تاکید ویژه وزارت نیرو بر استفاده از پساب در صنعت نفت و انرژی

تاکید ویژه وزارت نیرو بر استفاده از پساب در صنعت

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: وزارت نیرو بر استفاده از پساب در صنعت تاکید ویژه دارد.

خشایی 30 مهرماه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با اشاره به پایداری وضعیت صنعت آب و برق در استان مرکزی اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی جزو شرکت های پیشرو است و همواره در ارزیابی ها، نمره بالایی را اخذ کرده است.
وی تصریح کرد: از 1.5 میلیون نفر جمعیت تحت پوشش این شرکت در استان، در شهرها، میزان پوشش به 100 درصد رسیده و در روستاها نیز بیش از 90 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش قرار دارد و از 1100 روستا، 900 روستا تحت پوشش قرار گرفته است.
خشایی گفت: 500 هزار مشترک در حوزه آب تحت پوشش هستند که از آب سالم و بهداشتی بهره مند هستند و این رقم به بیش از 670 هزار خانوار می رسد. در روستاهای استان نیز 170 هزار خانوار توسط شرکت خدمات رسانی می شوند.
وی عملکرد این شرکت را در حوزه فاضلاب خوب ارزیابی کرد و گفت: 70 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته است و سه پروژه در اراک، خمین و شازند در دست اقدام است که با بهره برداری از از این سه تصفیه خانه جمعیت تحت پوشش رشد قابل توجهی خواهد داشت.
خشایی با اشاره به اینکه در سال 1400 با توجه به حساسیت مصرف آب اقدامات ویژه ای در حوزه استفاده از پساب توسط وزارت نیرو صورت گرفته است، گفت: استان مرکزی در این حوزه پیشرو است و می توان پساب را در اختیار صنایع آب‌بر که در فرآیند تولید نیازمند آب هستند قرار دارد و در دوره مدیریت جدید شرکت، اجرای بخشنامه پساب و راه اندازی پروژه پساب در استان باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در حوزه آبرسانی نیز اقدامات ویژه ای در دستور کار قرار دارد و پروژه جهاد آبرسانی برای 10 هزار روستا در کشور در حال اجراست و در استان مرکزی تعداد روستاهای تحت پوشش این طرح افزایش می یابد تا ضریب پوشش به حدود 100 درصد برسد.
خشایی تاکید کرد: میزان موفقیت یک مدیر در حوزه آب و فاضلاب به میزان رضایتمندی مردم وابسته است.
در این جلسه معاون استاندار مرکزی گفت: سال ویژه ای را در حوزه آب و برق پشت سر گذاشتیم و مجموعه وزارت نیرو اقدامات ویژه ای را در این رابطه به انجام رساند.
مجتبی آل یاسین بیان کرد: سال های گذشته به دلیل بی تدبیری ها، با چالش های جدی در حوزه آب و برق و قطعی ها روبرو بودیم، اما سال خوبی را با کمترین تنش پشت سر گذاشتیم.
وی تصریح کرد: مسئولیت ها در واقع امانت و امتحان است، دولت در صدد استفاده از نیروهای بومی به دلیل اشراف و شناخت آنها نسبت به موضوعات استان است و خوشبختانه این هدف در انتصاب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان به خوبی محقق شد.
در این آیین مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی نیز اظهار کرد: در تابستان 1401 با دشوارهای بسیاری در حوزه آب و برق روبرو بودیم که خوشبختانه این شرایط با مدیریت مناسب سپری شد.
محمودی افزود: اقتصاد صنعت آب و برق شرایط مناسبی ندارد. خدمات به روز ارائه می شود، اما بهای آن مربوط به حدود 5 سال پیش است، همچنین در بحث اجرای پروژه مسکن ملی، 1720 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های آب و برق 27 هزار واحد مسکن تعیین شده برای استان مرکزی، اعتبار نیاز است و آورده آن شاید به 170 میلیارد تومان برسد که امیدواریم اصلاحاتی در این راستا صورت گیرد.
در این جلسه یوسف عرفانی نسب مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی نیز بیان کرد: تلاش های شرکت آب و فاضلاب استان به دلیل وجود منابع انسانی بسیار قوی، با وجود همه مشکلات در حوزه اعتبار و منابع مالی، به ثمر نشست و آبرسانی سیار دائمی به 67 روستا در سال گذشته، امسال به 32 روستا تقلیل یافت.
وی با اشاره به تعامل قابل قبول در شورای انسجام بخشی آب و برق استان، گفت: در مجموعه آب و فاضلاب استان بالغ بر 1200 نفر فعالیت دارند و با وجود 100 میلیارد تومان مطالبات از مشترکین که 80 درصد آن به سیستم اداری و انتظامی باز می گردد، برای بر زمین نماندن کار تلاش می شود و لازم است که در نیمه دوم سال حتما منابع مالی به شرکت تزریق شود.
در این آیین حشمت الله عباسی به عنوان سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی معارفه و از زحمات یوسف عرفانی نسبت قدردانی شد.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آمادگی دخانیات ایران برای کشت فراسرزمینی، سرمایه گذاری مشترک و صادرات به ونزوئلا

توسعه صنایع پایین‌دستی نفت‌خام و میعانات گازی با سرمایه مردمی

665 میلیون دلار تنها 88 میلیون تقاضا داشت

حمله سایبری به جایگاههای سوخت شایعه است

گسترش رفاه اجتماعی با دستور کار سند آمایش استان‌ها دنبال می‌شود

نظارت میدانی مرتضوی بر فعالیت‌های اشتغال‌آفرین و عدالت‌محور در آذربایجان‌شرقی

ارائه خدمات ویژه برای افراد دارای معلولیت از راهبردهای اساسی وزارت رفاه است/ تحقق عدالت و احیای حقوق توان‌یابان و معلولان در دولت مردمی سیزدهم

احتمال یخبندان در تهران/پیش بینی کاهش 8 درجه‌ای دما

کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما از روز یکشنبه تا صبح چهارشنبه در تهران

بازار جدید به فرابورس اضافه شد؛ راه‌اندازی «بازار توافقی»

افزایش 3.5 برابری صادرات میگو به روسیه

رویدادی برای شناسایی شرکت‌های توانمند در حوزه صنایع غذایی

معامله 200 هزار تن کنسانتره سنگ آهن در تالار حراج باز

عرضه 17 هزار و 300 تن فراورده در بورس انرژی

و سرانجام، تورم سوپرمارکتی

تحقق وعده مالیاتی وزیر امور اقتصاد و دارایی

یک میلیون و 100 هزار معلول در پایتخت

سکونت یک میلیون و 100 هزار معلول در پایتخت

انتقاد از عملکرد ضعیف در اجرای برنامه ساخت مسکن/ دولت از ظرفیت قانون جهش تولید مسکن استفاده کند

جزئیات تسهیلات اعطایی بانک‌ها/ نیمه اول امسال 14 درصد بیشتر از پارسال وام پرداخت شد‌

عبدالله گنجی مشاور فرهنگی شهردار تهران شد

اختصاص امکانات ویژه معلولان در طرح احداث بوستان جنگ‌افزارسازی

تجاری‌سازی کود اوره آنتی‌کیک دوست‌دار محیط زیست در کشور

کاهش نسبی قیمت سیمان/ افزایشی نداشته ایم

رشد 94 درصدی ارزش کل معاملات بازار سهام/‌ تک‌سهم‌ها‌ بورس را سبزپوش نگه داشتند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.