مشاور وزیر اقتصاد:
مراکز علمی باید محور رفع چالش‌های اقتصادی باشند اقتصاد کلان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مشاور وزیر اقتصاد با بیان اینکه اکنون دانشگاهی که مرجع یک موضوع خاص اقتصادی باشد وجود ندارد و دانشگاه‌ها درباره همه مسایل، کار پایان‌نامه و تحقیق انجام می‌دهند، گفت: در نظر داریم با حمایت‌های وزارت اقتصاد، دانشگاه‌ها و مراکز علمی بر روی حوزه‌های خاصی، متمرکز شده و در آنها متخصص شوند به طوری که در مورد هر موضوع اقتصادی، یک دانشگاه به عنوان مرجع شناخته شود.

به گزارش فصل تجارت به نقل از شادا «محمد نعمتی» با اشاره به عدم ارتباط بخش اجرا با مراکز علمی و دانشگاهی، اظهار داشت: همه ساله تعداد زیادی پایان‌نامه در مقطع دکتری و ارشد در دانشگاه‌های مختلف تدوین می‌شود که معمولا ارتباطی بین آن پایان‌نامه‌ها و طرح‌ها با نیازهای اقتصادی و اجرایی وجود ندارد؛ شاید به طور تصادفی، موضوع برخی پایان‌نامه‌ها، خوب و کارآمد باشد.
*تاکید وزیر اقتصاد بر تعامل پایدار وزارتخانه و دانشگاه
مشاور وزیر اقتصاد گفت: برقراری استمرار مداوم با دانشگاه‌ها و اساتید بخش‌های مختلف از جمله اقتصاد، علوم اجتماعی، سیاست، حقوق و... از دغدغه‌های اصلی وزیر اقتصاد در ماه‌های اخیر بوده است.
نعمتی افزود: وزیر اقتصاد همواره تأکید کرده است که از ظرفیت دانشگاه‌ها برای تسریع، تکمیل و تدوین سیاست‌ها استفاده شود.
وی با خاطر نشان کردن اینکه دیدار و رایزنی با اساتید دانشگاه ها از ابتدا به صورت موردی برقرار شده بود، اضافه کرد: اما مشکلی که داشتیم این بود که پیوستگی و ساختار مناسب برای تعامل نبود و به طور هدفمند و سازمان یافته، فرایند طرح مشکلات و ارایه پاسخ و راه حل و شناسایی ظرفیت دانشگاه ها وجود نداشت.
مشاور وزیر اقتصاد ادامه داد: همچنین در کنار موضوع مهم ارتباط دانشگاه و وزارت اقتصاد، این بحث مطرح شد که علاو بر ارتباط در موارد خاص و کوتاه مدت، باید تعامل طولانی مدت و پایدار شکل بگیرد.
نعمتی افزود: گاهی یک موضوع و سیاستی مطرح می شود که در این رابطه، وزیر نظر مشورتی نخبگان و اساتید را اخذ می کند و یک همدلی و اجماع بین دانشگاه و وزارت اقتصاد برقرار می شود که البته برای موارد خاص و کوتاه مدت است.
وی اضافه کرد: اما مساله مهم این است که نیروی انسانی قابل قبول و کیفی مورد قبول وزارتخانه را در بلندمدت باید از نیروهای خوب و نخبه دانشگاه ها انتخاب کنیم و این نیروهای خوب دانشگاهی در موقعیت و جایگاه شایسته خود بنشینند.
مشاور وزیر اقتصاد با بیان اینکه برای ارزیابی مدیران و کارشناسان و نوع جایگاه شایسته افراد، ساختاری وجود ندارد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر، انتخاب‌ افراد به صورت تصادقی انجام می شود، یعنی بر اساس شناخت و ارتباط شخصی است.
نعمتی گفت: البته پلتفرم ارزیابی سرمایه انسانی را ایجاد کردیم که در معاونت منابع انسانی و توسعه مدیریت وزارتخانه به کار گرفته شد، اما این پلتفرم برای ارزیابی مدیران عالی وزاتخانه و سازمان های زیرمجموعه است.
وی افزود: باید کار بلند مدت‌تر برای ارتباط با دانشگاه جهت تدوین رابطه و تعامل با دانشجویان و نخبگان انجام شود، تا آنها در آینده، مدیریت را در اختیار بگیرند.
*تقویت سرمایه انسانی در مدرسه سیاست‌گذاری
مشاور وزیر اقتصاد گفت: ایده اصلی مدرسه سیاستگذاری این است که برای بلند مدت نیاز داریم سرمایه انسانی مورد نیاز خود را تامین و تقویت کنیم. ما نیاز داریم که در دانشگاه ها، اساتید بر روی مسایل اصلی اقتصادی کشور متمرکز شوند و از طرف دولت مورد حمایت قرار گیرند، که برای تحقق این هدف، وزارت اقتصاد خود را متعهد می‌داند که از این ایده حمایت کند.
نعمتی تصریح کرد: قرار است در برنامه راهبردی، کمک وزارت اقتصاد به دانشگاه ها و مراکز علمی، فعالانه و پویا باشد.
وی اضافه کرد: وزارت اقتصاد متعهد به حمایت و تقویت دانشکده های علوم انسانی و اقتصادی می شود و آنها را تامین مالی می کند تا مسایل و مشکلات اقتصادی در مرکز توجه محافل دانشگاهی باشد و زمینه تعامل و ارتباط بلندمدت فراهم شود.
