2086 واحد صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل از ابتدای دولت سیزدهم احیا شد صنعت و معدن

2086 واحد صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل از ابتدای دولت سیزدهم احیا شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون 2 هزار و 86 واحد صنعتی تعطیل یا نیمه‌تعطیل احیا شده که 766 مورد آن در سال جاری بوده است.
به گزارش فصل تجارت، امروز و در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه کشور، رییس‌جمهور اعلام کرد: بیش از 2 هزار کارخانه و واحد تولیدی و صنعتی تعطیل یا نیمه تعطیل در یک‌سال گذشته احیاء شده است.
در این زمینه «علی رسولیان» معاون وزیر صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: آمارهای یاد شده از سوی رییس‌جمهوری، همگی متعلق به بخش صنعت و مربوط به صنایع کوچک و متوسط است.
وی بیان داشت: از این تعداد یک‌هزار و 320 مورد مربوط به سال 1400 و از زمان استقرار دولت سیزدهم است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون نیز 766 واحد راکد و نیمه‌تعطیل فعال شده‌ است و به این ترتیب، در مجموع تعداد واحدهای احیاء شده 2 هزار و 86 واحد است.
طرح افزایش ظرفیت تولید وزارت صمت
وی با بیان اینکه تعداد واحدهای راکد داخل شهرک‌های صنعتی رو به کاهش است، از طرح «افزایش ظرفیت تولید» وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران متولی آن است.
رسولیان ادامه داد: این طرح شامل دو بخش است که بخش نخست آن مربوط به فعال شدن واحدهای تعطیل بوده و امسال احیاء نزدیک به 2 هزار واحد تعطیل در دستور کار است.
وی اضافه کرد: بخش دوم این طرح مربوط به واحدهای نیمه‌تعطیل با کمتر از 50 درصد ظرفیت است که هدفگذاری امسال آن سه‌هزار و 300 واحد است.
معاون وزیر صمت، از احیاء 533 واحد نیمه‌تعطیل در این طرح از ابتدای سال خبر داد و گفت: انتظار می‌رود با تقسیم استانی انجام شده واحدهای راکد و نیمه‌تعطیل، همچنین فعالیت کلینیک‌های کسب و کار در استان‌ها و فعال شدن یک‌هزار و 200 مشاور در بیرون و داخل شهرک‌های صنعتی، احیاء این واحدها در نیمه دوم سال سرعت بگیرد.
وی همچنین به همایش «نهضت احیا» اشاره کرد که روزهای آینده در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد و افزود: در این همایش ملی همه معاونان سازمان صنایع کوچک استان‌ها و کلینیک‌های کسب و کار حضور خواهند داشت.
فعالیت بخش خصوصی برای احیای واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل
رسولیان خاطرنشان کرد: اقدام دیگری که از سوی سازمان صنایع کوچک در دستور کار قرار گرفته، حمایت از بخش خصوصی به‌منظور احیاء واحدهای راکد و نیمه‌فعال است و امروز برخی از آنها خود متولی کار شده و به احیاء واحدها می‌پردازند و در حقیقت به یک کسب و کار تبدیل شده است.
وی گفت: با توافق وزیر صمت با رییس‌کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد، برای احیاء واحدهای راکد و نیمه‌فعال، همچنین نوسازی و بازسازی واحدها تامین مالی 50 هزار میلیارد تومانی در این زمینه مقرر شده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین به قول مساعد معاون اول رییس‌جمهوری برای تامین مالی 500 میلیارد تومانی در این زمینه اشاره کرد.
وی ادامه داد: این سازمان با توافق با بانک ملی در نظر دارد تامین مالی یک‌هزار و 200 میلیارد تومانی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط انجام دهد که یک‌هزار میلیارد تومان آن از سوی بانک ملی و 200 میلیارد تومان آن از سوی این سازمان خواهد بود و بخشی از آن به احیاء واحدهای کوچک با کمتر از 10 نفر کارکن اختصاص خواهد یافت.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.