پیام وزیر اقتصاد به مناسبت هفته ملی آمار/ زیربنای اصلی تحقق اهداف، آمار است اقتصاد کلان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر اقتصاد با صدور پیامی هفته ملی آمار را گرامی داشت و تأکید کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان یکی از دستگاه‌های پیشگام در امر مدیریت کیفیت آمارهای تخصصی، گام‌های مهمی در راستای ارتقای سطح کیفی آمارهای خود برداشته است.
به گزارش فصل تجارت از وزارت اقتصاد، سید احسان خاندوزی، با صدور پیامی به مناسبت گرامیداشت «روز ملی آمار و برنامه‌ریزی و هفته ملی آمار» یادآور شد: وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان یکی از دستگاه‌های پیشگام در امر مدیریت کیفیت آمارهای تخصصی با بهره‌گیری از چارچوب‌های ملی و بین‌المللی از سال 1398 تاکنون گام‌های مهمی را در راستای ارتقای سطح کیفی آمارهای خود برداشته است.
متن پیام وزیر اقتصاد به شرح زیر است:
اهمیت آمار و اطلاعات با کیفیت در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، ارزیابی میزان موفقیت آنها و هدایت امور اجرایی به اندازه‌ای است که می‌توان داده و آمار را زیربنای اصلی تحقق مأموریت‌ها به شمار آورد.
وزارت امور اقتصادی و دارایی با توجه به جایگاه و رسالت خود، واجد کارکردهای سیاست‌گذاری عملیاتی، نظارتی و مطالعاتی می‌باشد که در این زمینه، با در اختیار داشتن سهم قابل توجهی از آمار و اطلاعات، دارای جایگاه ویژه‌ای در نظام آماری کشور است و با تولید آمارهای تخصصی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و مالی همچون بازار سرمایه، بودجه دولت، مالیات، تجارت خارجی، بیمه، خصوصی‌سازی، سرمایه‌گذاری خارجی، شرکت‌های دولتی نقش تاثیر گذاری در نظام سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی اقتصادی کشور دارد.
بر این اساس این وزارتخانه به عنوان یکی از دستگاه‌های پیشگام در امر مدیریت کیفیت آمارهای تخصصی با بهره‌گیری از چارچوب‌های ملی و بین‌المللی از سال 1398 تاکنون گام‌های مهمی را در راستای ارتقای سطح کیفی آمارهای خود برداشته است.
هر ساله، روز جهانی آمار با موضوع «ایجاد ارتباط جهان با داده‌های قابل اعتماد» گرامی داشته می‌شود که این موضوع، اهمیت اعتماد به داده‌های معتبر را در نظام آماری نشان می‌دهد. در ایران نیز هفته اول آبان به عنوان «هفته ملی آمار» نام‌گذاری شده است. به همین مناسبت از تلاش و تعهد همکاران حوزه آمار در انجام اقداماتی نظیر دریافت نشان اهتمام به کیفیت آمارهای رسمی به عنوان اولین دستگاه در سطح کشور برای آمارهای رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران، استانداردسازی تعاریف و مفاهیم اقلام آمارهای تخصصی وزارت امور اقتصادی و دارایی، تهیه سالنامه‌ها و فصلنامه‌های آماری در بخش‌های مختلف حوزه عملکردی وزارتخانه و قدردانی نموده و هفته آمار را به جامعه آماری و کلیه داده کاوان کشور تبریک و تهنیت می‌گویم.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.