*لزوم تبدیل دانشگاه‌ها به مرجع اقتصادی در موضوعات اقتصادی
مشاور وزیر اقتصاد با بیان اینکه ایجاد مدرسه تابستانه سیاستگذاری با هدف ارتباط درازمدت وزارتخانه و
دانشگاه ها تشکیل شده است، گفت: بدین ترتیب، دانشگاه ها انگیزه پیدا کنند زیرا برای ایده هایشان متقاضی وجود دارد. وزارت اقتصاد نیز دلگرم می شود زیرا محافل علمی و دانشگاهی به مسایل علمی و مشکلات روز و کاربردی اقتصادی توجه نشان می دهند.
نعمتی اضافه کرد: امکان دارد که برخی دانشگاه‌ها بر روی مسایل و حوزه های خاصی مانند مالیات، مناطق آزاد و... تمرکز کنند و برایشان اولویت بیشتری داشته باشد که باعث ایجاد مراکز تخصصی اقتصادی در آنها می شود.
وی ادامه داد: انتظار داریم با حمایت های وزارت اقتصاد، دانشگاه ها و مراکز علمی بر روی حوزه های خاصی، متمرکز شده و در آنها متخصص شوند؛ مثلا دانشگاه های مشهد و زاهدان در دیپلماسی اقتصادی و دانشگاه گیلان درباره مسایل مالیاتی و .... به عنوان مرجع شناخته شوند.
مشاور وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: تمرکز باعث تخصص و تبحر دانشگاه شده و آن دانشگاه را به محل رجوع در زمینه های تخصصی، تبدیل می کند.
نعمتی اظهارداشت: علت اینکه اکنون فردی به دانشگاه ها و دانشکده ها برای حل مشکلات اقتصادی مراجعه نمی کند این است که آنها روی زمینه خاصی متمرکز نشده و مرجع نشده اند و درباره همه مسایل، کار پایان‌نامه و تحقیق انجام می دهند؛ اکنون دانشگاهی که مرجع یک موضوع خاص اقتصادی باشد وجود ندارد.
وی با بیان اینکه باید دانشگاه‌ها و پژوهشگاه ها بر اساس تسلط و تمرکز درباره مسایل علمی اقتصادی مثل مالیات و مباحث پولی و مالی و ... رتبه بندی شوند، اظهار داشت: اگر رتبه بندی اساتید و دانشگاه‌ها و تقسیم‌بندی تخصصی آنها انجام شود، افراد و دانشگاه ها، شناسنامه‌دار می‌شوند و مشخص خواهد شد که در هر موضوع اقتصادی با کدام دانشگاه و استاد می‌توان همکاری کرد.
*لزوم تغییر ریل اقتصادی کشور
مشاور وزیر اقتصاد گفت: شعار مدرسه تابستانه سیاستگذاری این بود که فلک را سقف بکشافیم و طرحی نو در اندازیم، بر این اساس باید ریل اقتصادی کشور تغییر کند.
وی افزود: اینکه مشکلات اقتصادی کشور در چند دهه گذشته تغییر نکرده و همچنان وجود دارد نشان می دهد که مشکلات به طور ساختاری پابرجا هستند. زمانی که با وجود تغیر دولت‌ها، تغییری در مسایل وچالش های اقتصادی رخ نمی‌دهد و تورم بالا وجود دارد نشان می دهد که ریل گذاری اقتصادی کشور اشتباه بوده و باید اصلاح شود.
نعمتی اضافه کرد: بدین طریق دانشگاه‌ها، ظرفیت مربوط به پایان‌نامه های دانشجویی و طرح ها را به سوی چالش‌ها و مسایل تخصصی اقتصادی، سوق می دهد.
وی ادامه داد: همچنین می توان اتاق های فکر تخصصی در دانشگاه های مختلف درباره مسایل مختلف اقتصادی مثلا درباره مالیات و دیپلماسی اقتصادی ایجاد کرد.
*ارزیابی و ارتقای کارکنان و کارشناسان وزارت اقتصاد
مشاور وزیر اقتصاد درباره ارزیابی و ارتقای علمی و تخصصی کارکنان وزارت اقتصاد نیز اظهار داشت: یک کانون ارزیابی برای ارزیابی مدیران و تعریف مسیر پیشرفت شغلی و ارزیابی پس از انتصاب، ایجاد کرده ایم.
نعمتی با بیان اینکه مشاوران و مدیران ارشد در قالب این طرح ارزیابی شده اند، گفت: تهیه اطس منابع انسانی وزارتخانه در دستور کار قرار دارد که بر اساس آن، توانمندی‌ها و شایستگی‌های کارکنان در بخش‌های مختلف مشخص می شود.
وی ادامه داد: توانایی ها و ظرفیت های وزارتخانه احصا شده و بر اساس آن ارزیابی می‌شود که افراد در چه بخش‌هایی می‌توانند کار کنند و مسیر پیشرفت شغلی افراد و نوع آموزش‌هایی که نیاز دارند، مشخص می‌شود.
نعمتی یادآور شد: ایده اولیه این طرح انجام و ارزیابی حدود 300 مدیر ارشد وزارتخانه و مدیران عالی بانک‌ها صورت گرفته است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پوپولیسم و کوپنیسم

