سختگیری‌های غیرضرور، قلم‌های مدیران اجرایی کشور را لرزان کرده است تولید و تجارت

سختگیری‌های غیرضرور، قلم‌های مدیران اجرایی کشور را لرزان کرده است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر اقتصاد در خصوص نقش بانک‌ها در تامین مالی کشور صراحتا اظهار کرد: در حوزه برنامه هفتم توسعه باید یک تصمیم مهم و سرنوشت ساز بگیریم و از منظر ما کشوری که دچار تنگناهای تحریمی است و دولت آن قصد دارد که وابستگی خود را خام فروشی نفت کم کند و توان کمتری در نقش آفرینی کمتری در حوزه عمرانی و سرمایه‌گذاری داشته باشد؛ باید از همه ظرفیت‌های منابع تامین مالی خودش استفاده کند.

احسان خاندوزی عصر امروز 30 مهرماه در آئین آغاز عملیات احداث شهرک زنجیره فوتوولتاییک انرژی های تجدیدپذیر ایران گروه نوران انرژی با مشارکت بانک ملی ایران در خصوص این پروژه گفت: در نقطه چرخش و تحول به لحاظ کیفی قرار داریم و مسیر نویی آغاز کرده و این مسیر نو برکات زیادی نه فقط برای بخش انرژی بلکه برای اقتصاد ایران خواهد داشت.
او می افزاید: بانک ملی و شبکه بانکی کشور هم سهم موثری در این نقطه چرخش دارد که در این پروژه بارز است‌.
وزیر اقتصاد و دارائی بیان کرد: تجلیل واقعی از مقام حاج قاسم سلیمانی باید داشت زیرا کسی بود که مدیریتی شجاعانه و تحول‌گرانه و مخلص گرایانه را محقق کرد و به ما نوع مسئولیت اجرایی را آموزش داد.
به اعتقاد او، امروز مدیر محافظه کار که به استقبال خطر نمی‌رود و مسیر نو را انتخاب نمی کند و از ریسک می هراسد برای کشور مفید نیست.
خاندوزی می‌افزاید: امروز جای مدیری که در عین عقلانیت، شجاعانه و کارشناسانه در اقتصاد کار می‌کند و مدیریت اقتصادی دارد، خالی است.
وزیر اقتصاد، می‌گوید: اگر در برخی محافل از سختگیری‌های غیرضرور برخی از نهادها انتقاد می‌کنیم به این دلیل است که این اقدامات جرات مدیران برای اتخاذ تصمیمات بزرگ در چارچوب قانون را گرفته است و این گرفتن جسارت از مدیران اقتصادی کشور متاسفانه مسیرهای پیشرفت را کند و قلم های مدیران اجرایی کشور را لرزان کرده است.
او می افزاید: در عرصه تولید کشور در 6 ماه گذشته قریب 113 هزار فعال اقتصادی بدون حتی یکبار مراجعه به هیچ دستگاهی و ارائه هیچ مدرکی توانسته‌اند مجوزهای کسب و کار خود را به صورت برخط دریافت کنند و این عدد در سال قبل صفر بود؛ هر چند سرعت کم اما تحول آغاز شده است.
به گفته خاندوزی، در استان کرمان در ماه های گذشته 590 پروژه در قالب تسهیلات تبصره 18 داشتیم و اینبار مانند گذشته پول پاشی کور و بدون نظارت نیست و این بار در مجاری شفاف و دقیقی انجام می شود و از نهادهای اشتغال زا که در مویرگ‌های شهرستان‌ها و روستاها بوده برای نظارت استفاده می کنیم تا متناوب هر ماه‌ پروژه ها رصد شوند.
او در ادامه گریزی به حوزه توزیع درآمدها زد و گفت: در استان کرمان در 6 ماهه اخیر 560 میلیارد تومان از محل مالیات به حساب شهرداری ها و دهیاری ها بازگشت داده شد.
وزیر اقتصاد در خصوص نقش بانک‌ها در تامین مالی کشور صراحتا اظهار کرد: در حوزه برنامه هفتم توسعه باید یک تصمیم مهم و سرنوشت ساز بگیریم و از منظر ما کشوری که دچار تنگناهای تحریمی است و دولت آن قصد دارد که وابستگی خود را خام فروشی نفت کم کند و توان کمتری در نقش آفرینی کمتری در حوزه عمرانی و سرمایه‌گذاری داشته باشد؛ باید از همه ظرفیت‌های منابع تامین مالی خودش استفاده کند.
او بر لزوم درس گرفتن از گذشته اظهار کرد: استراتژی خروج بانک ها از بنگاه‌داری باید همانند ورود آنها به پروژه‌ها زمانبندی شود.
وزیر اقتصاد مساله خروج از بنگاه داری های بانک ها را حتما ضروری دانست و بیان کرد: در آخر سال این موضوع حتما بررسی خواهیم کرد.
او می‌افزاید: در حوزه بانک های خصوصی نیازمند چنین همراهی هستیم و نسبت تسهیلات به سپرده‌های بانک‌های خصوصی به میزانی که از منابع استان‌ها استفاده می‌کنند، نیست البته چند بانک خصوصی مسئولیت پذیر در کشور داریم.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اقتصاد دیجیتال؛ موتور محرک توسعه کشورها

توسعه بیمه با موتور دانش‌بنیان‌ها

اعاده حیثیت یورو مقابل دلار

تهران جای خالی روسیه در ایروان را پر می‌کند

آثار منفی رفتار پیمانکارانه با کارکنان

چشم بازار سهام به بودجه

بچه ببر بنگال: داستان توسعه بنگلادش

نمره قبولی وصول مالیات

عبور خودرو از چله واردات

دوپینگ پاییزی در بازار مسکن

دولت مخالف قیمت‌گذاری دستوری

نقاط قوت برنامه هفتم

گفت و گوی انتقادی در بهارستان

نگاه سازمان استاندارد، شتاب‌بخشی به تولید و حذف دیوان‌سالاری زائد است

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی جهت ارتقای مقیاس توسعه اقتصادی کشور دارد

بهره برداری از 2 چاه گازی جدید در فارس

تولید یک میلیون تن قیر توسط شرکت نفت پاسارگاد

بزرگترین مقاومت شاخص کل بورس برای صعود در هفته اخیر

وزیر نفت: نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

چرا دولت می‌خواهد 65 درصد سهام بانک رفاه را واگذار کند؟

32 شهر خوزستان تحت پوشش طرح بازآفرینی شهری قرار گرفتند

تراز پرداختی های کارکنان استاندارد استان مرکزی مناسب نیست

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.