رونمایی از نقشه راه زیست‌بوم پرداخت هوشمند شهروندی در بانک شهر بانک و بیمه

رونمایی از نقشه راه زیست‌بوم پرداخت هوشمند شهروندی در بانک شهر

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - نقشه راه زیست بوم پرداخت هوشمند شهروندی با هدف حمایت و توسعه زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پرداخت‌های هوشمند در بانک شهر رونمایی شد.

اخبار شرکت‌ها: به گزارش روابط عمومی بانک شهر، در این مراسم که با حضور سیدمحمدمهدی احمدی مدیرعامل بانک شهر، معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران، معاون فناوری اطلاعات بانک شهر، شهردار زنجان و شهردار شیراز برگزار شد، ‌سیدمحمدمهدی احمدی مدیرعامل بانک شهر با اشاره به اینکه در این نقشه راه که محور اصلی آن تحلیل اطلاعات به دست آمده از داده های شهر هوشمند است،گفت: در این نقشه راه اهدافی همچون مدیریت کارآمد دارایی ها، منابع و خدمات، توسعه پایدار شهری، توسعه اقتصادی شهرها و در نهایت ارتقای سطح رفاه زندگی شهروندان دنبال می شود.
در ادامه این مراسم نیز، مهندس حسام حبیب اله معاون فناوری اطلاعات بانک شهر به تشریح جزییات نقشه راه زیست بوم پرداخت هوشمند شهروندی پرداخت و تصریح کرد: در این نقشه راه که شعار اصلی آن« پرداخت شهروندی با یک کارت شهروندی، یکپارچگی در ابزارپرداخت» است، گام های اصلی شامل تدوین سند راهبردی پرداخت هوشمند شهروندی، اجماع بازیگران اصلی در خصوص اسناد راهبردی، تاسیس شرکت مشترک ارائه دهنده خدمات پرداخت شهروندی جذب منابع و سرمایه گذاری و استقرار زیرساخت مورد نیاز، انسجام شبکه پرداخت کشور در راستای توسعه کیف پول هوشمند و در نهایت پردازش متا دیتای استخراج شده از زیرساخت های مذکور برای تصمیم گیری اهداف عالی تعیین شده است.
حبیب اله با اشاره به آگاهی و شناسایی دقیق مشکلات و معضلات شهرها از سوی بانک شهر طی بیش از یک دهه گذشته، تاکید کرد: درهمین راستا چالش های فقدان پرداخت هوشمند شهروندی را می توان در "دسترسی محدود و غیر متمرکز به اطلاعات پرداخت شهروندی"، "عدم دسترسی به اطلاعات به هنگام برای تصمیم گیری لحظه ای در مورد مدیریت شهری"، "امکان پذیر نبودن پایش اطلاعات برای تصمیم گیری بلند مدت به منظور بهینه سازی"، "حجم سنگین تراکنش های پرداخت شهری از مسیر زیرساخت پرداخت بانکی" و "وجود چندین ابزار پرداخت غیرمتمرکز به ازای هر شهروند و برای هر شهر" دانست.
وی ادامه داد: ارائه خدمات سهل تر و ارزان تر به شهروندان، تجمیع و یکپارچه سازی تراکنش ها، تاثیر گذاری مثبت در مولفه های اصلی شهر هوشمند، صرفه جویی در هزینه ها، افزایش نظارت و کنترل، تخصیص صحیح منابع به فعالان اقتصادی، کاهش آلودگی محیط زیست و مصرف بهینه انرژی نیز از مزیت های استقرار پرداخت هوشمند شهروندی است.
معاون فناوری اطلاعات بانک شهر با بیان اینکه کاهش وابستگی به پول نقد در پرداخت های شهروندی، حذف ابزارهای تماسی پرداخت شهروندی، توسعه متوازن و کاربردپذیر در تمامی حوزه های پرداخت شهری و هدایت مدیریت شهری به سمت مدیریت داده محور جزو اهداف کلان این سند محسوب می شود، اظهار داشت: استقرار پلتفرم پرداخت یکپارچه هوشمند شهروندی در حداقل 15 کلان شهر کشور در حوزه های مرتبط با شهرداری ها، ناوگان حمل و نقل عمومی، اماکن گردشگری، ورزشی، تفریحی و رفاهی هم جزو اهداف عملیاتی زیست بوم پرداخت هوشمند شهروندی است.
حبیب اله با تاکید بر اینکه استقرار نظام یکپارچه پرداخت هوشمند شهری مبتنی بر کیف پول شهروندی ، بخش قابل توجهی از پرداخت کشور را به روش های غیر وابسته به ابزارهای فیزیکی سوق خواهد داد، گفت: تدوین این سند و فعالیت آن، گام موثری در پیشبرد اهداف بانک شهر در زمینه ارائه بهترین خدمات مالی به مشتریان خواهد بود.
معاون فناوری اطلاعات بانک شهر همچنین با اشاره به امضای تفاهم‌نامه تامین مالی زنجیره تامین میان بانک شهر و شهرداری تهران، زنجان و شیراز، عنوان کرد: این تفاهم نامه به منظورارتقای ظرفیت های تامین مالی در شهرداری ها منعقد شده است.
حبیب اله گفت: زنجیره تامین مالی قطعا موجب کاستن هزینه ها، افزایش بهره وری، کاهش تورم و اعتماد و اطمینان در این زنجیره می شود.
در ادامه فروزنده معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران هم با بیان اینکه شهرداری ها بانک شهر را یک بانک تخصصی در حوزه تامین نیازهای خود می دانند گفت: امروزه شهرهای بیشتری به اهمیت فناوری پرداخت هوشمند پی برده اند که نقش مهمی در دستیابی به چشم انداز شهر هوشمند ایفا می کند.
اسدی شهردار شیراز و فیروز فر شهردار زنجان هم در سخنانی با مهم بیان کردن وجود چنین اکوسیستم های مالی در نظام بانکی کشور ضمن استقبال از این سند و درخواست افزایش تعاملات تاکید کردند: با راه اندازی و توسعه زیست بوم پرداخت هوشمند شهروندی ، سرعت، سهولت و کیفیت در فعالیت های مالی اکوسیستم بانکی بسیار رشد خواهد کرد.
پایان پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

