​معاون اول رییس جمهور در مراسم تکریم و معارفه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت های اصلی دولت است کار و تعاون

رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت های اصلی دولت است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تمام ارکان دولت آماده هستند تا پیشنهادات، تذکرات، انتقادات و ایده های راهگشا و سازنده را با جان و دل دریافت کنند، گفت: اداره مطلوب کشور جز با همدلی و عزم ملی میسر نیست.

به گزارش فصل تجارت به نقل از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دکتر محمد مخبر ظهر روز (یکشنبه) در آیین تکریم و معارفه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه را از دستگاه های اجرایی مهم کشور برشمرد و گفت: بیش از 53 درصد و به روایتی 70 درصد از مردم کشور با خدمات و اقدامات این وزارتخانه مرتبط هستند و امکان بسیار عظیمی برای ارائه خدمات در حوزه های اشتغال، سلامت و آموزش در این مجموعه وجود دارد.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه خوشبختانه در دولت سیزدهم قدم های مهم و بزرگی در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برداشته شده است، افزود: برای استفاده حداکثری از خدمات این دستگاه اجرایی لازم است که تمامی ظرفیت های آن به درستی شناخته شود.
دکتر مخبر با یادآوری برخی مشکلات پیش روی کشور در زمینه کالاهای اساسی، تورم، اشتغال و دیپلماسی منطقه ای و بین المللی تصریح کرد: یکی از اقدامات انجام شده دولت سیزدهم این بود که بدون توجه به مشکلات بیرونی، بتوانیم کشور را اداره کنیم.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه تاکنون کشور را با استفاده از درآمدهایی نظیر نفت و مالیات اداره کرده ایم، افزود: دارایی هایی در کشور وجود دارد که تنها با بخش کوچکی از آن می توانیم ناترازی های مالی و بدهی های دولت به بانک مرکزی را مرتفع کنیم و دولت هم اکنون در حال برنامه ریزی برای استفاده از این ظرفیت ها است.
وی با اشاره به اینکه کارهای خوبی در بخش مسکن و اشتغال در حال انجام است، تصریح کرد: اگر همه دستگاه ها و نهادها به کمک دولت بیایند شاهد تحولات جدی در عرصه توسعه و پیشرفت خواهیم بود.
دکتر مخبر در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش ها و خدمات دکتر عبدالملکی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر زاهدی وفا سرپرست سابق این وزارتخانه در دوره مسئولیت شان قدردانی کرد و با اشاره به توانمندی های وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دکتر سید صولت مرتضوی از ویژگی های خوبی برخوردار است که انضباط، دقت،‌ پیگیری، شناخت از کار و تواضع از جمله آنها است.
وی مردمی کردن اقتصاد را از اصلی ترین رویکردهای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و با تاکید براینکه حوزه تعاون می تواند بستر انتقال اقتصاد را به مردم فراهم کند، گفت: درسالهای اخیر سیاست و امنیت را به دست مردم سپرده ایم و حتی جنگ تحمیلی را با مردم اداره کردیم اما متاسفانه در بخش اقتصاد هنوز نتوانسته ایم امور را به دست مردم بسپاریم و آن طور که باید مردم را وارد میدان اقتصاد کنیم.
دکتر مخبر با اشاره به لزوم ایجاد تحول اساسی در نظام آموزشی و کسب مهارت، تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه ای می تواند نقش کلیدی در زمینه آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار ایفا کند که در این خصوص از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می خواهم این موضوع را با جدیت پیگیری کند.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه بازنشستگان در جامعه و در میان خانواده ها از احترام ویژه ای برخوردار هستند، ضرورت ساماندهی صندوق های بازنشستگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت های اصلی دولت است و از این وزارتخانه می خواهم با تمام توان و ظرفیت به آنها رسیدگی کند.
در این مراسم دکتر عبدالملکی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر زاهدی وفا سرپرست سابق این وزارتخانه گزارشی از اقدامات انجام شده در دوران مسئولیت خود ارائه کردند و دکتر سید صولت مرتضوی وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با قدردانی از اعتماد رییس جمهور و رای اعتماد مجلس شورای اسلامی، به تشریح برنامه های خود برای این دستگاه اجرایی پرداخت.
در این مراسم همچنین با حضور معاون اول رییس جمهور از وزیر و سرپرست سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قدردانی شد و حکم انتصاب وزیر جدید با امضای رییس جمهور از سوی دکتر مخبر به وی تقدیم شد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نهاده هست، ولی نقدینگی نیست!

وظیفه نیروگاه تامین سوخت پاک نیست

قتل‌های ناموسی؛ خلأ قانون و فرهنگ

پوپولیسم و کوپنیسم

تاثیر فیلترینگ روی بازار سرمایه

چین و اقتصاد ایران

252 تن عسل در مسجدسلیمان تولید شد

اقتصاد دیجیتال؛ موتور محرک توسعه کشورها

توسعه بیمه با موتور دانش‌بنیان‌ها

اعاده حیثیت یورو مقابل دلار

تهران جای خالی روسیه در ایروان را پر می‌کند

آثار منفی رفتار پیمانکارانه با کارکنان

چشم بازار سهام به بودجه

بچه ببر بنگال: داستان توسعه بنگلادش

نمره قبولی وصول مالیات

عبور خودرو از چله واردات

دوپینگ پاییزی در بازار مسکن

دولت مخالف قیمت‌گذاری دستوری

نقاط قوت برنامه هفتم

گفت و گوی انتقادی در بهارستان

نگاه سازمان استاندارد، شتاب‌بخشی به تولید و حذف دیوان‌سالاری زائد است

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی جهت ارتقای مقیاس توسعه اقتصادی کشور دارد

بهره برداری از 2 چاه گازی جدید در فارس

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.