تاخیر در پرواز برای ایرلاین‌ها ضرر اقتصادی دارد/ علت تاخیرها باید به مردم اطلاع‌رسانی شود کار و تعاون

تاخیر در پرواز برای ایرلاین‌ها ضرر اقتصادی دارد/ علت تاخیرها باید به مردم اطلاع‌رسانی شود

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه هیچکس در مجموعه ایرلاین‌ها به‌دنبال پرواز با تاخیر نیست، چون برای شرکت ضرر اقتصادی دارد، گفت که علت تاخیر باید شفاف و روشن به مردم اطلاع‌رسانی شود.

محمد محمدی‌بخش درباره تاخیر پرواز در شرکت‌های هواپیمایی به ایسنا گفت: موضوع تاخیرهای هواپیمایی یک زنجیره است؛ سازمان هواپیمایی هم با زنجیره‌ای از دلایل مواجه است، بخشی از آن آب و هوا، بخشی خرابی و تعمیرات هواپیما، بخشی نیروی انسانی، بخش فرودگاهی و امنیتی است و موضوعات مختلف دست به دست هم می‌دهد.
وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی به‌عنوان نهاد حاکمیتی تشخیص می‌دهد که این تاخیر، با توجه به شرایط بیرونی رخ داده یا شرایط درونی عامل آن بوده، عامل انسانی علت آن بوده یا عامل غیرانسانی. زمانی که ما احصا کنیم عامل انسانی باعث تاخیر بوده و عمدی صورت گرفته است، باید حکم قضایی بگیریم و برخورد قضایی کنیم که بعضا هم این موضوع اتفاق می‌افتد.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: اگر فردی کاری انجام دهد که باعث تاخیر و بروز نارضایتی شود، درصورتی که این موضوع خارج از چارچوب قوانین و مقررات و اختیاراتش باشد، حتما باید به نهادهای ذی‌ربط قضایی معرفی شود و پاسخگو باشد. بعضا هم سازمان تعزیرات و دستگاه‌های قضایی به این موضوع وارد شده و پرس‌وجو می‌کنند و البته این موضوع هم حتما به این معنا نیست که آن فرد محاکمه می‌شود، بلکه ادله‌اش را ارائه می‌کند که یا پذیرفته می‌شود یا اگر کسی متخلف باشد، برایش حکم صادر می‌شود.
محمدی‌بخش با بیان اینکه مرجع رسیدگی به موضوع تاخیرهای هوایی، سازمان هواپیمایی کشوری است، افزود: مگر اینکه حوزه جرم یا اتفاقی در حوزه عامه رخ دهد که در آن صورت دستگاه قضایی وارد می‌شود. برای سازمان هواپیمایی هم تفاوتی بین اینکه ایرلاین‌ خصوصی باشد یا دولتی وجود ندارد و حتما رسیدگی صورت می‌گیرد و سازمان هم بدون اغماض به این موضوع ورود می‌کند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: دلایل این تاخیرها متعدد است و ما هم باید تلاش کنیم در حوزه فرودگاهی شفاف و روشن اطلاع‌رسانی کنیم، تا تعمیرات، خطای انسانی، آب و هوا و هرچه را که در این چرخه منجر به تاخیر می‌شود، صادقانه به مردم گزارش دهیم؛ اما باید این موضوع را بپذیریم که هیچکس در مجموعه ایرلاین به‌دنبال پرواز با تاخیر نیست، چون برای شرکت ضرر اقتصادی دارد، ما هم بدون تعارف و رودربایستی، علت را هرچه باشد بیان می‌کنیم.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.