مهارت‌افزایی و اشتغال آفرینی دانشجویان؛ مهم‌ترین مسئولیت اجتماعی دانشگاه است تولید و تجارت

مهارت‌افزایی و اشتغال آفرینی دانشجویان؛ مهم‌ترین مسئولیت اجتماعی دانشگاه است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس دانشگاه پیام نور مهارت افزایی، اشتغال آفرینی و پویایی دانشجویان را مهم ترین مسئولیت اجتماعی این دانشگاه عنوان کرد و گفت: دانشگاه پیام نور با ایجاد مراکز نوآوری و خانه های خلاق و همچنین مرکز رشد استان سمنان، مسیر هدفمند کارآفرینی و اشتغال زایی دانشجویان را آغاز کرده و با امضای این تفاهم نامه می تواند گام های موثرتری برای رشد و بالندگی اعضای هیات علمی و دانشجویان کشور بردارد.

دکتر ابراهیم تقی زاده در نشست امضای تفاهم نامه با مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت افزود: این تفاهم نامه بسترهای پیشرفت و ورود به بازار شرکت های نوپا را فراهم خواهد کرد و در فاز اول تقویت استانها و مناطق محروم در اولویت قرار می گیرد.
دکتر ابراهیمی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور نیز در این نشست وظیفه مهم دانشگاه ها را علاوه بر آموزش، کارآفرینی ایجاد بسترهای ارائه ایده ها و تقویت توانمندی و نخبگی کشور دانست و گفت: امضای این تفاهم نامه می تواند باعث خیر و برکت و توسعه دانشگاه و مجموعه تجارت الکترونیک کشور باشد.
وی همکاری متقابل دانشگاه پیام نور و مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت برای توسعه تجارت الکترونیکی داخلی و خارجی، ترغیب اعضای هیات علمی برای فعالیت در این زیست بوم، پیگیری تاسیس مراکز رشد و پردیس های مشترک ، زمینه شکل گیری و توسعه فعالیت شرکت های نوپا، تجهیز 20 هزار مترمربع در مناطق کم برخوردار در فاز اول و 50 هزار مترمربع دیگر در فاز های بعدی، هوشمندسازی انتخاب کالا، ویژه سازی پیشنهادها در چارچوب مقررات، توسعه آموزش های کاربردی، راه اندازی دیتا سنتر و تشکیل شورای راهبردی مشترک را از جمله مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد.
راه اندازی پردیس‌های تخصصی و پارک‌های فناوری نقطه عطف اشتغال دانش بنیان ونوآوری است
مهندس رضایی فر مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست بر لزوم توسعه و تکمیل زیرساخت ها و استفاده از زیست بوم دانشگاه ها در حوزه فناوری و نوآوری تاکید کرد و با اشاره به قانون جدید جهش اقتصاد دانش بنیان گفت: این قانون؛ فرصت نقش آفرینی دانشگاه ها در حوزه علم و دانش را که لازمه کشور و تاکید مقام معظم رهبری است، افزایش خواهد داد.
مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم تاکید کرد: امضای این تفاهم نامه را نقطه عطفی برای تاسیس پردیس ها و مراکز رشد مشترک و همچنین پارک ها وپردیس های تخصصی در سنوات آتی دانست و اظهار داشت: مجموعه فناوری و نوآوری وزارت علوم، برنامه های جدید و متنوعی در حوزه توانمندسازی، اشتغال دانش بنیان و نوآوری دارد تا به این وسیله بسترهای بهره مندی اساتید و دانشجویان را از مزایا و امکانات طرح ها فراهم آورد.
وی همکاری مشترک اداره کل امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت و دانشگاه پیام نور را مثبت ارزیابی کرده و ابراز امیدواری کرد: این همکاری منشاء خدمات ارزشمندی برای دانشجویان و کشور باشد.
تخصیص 50 هزار هسته پردازشی به دانشگاه پیام نور
مهندس کلاهدوزان رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت نیز در این نشست میزان تجارت الکترونیک کل کشور در سال 1400 را 1230 همت عنوان کرد و با اشاره به ابعاد بزرگ ظرفیت های خالی در این تجارت اظهار داشت: دانشگاه به عنوان رکن اساسی تربیت نیروی انسانی می تواند نقش موثری در تکمیل و افزایش این ظرفیت ایفا کند.
وی سهم تجارت الکترونیکی کشور ایران را 25 درصد خرده فروشی دنیا دانست و با عنوان اینکه این سهم به طور متوسط به میزان 8 درصد با متوسط جهانی فاصله دارد، گفت: قریب به 600 همت در این عرصه دارای ظرفیت خالی هستیم که دانشگاه ها می توانند به طور قابل توجهی در زمینه تکمیل این ظرفیت کمک کنند.
وی به کمبود نیروی انسانی در حوزه تجارت الکترونیک اشاره کرد و افزود: 60 درصد اشتغال در این صنعت مناسب افراد زیر 40 سال است که این ظرفیت قابل توجهی برای آینده جوانان کشور خواهد بود.
مهندس کلاهدوزان با اشاره به مفاد تفاهم نامه مشترک با دانشگاه پیام نور اظهار داشت: طبق این تفاهم نامه قرار است 50 هزار هسته پردازشی به دانشگاه پیام نور تخصیص یابد که با این میزان، زیرساخت های شرکت های نوپا آماده سازی می شود و سرعت ورود به بازار را برای این شرکت ها افزایش خواهد داد.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت در پایان خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شده است که در فاز اول به میزان 20 هزار مترمربع از فضاهای تخصیصی دانشگاه پیام نور با رویکرد اولویت مناطق محروم، توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت از لحاظ اداری برای استقرار شرکت های تجارت الکترونیکی تجهیز شود و در فاز دوم نیزبرای تجهیز 50 هزار مترمربع دیگر اقدامات لازم صورت گیرد.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برگزاری «جشن ملی پرچم» در مجموعه گردشگری عباس آباد

پارک جنگلی سرخه حصار، آماده میزبانی از گردشگران در روز طبیعت

رشد توزیع زمانی و مکانی سفر نسبت به سال گذشته

ثبت 850 هزار بازدید از سعدآباد

400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟

در ایام نوروز کمبود پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها مشهود است/ بیمارستان‌های خصوصی با سازمان‌های بیمه گر همکاری لازم را داشته باشند

انضباط مالی دولت و تقویت اقتصاد غیردولتی ضرورت دارد/ لزوم پالایش قوانین با رویکرد مردمی سازی فعالیت اقتصادی

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چگونه آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چطور ایران توانست در لاهه آمریکا را شکست دهد

قطع برق مناطقی از اهواز در پی برخورد کوئیک با شبکه

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ واشنگتن و تهران برای تعیین میزان غرامت مذاکره کنند

تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023

2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.