کارنامه موفق بانک ملی ایران در خروج از بنگاهداری و خلق بنگاه بانک و بیمه

کارنامه موفق بانک ملی ایران در خروج از بنگاهداری و خلق بنگاه

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - دکتر فرزین در آیین عملیات اجرایی شهرک زنجیره فوتوولتائیک انرژی های تجدیدپذیر ایران بر عزم بلند بانک ملی ایران بر حمایت از طرح های بزرگ ملی و شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

به گزارش فصل تجارت به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر فرزین در این مراسم که تعدادی از اعضای هیأت مدیره و هیأت عامل این بانک، مدیران گروه اقتصادی نوران انرژی و تعدادی از مسئولان استانی حضور داشتند، گفت: ما از ابتدای دولت جدید قول‌های مشخصی دادیم و طبیعی است که باید رسالت خود را در نظام بانکی انجام می‌دادیم. تعهد اولیه ما به نظام بانکی این بود که به خلق بنگاه کمک کنیم ولی بنگاه را مدیریت نکنیم و اداره آن را به بخش خصوصی بسپاریم. این تعهد بین ما و دولت بود و این موضوع هم مورد تاکید مقام معظم رهبری و هم مورد تاکید ریاست محترم جمهور قرار گرفته است.
وی در ادامه سخنان خود افزود: در این راستا بانک ملی ایران در یک سال گذشته از چهار شرکت خارج شده و سه شرکت را نیز بورسی کرده است و این روند همچنان ادامه دارد، چنان که در آستانه واگذاری یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بانک ملی ایران در بورس قرار داریم.

فصل تجارت


مدیر عامل بانک ملی ایران تاکید کرد: در کنار خروج از بنگاهداری وظیفه خلق بنگاه را نیز فراموش نکردیم. در این دولت اولین پروژه بزرگی که تأمین مالی آن را بر عهده گرفتیم، پروژه پالایشگاه شهید سلیمانی است که نزدیک به 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد که ما و نظام بانکی، بخش زیادی از تأمین مالی آن را بر عهده گرفتیم.
وی ادامه داد: همچنین پروژه توسعه پارس جنوبی نیز که به 7 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد توسط بانک ملی ایران و نظام بانکی تأمین مالی می‌شود. بانک ملی ایران در پروژه مخزن شهید مهدوی نیز به صورت بی او تی مشارکت کرده است که حدود 80 میلیون دلار نیاز به تأمین مالی دارد.
دکتر فرزین در ادامه اظهار کرد: ایجاد یک شهرک فوتوولتائیک که بتواند انرژی پاک تولید کند، در کشور یک آرزو بوده است. زمانی که من مسئول ساماندهی یارانه‌ها بودم، یکی از بحث‌های اساسی ما این بود که از اتکا به سوخت‌های فسیلی رهایی پیدا کنیم. از آن زمان تا کنون در شرایطی هستیم که تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان انرژی فسیلی شده‌ایم که هم آلودگی زیادی تولید می‌کند و هم هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل کرده است.
مدیرعامل بانک ملی ایران اظهار کرد: متأسفانه در برنامه ششم توسعه اهدافی در نظر گرفته شده بود که انرژی‌های تجدید پذیر، پنج درصد سهم نیاز انرژی کشور را تأمین کنند، اما اکنون تنها یک درصد را تأمین می‌کند که نشان می‌دهد از این اهداف دور مانده‌ایم.

