تمام ارکان دولت آماده دریافت انتقادات و ایده های سازنده است اقتصاد کلان

تمام ارکان دولت آماده دریافت انتقادات و ایده های سازنده است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه تمام ارکان دولت آماده هستند تا پیشنهادات، تذکرات، انتقادات و ایده های راهگشا و سازنده را با جان و دل دریافت کنند، گفت: اداره مطلوب کشور جز با همدلی و عزم ملی میسر نیست.

دکتر محمد مخبر ظهر امروز (دوشنبه) در آیین تکریم و معارفه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه را از دستگاه های اجرایی مهم کشور برشمرد و گفت: بیش از 53 درصد و به روایتی 70 درصد از مردم کشور با خدمات و اقدامات این وزارتخانه مرتبط هستند و امکان بسیار عظیمی برای ارائه خدمات در حوزه های اشتغال، سلامت و آموزش در این مجموعه وجود دارد.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه خوشبختانه در دولت سیزدهم قدم های مهم و بزرگی در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برداشته شده است، افزود: برای استفاده حداکثری از خدمات این دستگاه اجرایی لازم است که تمامی ظرفیت های آن به درستی شناخته شود.
مخبر با یادآوری برخی مشکلات پیش روی کشور در زمینه کالاهای اساسی، تورم، اشتغال و دیپلماسی منطقه ای و بین المللی تصریح کرد: یکی از اقدامات انجام شده دولت سیزدهم این بود که بدون توجه به مشکلات بیرونی، بتوانیم کشور را اداره کنیم.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه تاکنون کشور را با استفاده از درآمدهایی نظیر نفت و مالیات اداره کرده ایم، افزود: دارایی هایی در کشور وجود دارد که تنها با بخش کوچک از آن می توانیم ناترازی های مالی و بدهی های دولت به بانک مرکزی را مرتفع کنیم و دولت هم اکنون در حال برنامه ریزی برای استفاده از این ظرفیت ها است.
وی با اشاره به اینکه کارهای خوبی در بخش مسکن و اشتغال در حال انجام است، تصریح کرد: اگر همه دستگاه ها و نهادها به کمک دولت بیایند شاهد تحولات جدی در عرصه توسعه و پیشرفت خواهیم بود.
مخبر در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش ها و خدمات دکتر عبدالملکی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر زاهدی وفا سرپرست سابق این وزارتخانه در دوره مسئولیت شان قدردانی کرد و با اشاره به توانمندی های وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:
سید صولت مرتضوی از ویژگی های خوبی برخوردار است که انضباط، دقت،‌ پیگیری، شناخت از کار و تواضع از جمله آنها است.
وی مردمی کردن اقتصاد را از اصلی ترین رویکردهای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و با تاکید براینکه حوزه تعاون می تواند بستر انتقال اقتصاد را به مردم فراهم کند، گفت: درسالهای اخیر سیاست و امنیت را به دست مردم سپرده ایم و حتی جنگ تحمیلی را با مردم اداره کردیم، اما متاسفانه در بخش اقتصاد هنوز نتوانسته ایم امور را به دست مردم بسپاریم و آن طور که باید مردم را وارد میدان اقتصاد کنیم.
مخبر با اشاره به لزوم ایجاد تحول اساسی در نظام آموزشی و کسب مهارت، تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه ای می تواند نقش کلیدی در زمینه آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار ایفا کند که در این خصوص از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می خواهم این موضوع را با جدیت پیگیری کند.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه بازنشستگان در جامعه و در میان خانواده ها از احترام ویژه ای برخوردار هستند، ضرورت ساماندهی صندوق های بازنشستگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت های اصلی دولت است و از این وزارتخانه می خواهم با تمام توان و ظرفیت به آنها رسیدگی کند.
در این مراسم دکتر عبدالملکی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر زاهدی وفا سرپرست سابق این وزارتخانه گزارشی از اقدامات انجام شده در دوران مسئولیت خود ارائه کردند و دکتر سید صولت مرتضوی وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با قدردانی از اعتماد رییس جمهور و رای اعتماد مجلس شورای اسلامی، به تشریح برنامه های خود برای این دستگاه اجرایی پرداخت.
در این مراسم همچنین با حضور معاون اول رییس جمهور از وزیر و سرپرست سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قدردانی شد و حکم انتصاب وزیر جدید با امضای رییس جمهور از سوی دکتر مخبر به وی تقدیم شد.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.