احتمال بازگشت شاخص کل به وضعیت صعودی/بازگشت کجا اتفاق خوهد افتاد؟ بانک و بیمه

احتمال بازگشت شاخص کل به وضعیت صعودی/بازگشت کجا اتفاق خوهد افتاد؟

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - شاخص کل بورس اکنون به وضعیت حمایتی اول خود نزدیک شده است و انتظار می رود که شاخص بورس در روزهای آتی روند صعودی به خود بگیرد.

در تاریخ 9 مهر ماه سال جاری، گزارشی از تحلیل تکنیکال ارائه کرده و در آنجا توضیح دادیم که اگر حمایت خط روند صعودی حفظ نشود، شاخص کل به زیر یک میلیون و 300 هزار واحد خواهد رسید، تصویر زیر همان تحلیل نزدیک به یک ماه پیش بود:

فصل تجارت


حال به تصویر زیر دقت کنید، این تصویر برای معاملات روز سه شنبه 3 آبان ماه است:

فصل تجارت


شاخص کل حمایت خط روند صعودی را به سمت پایین شکسته و به ناحیه یک میلیون و 267 هزار واحد رسیده است.
حال در این گزارش به احتمال‌های بازگشت شاخص کل به ناحیه مثبت اشاره خواهیم کرد؛

فصل تجارت


شاخص کل طبق تصویر بالا در اواخر دی ماه توانسته بود یک روند صعودی را آغاز کرده و کانال نزولی پرقدرت بورس به سمت بالا را بشکند که نتیجه این صعود، رشد 500 هزار واحدی شاخص کل بورس بود، حال شاخص کل بورس در حال نزدیک شدن به خط کانال نزولی است که این بار وظیفه حمایتی پیدا کرده و می‌تواند شاخص کل را در این ناحیه حمایت کند. برای مشخص شدن وضعیت مدت زمان هفتگی را بررسی می‌کنیم:

فصل تجارت


در مدت زمان هفتگی ناحیه یک میلیون و 211 هزار واحد قوی‌ترین ناحیه حمایتی شاخص کل بورس بوده و می‌تواند یک واکنش مثبت در آن ناحیه به سمت بالا شاهد باشیم. در صورت عدم تغییر مؤلفه‌های بنیادی بورس احتمال ریزش شاخص کل تا ناحیه یک میلیون و 100 هزار واحد و صعودی شدن در آن ناحیه وجود دارد.
نکته مهم: این وضعیت می‌تواند به صورت فرسایشی با مدت زمان طولانی یا به صورت هیجانی در چند هفته اخیر انجام شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.