مخالف استیضاح فاطمی امین هستم/ عزم وزارت صمت در توسعه معادن جدی است صنعت و معدن

مخالف استیضاح فاطمی امین هستم/ عزم وزارت صمت در توسعه معادن جدی است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف استیضاح فاطمی امین هستم،گفت: وزارت صمت با جدیت توسعه معادن کشور را در دستور کار خود قرار داده است.
مسلم صالحی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد طرح استیضاح وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: آمار و گزارشات دولت در حوزه تولید و صادرات نشان می‌دهد که عملکرد فاطمی امین در طول یک سال گذشته موفق بوده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس وزرات صمت را یکی از مهمترین وزراتخانه های کشور برای تدوین راهبردهای اقتصادی برای مقابله با تحریم‌ها خواند و بیان داشت: در شرایط فعلی کشور، تغییر مدیریتی نمی‌تواند مشکلات وزارت صمت را حل کند چون بخشی از مشکلات این وزراتخانه به مشکلات زیر ساختی در سنوات گذشته بر می گردد.
نماینده مردم اقلید با اشاره به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد پایش بخش حقیقی اقتصاد ایران در مردادماه سال 1401 در بخش صنعت و معدن بیان داشت: طی مرداد ماه 1401، شاخص تولید شرکت‌های صنعتی بورسی نسبت به ماه مشابه سال قبل با افزایش 8/6 درصدی مواجه شده است. در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل، 11 رشته فعالیت افزایش در شاخص تولید داشته اند.
صالحی اضافه کرد: رشته فعالیت های «ماشین آلات و تجهیزات»، «خودرو و قطعات» و «محصولات فلزی به جز ماشین ‏آلات و تجهیزات» بیشترین سهم را در افزایش شاخص تولید نسبت به ماه مشابه سال قبل داشته‌اند این آمارها نشان می دهد که وزرات صمت در حوزه خود موفق عمل کرده است.
وی با بیان اینکه طرح استیضاح فاطمی امین نمی تواند به بهبود وضعیت حوزه صنعت، معدن و تجارت کمک کند گفت: در این شرایط اقتصادی باید همه به این وزراتخانه کمک کنم تا بتواند برنامه های خود را در حوزه کاری خود عملیاتی کند.
عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه مخالف استیضاح فاطمی‌امین هستم، افزود: عمده دلیل طرح استیضاح فاطمی امین به موضوع صنعت خودرو در کشور بر می گردد، اما برای ساماندهی بازار خودرو، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان در این باره هم نظر دادند و تنها وزرات صمت مسئول این حوزه نیست البته وزیر صمت با جدیت برای ساماندهی این بخش تلاش می کند.
نماینده مردم اقلید با توجه به اولویت وزرات صمت در توسعه معادن کشور بیان داشت: این وزراتخانه با جدیت توسعه معادن کشور را در دستور کار خود قرار داده است، شناسایی معادن تعطیل شده در کشور و بازگشت به عرصه تولید می تواند تاثیرات مثبتی در رونق اقتصاد کشور داشته باشد از همه همکاران می خواهم که در این زمینه با دقت نظر تصمیم گیری کنند اگرچه استیضاح، طرح سوال و تذکر حق قانونی هر نماینده ای است.
به گزارش فصل تجارت، هیات رئیسه مجلس چهارشنبه 27 مهر اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح فاطمی امین در تاریخ 10 مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، بدین وسیله استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می شود.
مطابق با ماده 223 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت 10 روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.
جلسه بررسی استیضاح وزیر صنعت،معدن، تجارت 8 آبان و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه برگزار می‌شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.