مهارت‌افزایی و اشتغال آفرینی دانشجویان؛ مهم‌ترین مسئولیت اجتماعی دانشگاه است تولید و تجارت

مهارت‌افزایی و اشتغال آفرینی دانشجویان؛ مهم‌ترین مسئولیت اجتماعی دانشگاه است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس دانشگاه پیام نور مهارت افزایی، اشتغال آفرینی و پویایی دانشجویان را مهم ترین مسئولیت اجتماعی این دانشگاه عنوان کرد و گفت: دانشگاه پیام نور با ایجاد مراکز نوآوری و خانه های خلاق و همچنین مرکز رشد استان سمنان، مسیر هدفمند کارآفرینی و اشتغال زایی دانشجویان را آغاز کرده و با امضای این تفاهم نامه می تواند گام های موثرتری برای رشد و بالندگی اعضای هیات علمی و دانشجویان کشور بردارد.

دکتر ابراهیم تقی زاده در نشست امضای تفاهم نامه با مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت افزود: این تفاهم نامه بسترهای پیشرفت و ورود به بازار شرکت های نوپا را فراهم خواهد کرد و در فاز اول تقویت استانها و مناطق محروم در اولویت قرار می گیرد.
دکتر ابراهیمی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور نیز در این نشست وظیفه مهم دانشگاه ها را علاوه بر آموزش، کارآفرینی ایجاد بسترهای ارائه ایده ها و تقویت توانمندی و نخبگی کشور دانست و گفت: امضای این تفاهم نامه می تواند باعث خیر و برکت و توسعه دانشگاه و مجموعه تجارت الکترونیک کشور باشد.
وی همکاری متقابل دانشگاه پیام نور و مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت برای توسعه تجارت الکترونیکی داخلی و خارجی، ترغیب اعضای هیات علمی برای فعالیت در این زیست بوم، پیگیری تاسیس مراکز رشد و پردیس های مشترک ، زمینه شکل گیری و توسعه فعالیت شرکت های نوپا، تجهیز 20 هزار مترمربع در مناطق کم برخوردار در فاز اول و 50 هزار مترمربع دیگر در فاز های بعدی، هوشمندسازی انتخاب کالا، ویژه سازی پیشنهادها در چارچوب مقررات، توسعه آموزش های کاربردی، راه اندازی دیتا سنتر و تشکیل شورای راهبردی مشترک را از جمله مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد.
راه اندازی پردیس‌های تخصصی و پارک‌های فناوری نقطه عطف اشتغال دانش بنیان ونوآوری است
مهندس رضایی فر مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست بر لزوم توسعه و تکمیل زیرساخت ها و استفاده از زیست بوم دانشگاه ها در حوزه فناوری و نوآوری تاکید کرد و با اشاره به قانون جدید جهش اقتصاد دانش بنیان گفت: این قانون؛ فرصت نقش آفرینی دانشگاه ها در حوزه علم و دانش را که لازمه کشور و تاکید مقام معظم رهبری است، افزایش خواهد داد.
مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم تاکید کرد: امضای این تفاهم نامه را نقطه عطفی برای تاسیس پردیس ها و مراکز رشد مشترک و همچنین پارک ها وپردیس های تخصصی در سنوات آتی دانست و اظهار داشت: مجموعه فناوری و نوآوری وزارت علوم، برنامه های جدید و متنوعی در حوزه توانمندسازی، اشتغال دانش بنیان و نوآوری دارد تا به این وسیله بسترهای بهره مندی اساتید و دانشجویان را از مزایا و امکانات طرح ها فراهم آورد.
وی همکاری مشترک اداره کل امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت و دانشگاه پیام نور را مثبت ارزیابی کرده و ابراز امیدواری کرد: این همکاری منشاء خدمات ارزشمندی برای دانشجویان و کشور باشد.
تخصیص 50 هزار هسته پردازشی به دانشگاه پیام نور
مهندس کلاهدوزان رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت نیز در این نشست میزان تجارت الکترونیک کل کشور در سال 1400 را 1230 همت عنوان کرد و با اشاره به ابعاد بزرگ ظرفیت های خالی در این تجارت اظهار داشت: دانشگاه به عنوان رکن اساسی تربیت نیروی انسانی می تواند نقش موثری در تکمیل و افزایش این ظرفیت ایفا کند.
وی سهم تجارت الکترونیکی کشور ایران را 25 درصد خرده فروشی دنیا دانست و با عنوان اینکه این سهم به طور متوسط به میزان 8 درصد با متوسط جهانی فاصله دارد، گفت: قریب به 600 همت در این عرصه دارای ظرفیت خالی هستیم که دانشگاه ها می توانند به طور قابل توجهی در زمینه تکمیل این ظرفیت کمک کنند.
وی به کمبود نیروی انسانی در حوزه تجارت الکترونیک اشاره کرد و افزود: 60 درصد اشتغال در این صنعت مناسب افراد زیر 40 سال است که این ظرفیت قابل توجهی برای آینده جوانان کشور خواهد بود.
مهندس کلاهدوزان با اشاره به مفاد تفاهم نامه مشترک با دانشگاه پیام نور اظهار داشت: طبق این تفاهم نامه قرار است 50 هزار هسته پردازشی به دانشگاه پیام نور تخصیص یابد که با این میزان، زیرساخت های شرکت های نوپا آماده سازی می شود و سرعت ورود به بازار را برای این شرکت ها افزایش خواهد داد.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت در پایان خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شده است که در فاز اول به میزان 20 هزار مترمربع از فضاهای تخصیصی دانشگاه پیام نور با رویکرد اولویت مناطق محروم، توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت از لحاظ اداری برای استقرار شرکت های تجارت الکترونیکی تجهیز شود و در فاز دوم نیزبرای تجهیز 50 هزار مترمربع دیگر اقدامات لازم صورت گیرد.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

