معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:
تامین 4 هزار مگاوات برق در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور با تکمیل 93 پست برق جدید صنعت و معدن

تامین 4 هزار مگاوات برق در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور با تکمیل 93 پست برق جدید

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سفرهای استانی رئیس جمهور در دولت سیزدهم نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان منابع برای تامین زیرساخت ها در شهرک ها و نواحی صنعتی سراسر کشور اختصاص یافته است.

به گزارش فصل تجارت به نقل از شاتا، علی رسولیان روز پنجشنبه در جریان سفر به استان اردبیل در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی این استان که در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: از ابتدای امسال تاکنون در احداث 30 پست برق با وزارت نیرو مشارکت داشته ایم و رقم مشارکت ما از ابتدای دولت سیزدهم نیز در احداث 66 پست برق بوده است.
تامین 4 هزار مگاوات برق در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور با تکمیل 93 پست برق جدید
وی ادامه داد: در مجموع 93 پست برق را به صورت مشارکتی با وزارت نیرو احداث می‌کنیم که با تکمیل آنها نزدیک به 4 هزار مگاوات برق در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور تولید می‌شود.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، تصریح کرد: شهرکها و نواحی صنعتی محصول انقلاب اسلامی ایران است و در 848 شهرک و ناحیه صنعتی کشور نزدیک به 50 هزار واحد صنعتی مستقر است که برای نزدیک به یک میلیون نفر شغل، به وجود آورده اند.
رسولیان، همچنین با بیان اینکه سال گذشته 90 درصد تامین بودجه سازمان متبوعش افزایش یافته است، گفت: در حوزه تامین آب ، برق و گاز در شهرکها و نواحی صنعتی افزایش دو برابری داشته ایم و سال گذشته بیش از 6 هزار هکتار زمین صنعتی نیز به اراضی صنعتی مان اضافه شده است که در این حوزه رشد 288 درصدی داشته ایم.
رشد 2 برابری صنعت با تکمیل 47 هزار طرح در حال ساخت و ساز در شهرک ها و نواحی صنعتی
وی، همچنین بیان کرد: 47 هزار طرح در حال ساخت و ساز در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور داریم که با بهره برداری از این طرح ها صنعت در شهرکها و نواحی صنعتی رشد 2 برابری می یابد.
بازپس گیری 990 هکتار اراضی راکد صنعتی سال گذشته در شهرکهای صنعتی کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین افزود: قراردادهای راکد را باز پس میگیریم و از طریق مزایده به افراد دارای اهلیت و صلاحیت واگذار می‌کنیم، امسال تاکنون 400 هکتار اراضی راکد بازپس گیری شده است و سال گذشته نیز 990 هکتار اراضی راکد را بازپس گیری کرده ایم.
رسولیان، همچنین ادامه داد: هزینه تغییر کاربری شهرک های خصوصی بر اساس مصوبات دولت رایگان می باشد که ظرفیت خوبی برای فعالیت فعالان اقتصادی است و ما مجوزهای لازم را در کوتاه‌ترین زمان برای فعالیت آنها صادر می کنیم.
وی در ادامه اظهار کرد: دولت نیز مصوبه شهرکهای صنفی تولیدی را تصویب کرده است و اساسنامه شرکتهای استان نیز در این راستا اصلاح و ابلاغ شده است که فعالان اقتصادی از این ظرفیت نیز می‌تواند استفاده نمایند.
18 هزار هکتار زمین صنعتی در شهرکها و‌ نواحی صنعتی کشور آماده واگذاری است
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، همچنین با اشاره به اینکه 18 هزار هکتار زمین صنعتی در شهرکها و‌نواحی صنعتی کشور آماده واگذاری می باشد، گفت: در واگذاری ها توجه به توازن صنعتی و آمایش سرزمینی و واگذاری به افراد دارای اهلیت و صلاحیت مدنظر می باشد.
رسولیان یادآوری کرد: دو مدل واگذاری داریم، زمینهای صنعتی یا از طریق سامانه الکترونیکی واگذار می شوند و یا از طریق مزایده و ارزیابی کیفی به افراد دارای اهلیت و صلاحیت داده می شوند.
وی همچنین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تولید بیان کرد: بدون فعالیت و حضور بخش خصوصی تولید نمی تواند رشد کند و ارتقا یابد، وضعیت بنگاهای بخش خصوصی مناسب تر است و ما نیز وظیفه داریم فضا را برای بخش خصوصی فراهم نماییم.
گفتنی است در این نشست، استاندار اردبیل، دادستان مرکز استان، مدیرکل صمت و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی اردبیل، اعضای شورای اداری و فعالان اقتصادی بخش خصوصی و اتاق بازرگانی در کنار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران حضور داشتند.
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 509 شهرک و 338 ناحیه صنعتی و 5 منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌ برداری، 84 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، 2مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 99 هزار و 143 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از 49 هزار و 529 واحد صنعتی و سه هزار و 245 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 987 هزار و 75 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آمادگی دخانیات ایران برای کشت فراسرزمینی، سرمایه گذاری مشترک و صادرات به ونزوئلا

توسعه صنایع پایین‌دستی نفت‌خام و میعانات گازی با سرمایه مردمی

665 میلیون دلار تنها 88 میلیون تقاضا داشت

حمله سایبری به جایگاههای سوخت شایعه است

گسترش رفاه اجتماعی با دستور کار سند آمایش استان‌ها دنبال می‌شود

نظارت میدانی مرتضوی بر فعالیت‌های اشتغال‌آفرین و عدالت‌محور در آذربایجان‌شرقی

ارائه خدمات ویژه برای افراد دارای معلولیت از راهبردهای اساسی وزارت رفاه است/ تحقق عدالت و احیای حقوق توان‌یابان و معلولان در دولت مردمی سیزدهم

احتمال یخبندان در تهران/پیش بینی کاهش 8 درجه‌ای دما

کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما از روز یکشنبه تا صبح چهارشنبه در تهران

بازار جدید به فرابورس اضافه شد؛ راه‌اندازی «بازار توافقی»

افزایش 3.5 برابری صادرات میگو به روسیه

رویدادی برای شناسایی شرکت‌های توانمند در حوزه صنایع غذایی

معامله 200 هزار تن کنسانتره سنگ آهن در تالار حراج باز

عرضه 17 هزار و 300 تن فراورده در بورس انرژی

و سرانجام، تورم سوپرمارکتی

تحقق وعده مالیاتی وزیر امور اقتصاد و دارایی

یک میلیون و 100 هزار معلول در پایتخت

سکونت یک میلیون و 100 هزار معلول در پایتخت

انتقاد از عملکرد ضعیف در اجرای برنامه ساخت مسکن/ دولت از ظرفیت قانون جهش تولید مسکن استفاده کند

جزئیات تسهیلات اعطایی بانک‌ها/ نیمه اول امسال 14 درصد بیشتر از پارسال وام پرداخت شد‌

عبدالله گنجی مشاور فرهنگی شهردار تهران شد

اختصاص امکانات ویژه معلولان در طرح احداث بوستان جنگ‌افزارسازی

تجاری‌سازی کود اوره آنتی‌کیک دوست‌دار محیط زیست در کشور

کاهش نسبی قیمت سیمان/ افزایشی نداشته ایم

رشد 94 درصدی ارزش کل معاملات بازار سهام/‌ تک‌سهم‌ها‌ بورس را سبزپوش نگه داشتند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.