توزیع 69 هزار تن آرد بین روستاییان خوزستان تولید و تجارت

توزیع 69 هزار تن آرد بین روستاییان خوزستان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: امسال 69 هزار تن آرد با قیمت مصوب هر کیسه بین 42 تا 45 هزار تومان بین روستاییان استان توزیع شده است.

محمدامین معین‌راد در خصوص توزیع سهمیه آرد روستایی در استان اظهار کرد: کل جمعیت روستایی استان بر اساس آخرین سرشماری که به سال 1395 بر می‌گردد، یک هزار و 50 روستا در 26 شهرستان با جمعیت یک میلیون و 315 هزار و 867 نفر است.
وی افزود: براساس این آمار و به ازای هر روستایی 7 و نیم کیلوگرم آرد تامین و توزیع می‌شود که ماهیانه 9 هزار و 768 تن آرد به روستاییان استان اختصاص داده می‌شود و این میزان با توجه به جمعیت روستاهای هر شهرستان توزیع می‌شود.
معین راد با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته هر سال 9 هزار و 869 تن آرد بین روستاییان توزیع می‌شد، بیان کرد: امسال 69 هزار تن آرد با قیمت مصوب هر کیسه بین 42 تا 45 هزار تومان بین روستاییان استان توزیع شده است.
وی تصریح کرد: شرکت‌های تعاون روستایی و اتحادیه‌ها، عاملین ما جهت توزیع آرد روستایی در هر شهرستان هستند و در مناطق صعب العبور برخی شهرستان‌ها یک عامل از طرف دهیار یا شورای روستا معرفی می‌شود تا آرد را تحویل بگیرد و جهت توزیع به روستای خود ببرد.
معین راد در خصوص نظارت بر توزیع آرد در روستاها، اظهار کرد: نظارت بر توزیع آرد از طریق اداره تعاون روستایی در هر شهرستان انجام می‌شود که به عنوان نماینده تعاون روستایی نظارت می‌کنند و گزارش عملکرد ماهیانه را برای ما ارسال می‌کند.
معین راد در پاسخ به سوال آیا به روستاهای جزو محدوده شهری نیز سهمیه آرد روستایی تخصیص داده می‌شود؟ بیان کرد: برخی از روستاها جزو محدوده‌های شهری هستند و آن‌ها جزو آمار شهری به حساب می‌آیند و آرد آن‌ها به نانوایی محله داده می‌شود که با توجه به تغییرات اخیر در بحث نانوایی‌ها، آن‌ها نمی‌توانند آرد دولتی را بفروشند.
وی افزود: اگر قرار است برای آن‌ها سهمیه‌ای تخصیص داده شود باید اداره کل غله و خدمات بازرگانی برای آن‌ها سهمیه اختصاص بدهد. یعنی باید آن چند خانواری که سهمیه به آن‌ها نمی‌رسد، به فرمانداری درخواست بدهند و درخواست در جلسه کارگروه آرد و نان مطرح شود و پس از تایید توسط جهاد کشاورزی همان شهرستان، فرماندار دستور اختصاص سهمیه آرد را بدهد.
معین راد با اشاره به توزیع سایر اقلام کشاورزی در روستاهای استان بیان کرد: از سال 1400 تا شش ماه اول سال جاری حدود 12 هزار و 250 تن بذر گندم و کلزا و 90 هزار تن جو توزیع شده است. همچنین از دیگر نهاده‌های دامی توزیع شده می‌توان به ذرت علوفه‌ای، سبوس و کنجاله سویا اشاره کرد.
وی افزود: از دیگر خدمات اداره تعاون روستایی توزیع 20 هزار و 135 لیتر سم شامل سم‌های قارچ‌کش، علف‌کش، حشره‌کش، کنه‌کش و سم‌های مختلف دیگر جهت استفاده در مزارع بوده است. در زمینه توزیع کود نیز از سال گذشته تا دو ماه اول سال جاری، حدود 14 هزار و 172 تن کود توزیع شد اما از خردادماه تاکنون با توجه به تغییر قیمت‌ها، کودی توزیع نشده است.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.