نیاز شرکت‌های صندوق فولاد به 100 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید کار و تعاون

نیاز شرکت‌های صندوق فولاد به 100 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: برآورد کرده‌ایم شرکت‌های صندوق به 100 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید نیاز دارند تا سودده شوند.
به گزارش فصل تجارت، حسین عامریان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 50 هزار میلیارد تومان از این مبلغ باید در شرکت سنگ‌آهن مرکزی سرمایه‌گذاری شود که البته تأمین این منابع کار آسانی نیست؛ ولی باهمت و تلاش شدنی است.
وی با بیان اینکه صندوق فولاد سال‌ها حیاط‌خلوت جریان‌های سیاسی و اقتصادی بود گفت: برخی از روی دلسوزی ما را نهی می‌کردند که به دلیل حواشی زیاد این صندوق مسئولیت آن را بر عهده نگیریم؛ اما من از روی احساس مسئولیت و تعهدم به انقلاب عهده‌دار این مسئولیت شدم.
عامریان افزود: دچار یک رخوت، عقب‌ماندگی و پسرفت در شرکت‌ها بودیم و به جز یک شرکت (سنگ‌آهن مرکزی) مابقی شرکت‌ها زیان‌ده بودند و این شرکت‌ها با تورم نیروی انسانی غیرمولد و با جذب‌های سفارشی مواجه بودند. در واقع شرکت‌ها همانند باغ پیری بودند که نهال جدیدی در آن ایجاد نشده بود با وجود ظرفیت‌های خوب صندوق فولاد، به دلیل ضعف مدیریت و عدم اهتمام مدیران گذشته صندوق در بسیاری از ابعاد دچار عقب‌ماندگی شده بود. به‌گونه‌ای که مثلاً شرکت دخانیات 600 میلیارد تومان زیان انباشته و 5 هزار میلیارد تومان بدهی دارد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد ابراز داشت: هزینه ترک فعل از فساد بیشتر است به‌عنوان‌مثال زغال‌سنگ کرمان با 30 درصد ظرفیت فعالیت می‌کند و برای گاجره بعد از 30 سال سند مالکیت گرفتیم یا برخی املاک دیگر هنوز سند ندارند.
به گفته وی، در خصوص فسادهای گذشته پرونده‌های متعددی داریم که تا یک ماه دیگر کار قضایی آن شروع خواهد شد.
عامریان با اشاره به اینکه در صندوق و شرکت‌ها از مدیران جوان و انقلابی استفاده کردیم گفت: این مدیران با تلاش مضاعف در حال جبران عقب‌ماندگی‌ها هستند البته افرادی که منافعشان به خطر افتاده از دو ماه قبل از آمدن من به صندوق هجمه‌های خود را آغاز کردند؛ اما با ‌توجهی به این حواشی به کار خود ادامه می‌دهیم و همین بی‌توجهی ما به حاشیه‌ها مخالفان و منفعت‌طلبان را عصبانی کرده است و هیچ جریانی نمی‌تواند مانع تلاش ما برای توسعه و شکوفایی صندوق شود.
وی از بورسی شدن شرکت‌ها فولاد خبر داد و گفت: برنامه داریم زمینه ورود سه شرکت صندوق به بورس را فراهم کنیم و تا پایان سال پذیرش اولیه دو شرکت اخذ می‌شود. البته موانع قانونی دارد که در تلاش برای حل آن هستیم.
ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات‌رسانی به بازنشستگان
عامریان با اشاره به حوزه بازنشستگی گفت: در حوزه بازنشستگی نیز بازنشستگان از خدمات ارائه شده راضی نبودند و یکشنبه‌های اعتراضی نیز در همین راستا بود. ما می‌دانستیم که همه این مشکلات یک‌شبه اصلاح نمی‌شود؛ اما باهمت و انگیزه بالا کار خود را شروع کردیم و به‌اصطلاح زیر میز شرایط فعلی زدیم تا تحول ایجاد شود.
وی بیان داشت: یکی از اهداف مهم ما افزایش سطح زندگی و کیفیت زندگی بازنشستگان بود و برای تکریم بازنشستگان و اعضای خانواده آنها و ارتقای منزلت بازنشستگان اقدام کردیم. راه‌اندازی سامانه پاسخ‌گویی 24 ساعته بازنشستگان از جمله این اقدامات بود تا در هر ساعت از شبانه‌روز به سؤالات بازنشستگان پاسخ داده و حس آرامش و بهداشت روانی این عزیزان را ارتقا دهیم.
وی افزود: در حوزه تکریم بازنشستگان اولین همایش تجلیل از جانبازان صندوق را برای تکریم سه هزار و 500 جانباز صندوق و همچنین همایش تجلیل از چهره‌های ماندگار صندوق را برگزار کردیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با اشاره به اینکه برای اولین‌بار بودجه جداگانه رفاهی برای بازنشستگان در نظر گرفتیم گفت: درگذشته همه هدف صندوق معطوف به حقوق و درمان بود و به رفاهی‌ات توجهی نمی‌شد. راه‌اندازی سفرهای زیارتی و سیاحتی و اعزام رایگان بازنشستگان زائر اولی به عتبات از طریق قرعه‌کشی با همکاری افرادی که نذر مخصوص زیارت دارند از جمله اقدامات رفاهی صندوق است.
وی ادامه داد: در طول یک سال اخیر دو بار مبلغ وام بازنشستگان را افزایش دادیم بار نخست در سال گذشته از 4 به 8 میلیون تومان که تعداد وام گیرندگان نیز دوبرابر شد و بار دوم در مهرماه وام را به 15 میلیون تومان رسانده و مدت اقساط را از 24 به 36 ماه افزایش دادیم و تعداد وام گیرندگان نیز مجدداً افزایش یافت.
عامریان اضافه کرد: در بازه زمانی سه‌ماهه توانستیم در فضایی توان با همدلی و تفاهم با بازنشستگان در خصوص اصلاحیه همسان‌سازی اعتمادسازی کرده و روند آن را آغاز کنیم. ما با وجود بار مالی فراوان این طرح و با محدودیت مالی شدید آن را از آغاز سال اجرا کردیم و معوقات مربوط به سال‌های گذشته را نیز درصدد هستیم با تامین منابع مالی پرداخت کنیم. اجرای اصلاح همسان‌سازی موجب عادلانه‌تر شدن حقوق بازنشستگان به‌ویژه افرادی شد که سطح حقوق پایین‌تری دارند.
وی در تشریح اقدامات حوزه درمان گفت: فرانشیز درمان را صفر کردیم تا بازنشستگان هیچ هزینه‌ای در بیمارستان پرداخت نکنند. ضمن اینکه سرانه درمان را صددرصد افزایش دادیم درحالی‌که رشد سالانه سرانه درمان بیمه تکمیلی 20 درصد بود. برخی هزینه‌های درمان مثل سمعک، عینک و پرستاری از محل هزینه خودمان چندین برابر افزایش دادیم.
عامریان گفت: غربالگری، ایجاد پرونده سلامت برای خانواده‌ها و بهسازی و نوسازی درمانگاه‌های فولاد از دیگر برنامه‌هایی است که اجرا خواهیم کرد. همچنین در سال جاری سرانه بیمه عمر و حادثه گروهی بازنشستگان نیز افزایش چشمگیری یافته است.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