تاثیر فیلترینگ روی بازار سرمایه

چین و اقتصاد ایران

252 تن عسل در مسجدسلیمان تولید شد

اقتصاد دیجیتال؛ موتور محرک توسعه کشورها

توسعه بیمه با موتور دانش‌بنیان‌ها

اعاده حیثیت یورو مقابل دلار

تهران جای خالی روسیه در ایروان را پر می‌کند

آثار منفی رفتار پیمانکارانه با کارکنان

چشم بازار سهام به بودجه

بچه ببر بنگال: داستان توسعه بنگلادش

نمره قبولی وصول مالیات

عبور خودرو از چله واردات

دوپینگ پاییزی در بازار مسکن

دولت مخالف قیمت‌گذاری دستوری

نقاط قوت برنامه هفتم

گفت و گوی انتقادی در بهارستان

نگاه سازمان استاندارد، شتاب‌بخشی به تولید و حذف دیوان‌سالاری زائد است

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی جهت ارتقای مقیاس توسعه اقتصادی کشور دارد

بهره برداری از 2 چاه گازی جدید در فارس

تولید یک میلیون تن قیر توسط شرکت نفت پاسارگاد

بزرگترین مقاومت شاخص کل بورس برای صعود در هفته اخیر

وزیر نفت: نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.