفته توانمندی و ظرفیت های آبزی پروری این منطقه فرصت ارزشمندی برای صنعت شیلات از زنجیره تولید، پیش تولید و بازار را فراهم می کند.
حسینی با بیان اینکه پیش بینی امکان تولید 4 هزار و 500 تن ماهی خاویاری در قفس در سد کارون 3 ظرفیت بسیار بزرگی است، ادامه داد: هم اکنون ماهیان خاویاری به عنوان یکی از ارزشمندترین گونه ها به لحاظ گوشت و خاویار محسوب می شوند و به عبارتی پرچم شیلات ایران است و در 22 استان پرورش داده می شود و در سد کارون 3 نیز اقدامات مطالعاتی به منظور پرورش این گونه در حال انجام است.
رییس سازمان شیلات ایران یادآور شد: ظرفیت تولید 7 هزار و 500 تن ماهی قزل آلا فقط در سد کارون 3، یک هزار و 500 تن در چشمه ها و 22 هزار تن در رودخانه ها شناسایی شده است.
وی به حمایت ویژه استاندار خوزستان از شیلات اشاره کرد و گفت: با تشکیل شورای عالی راهبردی شیلات طی 2 هفته آینده با حضور استاندار خوزستان، دستگاه های اجرایی ذیربط، کارشناسان و متخصصان روند عملیاتی شدن این طرح ها و ظرفیت ها تسریع پیدا می کند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی، توزیع صنعت شیلات در پیکره تولید، اشتغال و ارزش افزوده را موضوع بسیار مهمی دانست و عنوان کرد: در بحث انتقال تکنولوژی ایران حرف برای گفتن دارد و دوره های آموزشی و ترویجی و جذب سرمایه گذاران باید برگزار شود.
حسینی اظهار کرد: چگونه در بحث مسائل محیط زیستی در خشکی برای حفاظت و نگهداری از جانوران و گونه های بومی تلاش می شود در حالی که در زمینه پرورش آبزیان و به منظور تنوع و حفظ گونه های بومی مقاومت های بسیاری از سوی برخی سازمان ها وجود دارد.در حالی که امروز دولت، مجلس و سرمایه گذار پای کار آمده است و باید اینگونه تحریم های داخلی بی اثر شود.
وی در بخش پایانی گفت: بازدیدهای میدانی از شهرهای مختلف خوزستان نقطه شروع کار است و کلیه اقدامات و برنامه های عملیاتی باید به صورت تیمی و گروهی تا حصول نتیجه از سوی مدیران استانی و شهرستانی به جد پیگیری شود.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.