کمبود کالای اساسی در خوزستان وجود ندارد / تامین اقلام غذایی دانشگاه‌ها تولید و تجارت

کمبود کالای اساسی در خوزستان وجود ندارد / تامین اقلام غذایی دانشگاه‌ها

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به وضعیت مطلوب بازار استان گفت: برای پیشگیری از کمبود مواد اولیه آشپزخانه‌های دانشگاه‌هایی که سلف سرویس و سالن‌های غذاخوری دارند برنج، مرغ و گوشت با قیمت مصوب تامین شد.

محمد نژادزاده در خصوص وضعیت بازار استان اظهار کرد: با مجوز ستاد تنظیم بازار و کارگروه استانی این ستاد در استان مجوز توزیع مرغ منجمد در استان صادر شد و بر این اساس مرغ منجمد بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف و واحدهای صنفی که اتحادیه مربوطه به ما معرفی کرده است توزیع می‌شود.
وی افزود: هر کیلوگرم مرغ منجمد با قیمت 48 هزار تومان برای مصرف کننده در حال توزیع است و این موضوع باعث کاهش قیمت مرغ گرم در بازار شده است و در حال نزدیک شدن به قیمت مصوب مرغ هستیم و تا زمانی که قیمت مرغ، به قیمت مصوب نرسد این توزیع ادامه خواهد داشت.
نژادزاده با اشاره به دلیل عرضه مرغ منجمد گفت: با وجود اینکه فراوانی مرغ گرم در بازار وضعیت مطلوبی داشت اما قیمت آن بالاتر از قیمت مصوب شده بود. به همین جهت ستاد تنظیم بازار کشور و به تبع آن کارگروه تنظیم بازار استان مصوب کرد که مرغ منجمد در بازار توزیع شود.
وی با اشاره به متعادل بودن بازار شکر در استان بیان کرد: خوشبختانه استان خوزستان یکی از استان‌های اصلی تولیدکننده شکر در کشور است و این امر باعث شده که کمبودی در زمینه شکر در استان نداشته باشیم و فراوانی و قیمت آن در حد مطلوب است و کمبودی در بازار شکر استان نیست.
نژادزاده با بیان به اینکه همه کارخانجات تولید شکر در حال توزیع شکر با قیمت مصوب هستند، افزود: با این وجود ستاد تنظیم بازار برای جلوگیری از بروز تنش‌های احتمالی به ما مجوز داده است تا در صورت نیاز شکر را برای مصارف صنف‌ها، واحدهای صنعتی و همچنین برای مصارف خانوار توزیع کنیم.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در چند ماه گذشته روغن در کشور به تبع افزایش قیمت دانه‌های روغنی و روغن خام در بازار جهان، دچار افزایش قیمت شد اما خوشبختانه با سیاست‌هایی که دولت اعمال کرده است شاهد کاهش قیمت روغن خوراکی طی دو مرحله هستیم و در حال حاضر روغن به وفور در سطح بازار و واحدهای صنفی خرده‌فروشی و عمده‌فروشی و شرکت‌های پخش موجود است.
وی افزود: کارخانجات تولید روغن در استان هم با ظرفیت معمول خود کار می‌کنند و هیچ کمبودی در زمینه روغن در بازار وجود ندارد. قیمت روغن در بازار، قیمت مصوب است و برخی کارخانجات هم زیر قیمت مصوب روغن توزیع می‌کنند. 
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان اظهار کرد: آخرین برنج تنظیم بازاری که در بازار استان توزیع شده، مربوط به ماه‌های محرم و صفر است و بعد از آن هیچ توزیعی در زمینه برنج نداشته‌ایم به دلیل اینکه بعد از ماه‌های محرم و صفر تقاضای برنج به روال معمول خود برگشته است.
نژاد زاده بیان کرد: سیاست‌ جهاد کشاورزی این است که بازار بر اساس ساز و کار بازاری خود مدیریت شود تا حداقل مداخله در بازار صورت بگیرد. ما موقعی وارد بازار می‌شویم و کالایی را عرضه می‌کنیم که یا فراوانی آن کمتر از حد انتظار باشد یا قیمت آن بالاتر از قیمت مصوب باشد. مثلا در حال حاضر که شرایط بازار برنج شرایط نرمالی است سعی ما بر این است که مداخله‌ای در بازار آن نداشته باشیم.
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در این راستا ما همچنین برای اینکه دانشگاه‌های دارای سلف سرویس و سالن‌های غذاخوری با کمبودی از نظر تامین مواد اولیه در آشپزخانه‌های خود مواجه نشوند، مواد مورد نیاز آن‌ها از جمله برنج، مرغ و گوشت را با قیمت مصوب تامین کردیم و برای تامین روغن نیز آن‌ها را به کارخانجات تولید روغن در استان معرفی کردیم تا روغن را زیر قیمت مصوب خریداری کنند.
انتهای پیامارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لزوم تدوین استراتژی توسعه اقتصادی در بخش صنعت/تکثرگرایی نشانه توسعه نیست

چهار عامل افزایش قیمت گوشت قرمز/ ضرورت مقابله با دلالی و قاچاق دام

خروج محصولات ایرانخودرو و سایپا از شمول قیمت‌گذاری تا پایان سال

حوزه علم و فناوری تنها صنعت دارای ارزش افزوده چند صد درصدی است

قرض الحسنه یک خدمت عدالت خواهانه در راستای تحقق عدالت اجتماعی است

واریز سود سهام عدالت تا یک‌ماه دیگر

تامین مالی قرض الحسنه دانش بنیان ها بهترین نوع تامین مالی برای تولید بهترین محصولات است

انتشار اوراق قرض‌الحسنه برای اولین بار در کشور

عربستان: شریک قابل اعتماد چین در زمینه انرژی باقی خواهیم ماند

پایداری شغل با افزایش مهارت بیشتر می‌شود

آغاز رقابت تسلا با خودروسازان چینی

پهلوگیری 3 فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندرامام

کاریابی‌های غیردولتی 10 روزه مجوز می‌گیرند

رییس گمرک تغییر کرد

بازدید از پروژه 1460 واحدی طرح نهضت ملی مسکن پرند

دوئل حرف تا عمل صیانت از خاک در کشور

راهبرد وزیر جدید مسکن؛ مقابله با احتکار زمین و توسعه افقی شهرها

صندوق توسعه حمل‌ونقل باید هرچه زودتر فعال شود

راهی برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به بازار سرمایه

انتقاد از وضعیت نامناسب صنعت بانکرینگ/شورای بانکرینگ تشکیل شود

هدفگذاری اجرای 500 هزار هکتار کشاورزی حفاظتی در سال زراعی جاری

ضرغامی در نقش راهنمای طاق کسری/ وامی برای سفر

سقوط موقت ایلان ماسک از عنوان ثروتمندترین فرد جهان

جزئیات شانزدهمین شنبه امید و افتخار/ادامه عملیات اجرایی ساخت مسکن

ذخایر طلای چین رکورد سه ساله را زد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.