فیروزی:
خودروسازان نباید زیان انباشته خود را از جیب مردم جبران کنند گفتگو

خودروسازان نباید زیان انباشته خود را از جیب مردم جبران کنند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروسازان با مدیریت صحیح، کیفی‌سازی محصول و انعقاد قرارداد با قطعه‌سازان متنوع و متعدد به سمت کاهش زیان انباشته حرکت کنند تا هزینه‌های بالاسری آن‌ها کاهش یابد.

حجت اله فیروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت کاهش قیمت تمام شده خودرو، گفت: دو نکته اساسی در صنعت باید مدنظر قرار گیرد؛ نخست اینکه هر کارخانه‌ای به ویژه خودروسازی‌ها باید قیمت تمام شده محصول تولیدی خود را کاهش دهند تا امکان رقابت در بازار را داشته باشند، دومین نکته‌ای که در این صنعت باید در دستورکار قرار گیرد، توجه به کیفیت است به گونه‌ای که خودروی باکیفیت و با قیمت مناسب به بازار عرضه شود.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر محصولی برای رقابت در بازار باید به دو شاخص قیمت و کیفیت توجه کند، افزود: هرچند سایر شاخص‌ها مانند خدمات پس از فروش نیز در جلب مشتری اثرگذار است اما خودروسازی‌ها باید علیرغم ارتقا کیفیت، قیمت تمام شده خودروها را کاهش دهند تا خرید محصولاتشان جذابیت داشته باشد.
وی درباره ادعای خودروسازان مبنی بر زیان‌ده بودن تولید خودرو، اضافه کرد: خودروسازان سال‌ها است که ادعا می‌کنند، تولید خودرو با قیمت‌های کنونی برای آن‌ها زیان‌ده است، هرچند ممکن است اتفاقات و تصمیمات اخذ شده در سال‌های گذشته موجب زیان انباشته خودروسازان شده باشد اما این زیان نباید از جیب مصرف‌کننده برداشته شوند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه خودروسازان نباید زیان انباشته خود را از جیب مردم جبران کنند، تصریح کرد: در شرایط کنونی جامعه کشش افزایش قیمت ندارد، حتی برخی خودروهایی که با قیمت پایه در بورس عرضه شدند، نیز مورد استقبال قرار نگرفتند و این موضوع بیانگر این است که بازار کشش قیمتی بالاتر از نرخ فعلی را ندارد. ممکن است افراد از روی الزام و اجبار خودروهایی را با قیمت بیش از ارزش واقعی خریداری کنند اما این خرید ناشی از اجبار یا قیمت‌های کاذب بازار است.
فیروزی ادامه داد: بهتر است خودروسازان با مدیریت صحیح، کیفی‌سازی محصول، انعقاد قرارداد با قطعه‌سازان متنوع و متعدد و... به سمت کاهش زیان انباشته حرکت کنند تا هزینه‌های بالاسری آن‌ها کاهش یابد./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پوپولیسم و کوپنیسم

تاثیر فیلترینگ روی بازار سرمایه

چین و اقتصاد ایران

252 تن عسل در مسجدسلیمان تولید شد

اقتصاد دیجیتال؛ موتور محرک توسعه کشورها

توسعه بیمه با موتور دانش‌بنیان‌ها

اعاده حیثیت یورو مقابل دلار

تهران جای خالی روسیه در ایروان را پر می‌کند

آثار منفی رفتار پیمانکارانه با کارکنان

چشم بازار سهام به بودجه

بچه ببر بنگال: داستان توسعه بنگلادش

نمره قبولی وصول مالیات

عبور خودرو از چله واردات

دوپینگ پاییزی در بازار مسکن

دولت مخالف قیمت‌گذاری دستوری

نقاط قوت برنامه هفتم

گفت و گوی انتقادی در بهارستان

نگاه سازمان استاندارد، شتاب‌بخشی به تولید و حذف دیوان‌سالاری زائد است

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی جهت ارتقای مقیاس توسعه اقتصادی کشور دارد

بهره برداری از 2 چاه گازی جدید در فارس

تولید یک میلیون تن قیر توسط شرکت نفت پاسارگاد

بزرگترین مقاومت شاخص کل بورس برای صعود در هفته اخیر

وزیر نفت: نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.