خوزستان آمادگی گسترش تجارت با روسیه و قزاقستان را دارد صنعت و معدن

خوزستان آمادگی گسترش تجارت با روسیه و قزاقستان را دارد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - اهواز - استاندار خوزستان گفت: این استان آمادگی گسترش تجارت به خصوص در زمینه‌های محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی به کشورهای روسیه و قزاقستان را دارد.

صادق خلیلیان شامگاه یکشنبه در جلسه‌ای با حضور مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در محل استانداری خوزستان با اشاره به توسعه تجارت میان استان خوزستان با کشورهای مختلف اظهار کرد: استان خوزستان از ظرفیت‌هایی بسیار خوبی به ویژه در زمینه صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی و خدمات فنی و مهندسی برخوردار است که می‌تواند میان این استان و کشورهای مختلف به ویژه همسایگان ایران در زمینه تجارت مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به صادر شدن برخی محصولات خوزستان به کشور روسیه بیان کرد: باید بتوانیم از ظرفیت‌های کشاورزی، صنعتی و فنی در خوزستان در زمینه گسترش تجارت و ایجاد ارتباطات بیشتر با کشورهایی مانند روسیه و قزاقستان به بهترین شکل استفاده کنیم.
استاندار خوزستان همچنین با اشاره به شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس به منظور گسترش روابط تجاری و اقتصادی گفت: توسعه بیش از پیش ارتباطات تجاری با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس مانند کویت، قطر و عمان از دیگر اولویت‌های مهم ما در زمینه گسترش صادرات است و در این زمینه نیز آمادگی داریم.
وی با تاکید بر اهمیت تکمیل خط آهن «بصره شلمچه» به عنوان یک کریدور مهم ارتباطی میان دو کشور ایران و عراق گفت: این خط آهن علاوه بر تعامل منطقه‌ای، گردشگری و تسهیل انتقال و جابجایی کالا، می‌تواند دسترسی به بازارهای سوریه برای کشور را نیز فراهم آورد.
خلیلیان در ادامه وجود اشتراکات زبانی و فرهنگی میان استان خوزستان و عراق را از پتانسیل‌های مهم در زمینه توسعه گردشگری سلامت، گردشگری آموزشی و دانشجویی برشمرد.
همچنین صفری ، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در این نشست گفت: خوزستان از پتانسیل بسیار خوبی در جهت صادرات به کشورهای همسایه به ویژه کشورهای همسایه شمال ایران برخوردار است لذا ضرورت دارد استاندار خوزستان به همراه هیئت‌های تجاری و بازرگانی سفرهایی به روسیه و قزاقستان داشته باشد.
وی افزود: ما موظف هستیم میزان تبادلات تجاری خود را با روسیه تا پنج میلیارد دلار و با قزاقستان تا سه میلیارد دلار برسانیم لذا با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان خوزستان به ویژه در حوزه محصولات کشاورزی، نفت، گاز و خدمات فنی و مهندسی وجود دارد وزارت امور خارجه آمادگی لازم برای هماهنگی صادرات خوزستان با این دو کشور را دارد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.