وضعیت نامناسب ذخیره پشت 5 سد تأمین‌کننده آب تهران شهری

وضعیت نامناسب ذخیره پشت 5 سد تأمین‌کننده آب تهران

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - وزیر کشور با بیان اینکه وضعیت ذخیره پشت 5 سدی که آب تهران را تأمین می‌کند، مناسب نیست، گفت: در حوزه موضوعات فنی باید مطالعات بیشتری انجام شود.

احمد وحیدی در حاشیه سومین جلسه ستاد مدیریت بحران کلانشهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه که با حضور شهردار تهران و دیگر مسئولان برگزار شد، مسائل مختلف شهر تهران مورد ارزیابی قرار گرفت و در ادامه مصوبات جلسه قبل نیز بررسی شد.
وزیر کشور افزود: در بخش ساختمان‌های نا ایمن، اقدام‌های خوبی انجام شده و قرارگاهی نیز در این بخش شکل گرفته و ارزیابی‌های خوبی برای سازه‌های ناپایدار در حال انجام است و باید بیان کنم مسائلی که می‌تواند برای شهر تهران مشکل ایجاد کند در این جلسه بررسی شد و مصوبات جلسات گذشته نیز پیشرفت خوبی داشت.
وی ادامه داد: سیل، زلزله، طوفان، سازه‌های ناایمن و اقدام‌های انجام شده در این حوزه از جمله موضوعاتی بود که در جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وحیدی بیان کرد: در حوزه موضوعات فنی باید مطالعات بیشتری انجام شود و در ادامه نیز موضوع آب بحث و بررسی قرار گرفت، زیرا یکی از مشکلات شهر تهران با توجه به کاهش نزولات آسمانی، ذخیره پشت 5 سدی است که آب تهران را تأمین می‌کند که وضعیت در این بخش خوب نیست و باید مراقبت کرد.
وزیر کشور افزود: در این شرایط لازم است در الگوی مصرف مطابق دستورالعمل وزارت نیرو عمل کرد تا به لطف الهی شامل نزولات آسمانی باشیم و شهرداری تهران نیز در این بخش همکاری بسیار خوبی با سازمان آب منطقه‌ای داشته است تا بتوانند در تأمین آب کمک کنند اما آنچه که مشخص است باید الگوی مصرف را اصلاح کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال جیره بندی آب در تهران وجود دارد یا خیر گفت: بهتر است این موضوع را همکاران ما در وزارت نیرو بحث کنند و اطلاعات دقیق بدهند اما آنچه که مهم است ما باید در مصرف آب مراقبت کنیم و صرفه جویی داشته باشیم.
وحیدی با اشاره به نقش دستگاه‌ها در کنترل آلودگی هوا بیان کرد: راه حل های مشخصی در این بخش وجود دارد که یکی از آنها توسعه حمل و نقل عمومی است که خوشبختانه با اقدام‌هایی که در شهرداری تهران انجام شده است 200 دستگاه اتوبوس نو به ناوگان اضافه شد و کار توسعه و ساخت مترو نیز در حال انجام است.
وزیر کشور افزود: در بخش توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی باید حمایت کرد و در بخش دیگر کمک‌هایی از سوی وزارت نفت انجام شده است تا خودروهای با کیفیت یورو 5 تردد کنند و باید اعلام کنم تولیدات انجام شده در این بخش نیز خوب است.
وی با تاکید بر لزوم کنترل واحدهای آلاینده ادامه داد: پیش بینی شده است مجموعه‌هایی که باعث آلودگی هستند مورد بررسی قرار بگیرند و با استفاده از فیلترهایی که باعث کاهش آلودگی می‌شود میزان آلودگی را کنترل کنند، اما باز تاکید می‌کنم مهم‌ترین اقدام در بخش کنترل آلودگی هوا توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و برقی کردن ناوگان است.
وحیدی بیان کرد: آلودگی هوا تمام حوزه‌ها را شامل می‌شود و باید در هر جایی که منشأ آلودگی است، بررسی لازم را داشته باشیم، زیرا در قانون دستگاه‌های مختلف وظیفه دارند و باید به آن عمل کنند.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رشد 100 درصدی تولید ماشین آلات معدنی در 6 ماهه اول امسال

رستم قاسمی درگذشت

لزوم تدوین استراتژی توسعه اقتصادی در بخش صنعت/تکثرگرایی نشانه توسعه نیست

چهار عامل افزایش قیمت گوشت قرمز/ ضرورت مقابله با دلالی و قاچاق دام

خروج محصولات ایرانخودرو و سایپا از شمول قیمت‌گذاری تا پایان سال

حوزه علم و فناوری تنها صنعت دارای ارزش افزوده چند صد درصدی است

قرض الحسنه یک خدمت عدالت خواهانه در راستای تحقق عدالت اجتماعی است

واریز سود سهام عدالت تا یک‌ماه دیگر

تامین مالی قرض الحسنه دانش بنیان ها بهترین نوع تامین مالی برای تولید بهترین محصولات است

انتشار اوراق قرض‌الحسنه برای اولین بار در کشور

عربستان: شریک قابل اعتماد چین در زمینه انرژی باقی خواهیم ماند

پایداری شغل با افزایش مهارت بیشتر می‌شود

طفره شرکت‌های هواپیمایی و ریلی از فروش بلیت نیم بهای معلولان

آغاز رقابت تسلا با خودروسازان چینی

پهلوگیری 3 فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندرامام

کاریابی‌های غیردولتی 10 روزه مجوز می‌گیرند

رییس گمرک تغییر کرد

بازدید از پروژه 1460 واحدی طرح نهضت ملی مسکن پرند

دوئل حرف تا عمل صیانت از خاک در کشور

راهبرد وزیر جدید مسکن؛ مقابله با احتکار زمین و توسعه افقی شهرها

صندوق توسعه حمل‌ونقل باید هرچه زودتر فعال شود

راهی برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به بازار سرمایه

انتقاد از وضعیت نامناسب صنعت بانکرینگ/شورای بانکرینگ تشکیل شود

هدفگذاری اجرای 500 هزار هکتار کشاورزی حفاظتی در سال زراعی جاری

ضرغامی در نقش راهنمای طاق کسری/ وامی برای سفر

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.