رییس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد:
نبود محصولات صادراتی بازگشتی طی 8 ماه گذشته کشاورزی

نبود محصولات صادراتی بازگشتی طی 8 ماه گذشته

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رییس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: از طریق همکاری‌های همه‌جانبه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و انجام برنامه‌ریزی‌ها در بررسی و پایش محصولات، طی 8 ماه گذشته بازگشت محصولات صادراتی نداشتیم

به گزارش فصل تجارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، شاهپور علایی‌مقدم در مراسم بزرگداشت روز جهانی غذا افزود: امروز در فضای صمیمانه و همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توانستیم یک روند مناسبی برای تولید و صادرات ایجاد کنیم.
وی افزود: رویکرد امروز دنیا بر انسان سالم و محصول سالم است و ما نیز در این راستا و برای حفظ تولید و صادرات محصولات کشاورزی با منشا گیاهی گام برمی‌داریم.
علایی‌مقدم اظهار داشت: در گذشته ما فقط محصول را بررسی می‌کردیم، اما اکنون با تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر بحث سلامت غذا، باید به سمت بررسی بسترهای تولید حرکت کنیم.
وی گفت: امروز به بستر تولید در جهان توجه می‌شود و ما نیز برای همه محصولات گیاهی تولید شده در کشور باید پرونده داشته باشیم و بدانیم صاحب محصول کیست و چه عملیاتی بر روی محصول انجام شده است.
رییس سازمان حفظ نباتات کشور در همین حال فرآیند محور بودن سیستم‌ها و مدیریت بهینه مصرف را از سیاست‌های سازمان حفظ نباتات عنوان و تصریح کرد: مدیریت مصرف آفات در کشور ضروری است و با کمک ترویج و آموزش باید سطح آگاهی کشاورزان برای مصرف آفتکش‌ها را بالا برد.
وی میانگین مصرف آفتکش‌ها در جهان برای تولید 9.1 میلیارد محصول را نزدیک به 2.9 کیلوگرم در هر هکتار و این عدد در ایران را 2.6 کیلوگرم در هکتار عنوان کرد.
علایی‌مقدم اظهار داشت: در ایران به ازای هر کیلوگرم محصول زراعی و باغی نزدیک به 300 گرم سم استفاده می‌شود و در دنیا این این عدد 2 برابر است.
وی با بیان این که سلامت محصولات موجب صرفه‌جویی در بخش درمان می‌شود، گفت: اگر یک تومان در زمینه سلامت محصولات کشاورزی هزینه شود به ازای آن 1000 تومان در بخش صرفه‌جویی خواهیم داشت.
این مقام مسوول درباره اصلاح قانون حفظ نباتات کشور یادآور شد: پیش‌نویس اصلاح این قانون تدوین و تقدیم کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شده است.
وی در عین حال خواستار توجه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات به جایگاه گیاه‌پزشکان کشور شد و گفت: گیاه‌پزشکان مظلوم واقع شده‌اند در حالی که اگر آنان کارشان را دقیق و درست انجام دهند، تخت‌های بیمارستان‌ها خلوت می‌شود.
رییس سازمان حفظ نباتات کشور از ارایه طرحی برای تامین 300 نیروی انسانی در حوزه حفظ نباتات به کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس خبر داد و اظهار داشت: حفظ نباتات مرزبانان جلوگیری از عوامل خسارت‌زا در کشور هستند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

توسعه صنایع پایین‌دستی نفت‌خام و میعانات گازی با سرمایه مردمی

665 میلیون دلار تنها 88 میلیون تقاضا داشت

حمله سایبری به جایگاههای سوخت شایعه است

گسترش رفاه اجتماعی با دستور کار سند آمایش استان‌ها دنبال می‌شود

نظارت میدانی مرتضوی بر فعالیت‌های اشتغال‌آفرین و عدالت‌محور در آذربایجان‌شرقی

ارائه خدمات ویژه برای افراد دارای معلولیت از راهبردهای اساسی وزارت رفاه است/ تحقق عدالت و احیای حقوق توان‌یابان و معلولان در دولت مردمی سیزدهم

احتمال یخبندان در تهران/پیش بینی کاهش 8 درجه‌ای دما

کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما از روز یکشنبه تا صبح چهارشنبه در تهران

بازار جدید به فرابورس اضافه شد؛ راه‌اندازی «بازار توافقی»

افزایش 3.5 برابری صادرات میگو به روسیه

رویدادی برای شناسایی شرکت‌های توانمند در حوزه صنایع غذایی

معامله 200 هزار تن کنسانتره سنگ آهن در تالار حراج باز

عرضه 17 هزار و 300 تن فراورده در بورس انرژی

و سرانجام، تورم سوپرمارکتی

تحقق وعده مالیاتی وزیر امور اقتصاد و دارایی

یک میلیون و 100 هزار معلول در پایتخت

سکونت یک میلیون و 100 هزار معلول در پایتخت

انتقاد از عملکرد ضعیف در اجرای برنامه ساخت مسکن/ دولت از ظرفیت قانون جهش تولید مسکن استفاده کند

جزئیات تسهیلات اعطایی بانک‌ها/ نیمه اول امسال 14 درصد بیشتر از پارسال وام پرداخت شد‌

عبدالله گنجی مشاور فرهنگی شهردار تهران شد

اختصاص امکانات ویژه معلولان در طرح احداث بوستان جنگ‌افزارسازی

تجاری‌سازی کود اوره آنتی‌کیک دوست‌دار محیط زیست در کشور

کاهش نسبی قیمت سیمان/ افزایشی نداشته ایم

رشد 94 درصدی ارزش کل معاملات بازار سهام/‌ تک‌سهم‌ها‌ بورس را سبزپوش نگه داشتند

حذف بیمه قالیبافان مشروط به تاییدیه کمیته سه جانبه شد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.