از دردسرسازی پتروشیمی‌ها تا تجارت آزاد با پاکستان

مهمترین اخبار حوزه ارتباطات در هفته جاری

افزایش تعرفه گاز پرمصرف‌ها از 16 آذر

مشکل آب کشاورزان بخش فتح‌المبین شوش برطرف می‌شود

مکانیزاسیون کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

ماشین‌آلات کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

تأکید وزیر راه و شهرسازی بر استفاده از توانمندی داخلی در توسعه‌ هوانوردی

صدور مجوز برای حدود یک درصد از درخواست‌های اکتشافاتی/ عدم‌امکان مزایده 6000 محدوده معدنی

سازمان بین‌المللی کار در مدیریت بازسازی پس از بحران کرونا تجربه ایران را بازتاب دهد

صدور 10 روزه مجوز کاریابی‌های غیردولتی داخلی

ثبت‌نام آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری آغاز شد

توجه به مکانیزم جذب اختصاصی قضات، چابک‌سازی و کاهش اطاله دادرسی از اهداف مهم طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری

ایلان ماسک جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را از دست داد

قطع آب برخی مناطق غرب تهران درپی بروز حادثه/ مشکل تا دو ساعت دیگر حل می‌شود

رستم قاسمی لحظه ای از تلاش خستگی ناپذیر و صادقانه باز نایستاد

وزیر راه: رستم قاسمی تا آخرین روزهای حیات در خدمت انقلاب و مردم بود

سرانجام جمع آوری دکل‌های مخابراتی بدون مجوز در تهران

سازوکار برگزاری تجمعات اعتراضی در کمیسیون شوراها جمع‌بندی شده است

«طبس» سومین ژئوپارک جهانی ایران شد

یونسکو به «ژئو پارک طبس» رأی مثبت داد

جزئیات دستور رئیس جمهور برای تکمیل متروی پرند

توجه به شرق کشور در بودجه سالانه و ساختارهای برنامه‌ای کم است

مکالمه نامحدود، هدیه همراه اول برای جمعه 18 آذر

بازگشایی خیابان ساحلی چالوس به خط هشت

حمایت از تولید را شبکه ای می بینیم، نه نقطه ای

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.