فصل تجارت


مدیر عامل بانک ملی ایران گفت: با توجه به گام‌هایی که برخی کشورهای جهان در راستای تولید انرژی‌های پاک برداشته‌اند، ما نیز باید بر سرعت تولید کشور در تولید انرژی پاک بیفزاییم و قدم‌های بلندی را در مسیر آن برداریم. از این رو پروژه شهرک زنجیره فوتوولتائیک انرژی‌های تجدیدپذیر این ظرفیت را دارد که تبدیل به محور انرژی خورشیدی هم در بخش تولید پنل، هم نیروگاه و هم تولید دانش تبدیل شود.
فرزین تاکید کرد: همه صنایعی که برای اولین بار در کشور تأسیس شدند، نسلی از افراد متخصص را تربیت کرده‌اند که این افراد صنعت مربوطه را در کشور توسعه داده‌اند. به نظر من این پروژه نیز می‌تواند این نقش را در کشور به عهده بگیرد.
وی بیان کرد: این پروژه از هر لحاظ مناسب بود که در کرمان احداث شود و قطعاً به توسعه این منطقه کمک خواهد کرد.
دکتر فرزین گفت: تولید سل خورشیدی به راحتی قابل تولید نیست و یک پروژه دانش بنیان است، بنابراین از هر لحاظ این پروژه مناسب بود تا بانک ملی ایران از آن حمایت کند.
وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های این پروژه اظهار کرد: پروژه" شهرک زنجیره فوتوولتائیک انرژی‌های تجدیدپذیر ایران" با 160 هزار میلیارد ریال سرمایه اولیه آغاز می‌شود، باید در نظر گرفت که بسیاری از بانک‌های بزرگ کشور سرمایه اولیه شأن این مبلغ نیست. در قدم بعدی سرمایه این پروژه به 250 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.
مدیر عامل بانک ملی ایران در پایان تاکید کرد: در این پروژه نیز بانک ملی ایران وظیفه مدیریت ندارد و تنها وظیفه خلق بنگاه را بر عهده دارد. امیدوارم مسئولان منطقه نیز همچنان کمک کنند تا این پروژه با ظرفیت‌های فراوانی که دارد به موقع به بهره برداری برسد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

افزایش تعرفه گاز پرمصرف‌ها از 16 آذر

مشکل آب کشاورزان بخش فتح‌المبین شوش برطرف می‌شود

مکانیزاسیون کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

ماشین‌آلات کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

تأکید وزیر راه و شهرسازی بر استفاده از توانمندی داخلی در توسعه‌ هوانوردی

صدور مجوز برای حدود یک درصد از درخواست‌های اکتشافاتی/ عدم‌امکان مزایده 6000 محدوده معدنی

سازمان بین‌المللی کار در مدیریت بازسازی پس از بحران کرونا تجربه ایران را بازتاب دهد

صدور 10 روزه مجوز کاریابی‌های غیردولتی داخلی

ثبت‌نام آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری آغاز شد

توجه به مکانیزم جذب اختصاصی قضات، چابک‌سازی و کاهش اطاله دادرسی از اهداف مهم طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری

ایلان ماسک جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را از دست داد

قطع آب برخی مناطق غرب تهران درپی بروز حادثه/ مشکل تا دو ساعت دیگر حل می‌شود

رستم قاسمی لحظه ای از تلاش خستگی ناپذیر و صادقانه باز نایستاد

وزیر راه: رستم قاسمی تا آخرین روزهای حیات در خدمت انقلاب و مردم بود

سرانجام جمع آوری دکل‌های مخابراتی بدون مجوز در تهران

سازوکار برگزاری تجمعات اعتراضی در کمیسیون شوراها جمع‌بندی شده است

«طبس» سومین ژئوپارک جهانی ایران شد

یونسکو به «ژئو پارک طبس» رأی مثبت داد

جزئیات دستور رئیس جمهور برای تکمیل متروی پرند

توجه به شرق کشور در بودجه سالانه و ساختارهای برنامه‌ای کم است

مکالمه نامحدود، هدیه همراه اول برای جمعه 18 آذر

بازگشایی خیابان ساحلی چالوس به خط هشت

حمایت از تولید را شبکه ای می بینیم، نه نقطه ای

واردات نهاده های دامی کاهش یافت

ادامه نزول قیمت نفت در بازار جهانی

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.