ترانزیت کالا 38 درصد افزایش یافت راه و شهرسازی

ترانزیت کالا 38 درصد افزایش یافت

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: در شش ماه گذشته حدود 38 درصد ترانزیت کالا افزایش یافت

به گزارش فصل تجارت داریوش امانی با بیان اینکه اولویت کشور باید تبادل اطلاعات و تبادل کالاهای تجاری با کشور همسایه باشد، اضافه کرد: پارسال ما حدود 50 درصد رشد ترانزیتی داشتیم و امسال نیز نزدیک به 38 درصد در مقایسه با پارسال افزایش ترانزیت داشتیم که اتفاق بسیار خوبی است.
امانی با بیان اینکه سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان در برخی از اتوبوس‌های مسافری به صورت آزمایشی اجرا شد، گفت: با اجرای این سامانه با نام سپهتن در برخی از اتوبوس‌های مسافربری هم در بحث ایمنی و کنترل رفتار رانندگان و ناوگان و هم در بحث صرفه جویی سوخت اقدامات خوبی صورت گرفت.
امانی گفت: خوشبختانه درباره ناوگان باری ما اقدامات اولیه قانونی و تأمین اعتبار انجام دادیم و تا یک ماه آینده نیز تفاهم نامه چهارجانبه بین دستگاه‌های ذیربط امضا می‌شود.
به گفته رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه 26 پایانه مرزی با 15 کشور همسایه هست، گفت: با پتانسیل‌های خوبی که در بحث حمل و نقل جاده‌ای کشور داریم بیش از 80 درصد جابه جایی حمل و نقل کشور از طریق حمل و نقل جاده‌ای بار و مسافر صورت می‌گیرد.
امانی با اشاره به اینکه حدود 38 هزار کیلومتر راه اصلی و شریانی داریم، اضافه کرد: بیش از 90 درصد بار، مسافر، ترانزیت و اقتصاد کشور در این 38 هزار کیلومتر انجام می‌شود و مابقی راه‌ها نیز راه‌های اصلی، فرعی و راه‌های روستایی و بین مزارع است که نگهداری راه‌های اصلی و فرعی هم با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.
امانی همچنین گفت: هدف ما جابه جایی 20 میلیون تن کالا از راه گذر شمال به جنوب است که با کشورهای آسیای میانه، روسیه و آذربایجان توافقاتی انجام شده و کشورهای ترکمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان هم اضافه شدند و امیدواریم با اقداماتی که در حال انجام است در مرزهای خشکی ما هم این امر محقق شود.
امانی گفت: نزدیک به هشت هزار ناوگان به زودی وارد کشور می‌شود که با ورود این ناوگان جوان دیگر مشکلاتی برای ورود به کشورهای دیگر همسایه نداریم و نزدیک به 90 هزار ناوگان ما هم در مسیرهای ترانزیتی فعالیت می‌کنند که با این افزایش ترانزیت ما مشکلی درباره بحث کمبود ناوگان نخواهیم داشت.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور درباره شناسایی نقاط حادثه خیز در کشور گفت: هزار 580 نقطه پرحادثه خطرناک شناسایی شده که در سه سال گذشته 580 از این نقاط برطرف شد که با توجه به کمبود اعتبارات ما امسال هم نزدیک به 250 از این نقاط را در دستور کار قرار داریم و هزار نقطه باقی مانده نیز مانده است که تا چهار سال آینده تأمین اعتبار شود.
امانی درباره فرسودگی ناوگان حمل ونقل هم گفت: بسیار از رانندگان تمایل به نوسازی خودروهای خود دارند که با تفاهم سه جانبه ای که سال گذشته بین وزارت راه و شهرسازی، وزارت صمت و وزارت نفت ایجاد کردیم در صورت اجرایی، 167 هزار ناوگان در پنج سال آینده نوسازی می‌شوند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایان نیز درباره چاپ بارنامه‌های دستی گفت: یکی از تکالیف قانونی که براساس مصوبات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز داریم قرار است که دیگر بارنامه چاپ نشود که جز در دو استان که به صورت محدود از این بارنامه‌ها استفاده می‌شود در حا ل حاضر بیش از 90 درصد در کشور بارنامه الکترونیکی صادر می‌شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.