شاوردیان:
سایه سنگین حوزه حمل و نقل بر مسکن؛ وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود گفتگو

سایه سنگین حوزه حمل  و نقل بر مسکن؛ وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه وشهرسازی به دلیل وسعت بسیار زیاد و لزوم توجه ویژه به حوزه مسکن باید حتما تفکیک شده و بخش مسکن به صورت مستقل اداره شود.

آرا شاوردیان عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت اجرای قانون جهش تولید مسکن گفت: قانون جهش تولید مسکن یکی از قوانین بسیار کامل و مترقی مجلس شورای اسلامی بوده که در صورت اجرای دقیق آن بسیاری از مشکلات امروز حوزه مسکن رفع و به مرور شاهد ثبات و آرامش در بازار مسکن خواهیم بود.
اجرای برنامه‌ عظیم دولت در ساخت مسکن نیازمند ارائه‌ای به همان وسعت است
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هم اکنون با گذشت بیش از یک سال از اجرای قانون جهش تولید مسکن و روی کار آمدن دولت سیزدهم، اقدام قابل توجهی درحوزه ساخت مسکن شاهد نبودیم. برنامه‌های وسیع، آرمانی و مطلوب دولت در حوزه ساخت مسکن نیاز به اهتمامی به همان وسعت در پهنه دولت داشت که متاسفانه شاهد نبودیم. علی رغم تلاش‌های مجموعه وزارت راه برای تامین اراضی، سایر وزارت خانه ها به ویژه بانک‌ها همکاری لازم را ندارند.
وی با بیان اینکه تحقق وعده ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی بدون همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن امکان پذیر نیست عنوان کرد: دولت باید بانک‌ها را مکلف به اجرای قانون جهش تولید مسکن و پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن کند؛ قانون جهش تولید مسکن برای بی توجهی و استکناف دستگاه‌ها در اجرای قانون جریمه تعیین کرده است اما پیگیری اجرای قانون و اعمال جریمه برای مستنکفین نیز به تلاش و اهتمام دولت نیاز داشته و از این جهت بی تحرکی وزارت راه کاملا محسوس است.
نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر هم اکنون از وزیر راه سوال شود تا پایان سال چه تعداد واحد مسکونی به مردم تحویل می‌شود، پاسخی روشنی نخواهد داشت. برنامه‌ها ها روی کاغذ بسیار مطلوب بوده اما عمل و اجرای آن نگران کننده است.
شاوردیان اظهار کرد: کمیسیون عمران بر خود واجب می‌داند دولت را با ابزارهای قانونی در اجرای دقیق قوانین به حرکت درآورد هرچند وسعت وزارت راه و تعدد معاونت ها و زیرمجموعه ها سرعت عمل وزیر را در حوزه ساخت و ساماندهی بازار مسکن به شدت کاهش داده است. مسکن به عنوان یکی از مهمترین موضوعات امروز کشور که گرانی و نا به سامانی بازار آن مردم را تحت فشار قرار داده باید متولی با قدرت مانور و تمرکز بالا داشته باشد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حوزه‌های مختلف حمل و نقلی و وضعیت راه‌ها کشور به حدی وسیع بوده که مدیریت آن به تنهایی تمام انرژی وزیر را می‌گیرد. بنده معتقدم وزارت راه وشهرسازی به دلیل وسعت بسیار زیاد و لزوم توجه ویژه به حوزه مسکن باید حتما تفکیک شده و مستقل اداره شود. /
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.