مشکلات صنف اوراقچی‌های خودرو حل می‌شود تولید و تجارت

مشکلات صنف اوراقچی‌های خودرو حل می‌شود

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف فضاهای به جامانده از انتقال صنوف در تهران، گفت: تلاش می‌کنیم مشکلات صنف اوراقچی های خودرو را حل و فصل کنیم.

سعید بیگی ، در تشریح سرنوشت انتقال اوراقچی های خودرو به مجموعه ثامن الحجج گفت: آهن کاران خودرو یا اوراقچی های خودرو که تجمع آنها در گذشته در میدان شوش بود، معضلات زیادی را برای شهر به همراه داشتند؛ در حقیقت هم از بعد امنیتی با توجه به اینکه گاهی لوازم خودروهای سرقتی به آنجا ختم می شد مشکلاتی را به همراه داشت و هم از لحاظ محیطی فضای مناسبی برای این صنف نبود و با فضای شهری تطابق نداشت.
وی افزود: اوراقچی های خودرو، صنفی هستند با قدمت حدود 80 سال که در کارشان خبره هستند و اکثر آنها انسانهای سالمی هستند و تعداد محدودی هم که در بحث لوازم سرقتی خودرو فعال بودند از فضای غیر ساماندهی شده سو استفاده می کردند.
بیگی ادامه داد: بر همین اساس در دوره ای شهرداری تهران با کمک نیروی انتظامی به این موضوع ورود پیدا کرد و توانست این محدوده را تخلیه و بازسازی کند. در دوره ای در همین گاراژهای شوش 10 تا 15 خودروی اسقاطی روی هم چیده می شد و اوضاع نابسامانی وجود داشت درحالی که امروز همه این موارد سامان داده شده است. این کار انجام شد اما مشکلی در ساماندهی داریم تحت عنوان فضاهای به جامانده از انتقال.
وی با اشاره به اینکه انتقال صنف اوراقچی های شوش در سال 1374 آغاز شد، افزود: در آن سال قبل از مجتمع ثامن الحجج این صنف به شهرک استوک خاوران انتقال داده شدند که هنوز هم فعال است؛ در حقیقت بخشی به شهرک استوک خاوران و بخشی به مجتمع ثامن الحجج منتقل شدند.
بیگی افزود: در مجتمع ثامن الحجج مشکلاتی میان خود کسبه ایجاد شده بود و برخی از آنها سهم خود را فروخته بودند؛ در حال حاضر پس از بررسی حدود 300 تا 400 واحد صنفی از آن جمع باقی مانده اند که برای حل مشکلات آنها جلساتی با اتحادیه مربوطه گذاشتیم تا دوباره و برای آخرین بار این واحدها را در جایی ساماندهی کنیم.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم در گام اول با مجموعه ثامن الحجج به توافق برای این ساماندهی برسیم، اما خود قضیه اختلافاتی خود کسبه در مرجع قضایی دارند ولی برای خروج این افراد از سردرگمی فضای جدیدی را برای آنها فراهم می کنیم.
لزوم تعیین تکلیف فضاهای به جامانده ازانتقال صنوف تهران
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه فضاهای جامانده از انتقال مشکلاتی را ایجاد کرده است، افزود: این موضوع نه تنها برای اوراقچی ها بلکه برای سایر صنوفی هم که منتقل شده اند وجود دارد و مغازه هایی که ناشی از انتقال باقی مانده اند تعطیل شده‌اند؛ لذا به این بحث ورود پیدا کردیم و با اتحادیه های مختلف وارد مذاکره شدیم و با سازمان نوسازی هم صحبت کردیم که در بافت فرسوده برای باز استفاده این املاک تدبیر مناسبی صورت بگیرد.
وی ادامه داد: در مورد صنف آهن کاران خودرو با کاری که پیش می بریم یک وقفه دو ماهه داشتیم چرا که اعضای اتاق اصناف درگیر انتخابات داخلی خود بودند و افراد تغییر کرده و حالا باید افراد جدید را در جریان قرار دهیم و تلاش کنیم مشکل این صنف حل و فصل شود.
بیگی تاکید کرد: در فضای امروز جامعه موضوع اقتصاد اهمیت بسزایی دارد و این واحدهای صنفی سربازان جنگ اقتصادی هستند، لذا باید توجه کنیم منافع این افراد دیده شود و در فرایند انتقال آسیب نبینند.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ضایعات محصولات کشاورزی با توسعه گلخانه‌ها کاهش یافت

گوشت مرغ کیلویی 53 تا 55 هزار تومان

برنامه‌ریزی وزارت راه برای لحاظ‌ پیشنهادات بودجه‌ای‌ در ‌بودجه 1402 ‌

طلای جهانی در نوسان قیمتی

تعطیلی و محدودیت تردد شناورها در آبهای کیش از امروز

آشنایی با محبوب ترین و جذابترین محله های ازمیر برای زندگی و خرید ملک

دوبرابر شدن بدهی اقتصادهای در حال توسعه در یک دهه

افزایش 16 درصدی نرخ دلار در هفت ماه نخست امسال

اعمال محدودیت ترافیکی در محورهای تهران-شمال/ هراز و کندوان فردا یک‌طرفه می‌شود

بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث/ تفاهم نامه تأمین مالی دانش بنیان ها

وام مسکن چند؟

اصلاح و رفع خاموشی بیش از 2700 پایه چراغ در فضاهای سبز شرق تهران

بررسی مصوبات سفر اعضای کمیسیون اجتماعی به آذربایجان شرقی با حضور وزیر کار

رشد 100 درصدی تولید ماشین آلات معدنی در 6 ماهه اول امسال

رستم قاسمی درگذشت

لزوم تدوین استراتژی توسعه اقتصادی در بخش صنعت/تکثرگرایی نشانه توسعه نیست

چهار عامل افزایش قیمت گوشت قرمز/ ضرورت مقابله با دلالی و قاچاق دام

خروج محصولات ایرانخودرو و سایپا از شمول قیمت‌گذاری تا پایان سال

حوزه علم و فناوری تنها صنعت دارای ارزش افزوده چند صد درصدی است

قرض الحسنه یک خدمت عدالت خواهانه در راستای تحقق عدالت اجتماعی است

واریز سود سهام عدالت تا یک‌ماه دیگر

تامین مالی قرض الحسنه دانش بنیان ها بهترین نوع تامین مالی برای تولید بهترین محصولات است

انتشار اوراق قرض‌الحسنه برای اولین بار در کشور

عربستان: شریک قابل اعتماد چین در زمینه انرژی باقی خواهیم ماند

پایداری شغل با افزایش مهارت بیشتر می‌شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.