از دردسرسازی پتروشیمی‌ها تا تجارت آزاد با پاکستان

مهمترین اخبار حوزه ارتباطات در هفته جاری

افزایش تعرفه گاز پرمصرف‌ها از 16 آذر

مشکل آب کشاورزان بخش فتح‌المبین شوش برطرف می‌شود

مکانیزاسیون کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

ماشین‌آلات کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

تأکید وزیر راه و شهرسازی بر استفاده از توانمندی داخلی در توسعه‌ هوانوردی

صدور مجوز برای حدود یک درصد از درخواست‌های اکتشافاتی/ عدم‌امکان مزایده 6000 محدوده معدنی

سازمان بین‌المللی کار در مدیریت بازسازی پس از بحران کرونا تجربه ایران را بازتاب دهد

صدور 10 روزه مجوز کاریابی‌های غیردولتی داخلی

ثبت‌نام آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری آغاز شد

توجه به مکانیزم جذب اختصاصی قضات، چابک‌سازی و کاهش اطاله دادرسی از اهداف مهم طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری

ایلان ماسک جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را از دست داد

قطع آب برخی مناطق غرب تهران درپی بروز حادثه/ مشکل تا دو ساعت دیگر حل می‌شود

رستم قاسمی لحظه ای از تلاش خستگی ناپذیر و صادقانه باز نایستاد

وزیر راه: رستم قاسمی تا آخرین روزهای حیات در خدمت انقلاب و مردم بود

سرانجام جمع آوری دکل‌های مخابراتی بدون مجوز در تهران

سازوکار برگزاری تجمعات اعتراضی در کمیسیون شوراها جمع‌بندی شده است

«طبس» سومین ژئوپارک جهانی ایران شد

یونسکو به «ژئو پارک طبس» رأی مثبت داد

جزئیات دستور رئیس جمهور برای تکمیل متروی پرند

توجه به شرق کشور در بودجه سالانه و ساختارهای برنامه‌ای کم است

مکالمه نامحدود، هدیه همراه اول برای جمعه 18 آذر

بازگشایی خیابان ساحلی چالوس به خط هشت

حمایت از تولید را شبکه ای می بینیم، نه نقطه ای

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.