مجمع عمومی به زودی برگزار می‌‌شود
اولویت‌‌های بانک آینده بعد از رای قطعی دیوان عدالت اداری روزنامه های اقتصادی

اولویت‌‌های بانک آینده بعد از رای قطعی دیوان عدالت اداری

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - دنیای‌اقتصاد : شعبان مردای، سرپرست بانک آینده از برنامه‌های بانک آینده بعد از رای قطعی دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: رای قطعی دیوان عدالت اداری آرامش لازم برای تحولات بانک آینده را فراهم کرده است. سرپرست بانک آینده در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» درباره آخرین تحولات هفته‌های اخیرا این بانک به «دنیای‌اقتصاد» گفت: خوشبختانه رسیدگی منطبق با موازین قانونی دیوان عدالت اداری در 16شهریور1401 باعث تعیین تکلیف شد و نگرانی‌‌هایی را که می‌‌توانست باعث اختلال و سردرگمی سهامدار و بیش از 7میلیون سپرده گذار شود، با تدبیر و دوراندیشی از بین برد.

مرادی با بیان اینکه با توجه به رویکرد اخیر مقامات ناظر و رای قطعی دیوان عدالت اداری اکنون وضعیت سهامداری مشخص است، افزود: این موضوع مورد استقبال بازار به‌ویژه سهامداران بانک قرار گرفته و آرامش بیشتری برای پیگیری و تخقق برنامه‌های تحولی بانک به وجود آمده است. او ابراز امیدواری کرد: دراین فضای سازنده و تعاملی بین ذی‌نفعان بانک، اعم از سهامداران، سپرده‌گذاران و کارکنان، نتایج موثر و سریع‌تری حاصل شود. مرادی درپاسخ به پرسشی مبنی براینکه: بعد از ابلاغ این رای برنامه و اولویت بعدی هیات‌مدیره بانک آینده چیست، متذکر شد: اولین اولویت، برگزاری مجمع عمومی بانک در آبان ماه آتی است که طی سه سال گذشته برگزار نشده است.
او ادامه داد: تمامی سهامداران منتظر و البته محق هستند که به استناد قانون تجارت و اساسنامه بانک، به‌طور مستمر در جریان تحولات بانک به‌عنوان یک شرکت سهامی عام، قرار گیرند و برای اداره هرچه بهتر دارایی مالی خود، در زمان‌های مقرر، تصمیم‌گیری کنند. سرپرست بانک آینده با اشاره به اینکه در این مدت سهامداران خرد با صبر و پیگیری، نشان دادند شایسته روزهای بهتری هستند، یادآور شد: دراین مسیر همکاری و تلاش مسوولان و کارشناسان سازمان بورس تاکنون قابل تقدیر است و از این پس نیز شاهد حمایت جدی‌‌تر آنها از منافع سهامداران بانک درجهت بازگشایی نماد و برگزاری مجامع خواهیم بود.
مرادی تاکید کرد: به‌ویژه از یاد نباید برد که بانک آینده بیش از 75هزار نفر سهامدار خرد دارد که حق طبیعی آنان است، نسبت به وضعیت سهامداری خود اطمینان خاطر داشته باشند. او درباره دستور کار مجمع عمومی که در اولویت برنامه‌های بانک است، توضیح داد: با توجه به قطعیت رای دیوان، گره فعالیت حدود یکصدهزار سهامدار منتظر برای بهره‌مندی از این سهم با ارزش پس از هماهنگی با بانک مرکزی برداشته شده و صورت‌‌های مالی اخیر بانک با اصلاحات لازم، دراین جلسه مطرح و درباره آنها، رای گیری خواهد شد. مرادی گفت: همچنین مقوله مهم تجدید ارزیابی دارایی‌‌های بانک که ار ارزش بالایی برخوردار هستند، مطرح و درباره نحوه احتساب ارزش روز آنان در حساب‌‌های بانک، هماهنگی لازم می‌‌شود.
سرپرست بانک آینده اظهار کرد: در نتیجه این ارزیابی‌‌ها، بدون تردید، بانک آینده از وضعیتی که درحال حاضر به‌دلیل حدود سه سال قفلی در سهم در آن قرار گرفته، به‌گونه بسیار متفاوت و موفقی، خارج شده و صورت‌‌های مالی آن به نحو شفاف‌‌تری نماینگر وضعیت واقی بانک و نتیجه اقدامات کارکنان و مدیران آن در راستای تامین سودآوری برای عموم سهامداران و ارزش‌آفرینی برای مشتریان خواهد شد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.