وام مسکن چند؟

اصلاح و رفع خاموشی بیش از 2700 پایه چراغ در فضاهای سبز شرق تهران

بررسی مصوبات سفر اعضای کمیسیون اجتماعی به آذربایجان شرقی با حضور وزیر کار

رشد 100 درصدی تولید ماشین آلات معدنی در 6 ماهه اول امسال

رستم قاسمی درگذشت

لزوم تدوین استراتژی توسعه اقتصادی در بخش صنعت/تکثرگرایی نشانه توسعه نیست

چهار عامل افزایش قیمت گوشت قرمز/ ضرورت مقابله با دلالی و قاچاق دام

خروج محصولات ایرانخودرو و سایپا از شمول قیمت‌گذاری تا پایان سال

حوزه علم و فناوری تنها صنعت دارای ارزش افزوده چند صد درصدی است

قرض الحسنه یک خدمت عدالت خواهانه در راستای تحقق عدالت اجتماعی است

واریز سود سهام عدالت تا یک‌ماه دیگر

تامین مالی قرض الحسنه دانش بنیان ها بهترین نوع تامین مالی برای تولید بهترین محصولات است

انتشار اوراق قرض‌الحسنه برای اولین بار در کشور

عربستان: شریک قابل اعتماد چین در زمینه انرژی باقی خواهیم ماند

پایداری شغل با افزایش مهارت بیشتر می‌شود

طفره شرکت‌های هواپیمایی و ریلی از فروش بلیت نیم بهای معلولان

آغاز رقابت تسلا با خودروسازان چینی

پهلوگیری 3 فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندرامام

کاریابی‌های غیردولتی 10 روزه مجوز می‌گیرند

رییس گمرک تغییر کرد

بازدید از پروژه 1460 واحدی طرح نهضت ملی مسکن پرند

دوئل حرف تا عمل صیانت از خاک در کشور

راهبرد وزیر جدید مسکن؛ مقابله با احتکار زمین و توسعه افقی شهرها

صندوق توسعه حمل‌ونقل باید هرچه زودتر فعال شود

راهی برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به بازار سرمایه

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.