طی ‌پیامی؛
وزیر راه و شهرسازی روز ملی آمار و برنامه ریزی را تبریک گفت راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی روز ملی آمار و برنامه ریزی را تبریک گفت

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر راه و شهرسازی در پیامی اول آبان، روز ملی آمار و برنامه‌ریزی را تبریک گفت.

به گزارش فصل تجارت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در پیامی فرارسیدن روز ملی آمار و برنامه‌ریزی را تبریک گفت.
در متن این پیام آمده است: امروزه بکارگیری آمار و اطلاعات پیش نیاز تصمیم گیری، سیاست گذاری و برنامه ریزی هر کشوری است .
اهمیت اطلاعات آماری در همه امور اعم از سیاست‌گذاری، تعیین اهداف، خط مشی‌ها، هدایت امور اجرایی و در نهایت ارزیابی میزان موفقیت به قدری مهم است که بسیاری از کارشناسان ایجاد یک نظام کارآمد و مؤثر در تولید و عرضه آمار را از الزامات اولیه و ضروری در برنامه‌ریزی‌ها قلمداد می‌کنند.
در بخشی از پیام آمده است؛ نظام تحول یافته اقتصادی در عرصه جدید چنان با آمار و نماگرهای اقتصادی پیوند خورده است که هر گونه رشد در توسعه، بنگاه های اقتصادی و برنامه ریزی درسطوح خرد و کلان بدون اطلاعات آماری میسر نیست و برنامه‌های راهبردی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی بر مبنای نماگرها و شاخص‌های آماری تدوین می‌شوند.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در نظام اقتصادی تحول یافته امروزی، تنوع و تکثر موضوعات وابسته به اطلاعات آماری در حدی است که تغییرات متغیرهای آماری مبنای برنامه ریزی و ارزیابی همه اجزای جامعه قرار گرفته است. اول آبان ماه در تقدیر کشورمان روز ملی آمار و برنامه ریزی نامگذاری شده است، در این جا لازم است که از تمامی همکاران و دست اندرکاران حوزه آمار و برنامه‌ریزی وزارت دستگاه ها و شرکت های تابعه وزارت راه و شهرسازی که نقش ارزنده‌ای در تولید آمار و اطلاعات را داشته اند، قدردانی می کنم.
امید است با اتکال به پروردگار یکتا در سایه توجهات حضرت ولیعصر (عج) در دستیابی به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش موفق باشید.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.