دو راه وام گرفتن از «بانک تجارت» اقتصاد کلان

دو راه وام گرفتن از «بانک تجارت»

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - بررسی‌ها از برخی شعب بانک تجارت نشان می‌دهد برای دریافت وام از این بانک باید طی بازه سه تا شش ماه سپرده بگذارید تا به نسبت این سپرده وام بگیرید یا کسانی که حقوق خود را از این بانک می‌گیرند، می‌توانند تا سقف 100 میلیون تومان کارت اعتباری بگیرند.

در پی ممنوعیت بلوکه کردن بخشی از مبلغ وام و همچنین سپرده‌گذاری بدون سود برای دریافت تسهیلات، عملکرد بانک‌ها در این راستا و رعایت این بخشنامه مورد بررسی قرار گرفته که در این گزارش به طور نمونه شرایط وام دهی از سوی بانک تجارت و چگونگی برخورد این بانک با بخشنامه مربوطه رصد شده است.
بر اساس مشاهدات میدانی از برخی شعب بانک تجارت، این بانک برای پرداخت تسهیلات خرد، مبلغی از وام را بلوکه نمی‌کند یا برای ضمانت وام، وثیقه نقدی نمی‌خواهد.
اما شرایط پرداخت وام در این بانک به این صورت است که متقاضیان به دو روش می‌توانند وام بگیرند. طبق گفته مسئولان برخی از شعب بانک تجارت، پرداخت وام در این بانک به صورت کارت اعتباری (تا سقف 100 میلیون تومان) است که فقط مشمول کسانی می‌شود که حقوق خود را از بانک تجارت می‌گیرند.
روش دیگر بانک تجارت برای پرداخت تسهیلات نیز به این صورت است که میانگین حساب متقاضیان بررسی می‌شود و هر چه آن‌ها از میانگین حساب بالایی برخوردار باشند یا سپرده با مبلغ بیشتری طی سه تا شش ماه در بانک گذاشته باشند، مبلغ وام نیز بیشتر خواهد شد.
البته، سقف تسهیلات از این محل نهایتا به 200 میلیون تومان می‌رسد.
در این زمینه، یکی از مسئولان اعتبارات بانک تجارت می‌گوید، در حال حاضر بانک تجارت فقط از طریق کارت اعتباری به حقوق‌بگیران تا سقف 100 میلیون تومان با شرط بررسی میانگین حساب، وام می‌دهد که همه شعب این کارت را نمی‌دهند، بلکه فقط بانک‌هایی که سهمیه داشته باشند، تسهیلات از این محل پرداخت می‌کنند.
شعبه دیگری نیز علاوه بر توضیح همین روش بانک تجارت برای پرداخت وام، اعلام کرد که براساس میانگین حساب و اعتبارسنجی متقاضی، ضامن و سفته نیز برای کارت اعتباری هم دریافت می‌شود.
همچنین مسئول اعتبارات شعبه دیگری از بانک تجارت می‌گوید اگر بتوانید میانگین حساب خود را تا 70 میلیون تومان برسانید، می‌توانید 50 میلیون تومان وام بگیرید. در این میان اگر سود سپرده خود را نخواهید، می‌توانید وام قرض‌الحسنه بگیرید اما اگر سود بگیرید، کارمزد وام 18 درصد خواهد بود.
علاوه براین، شعبه دیگری از بانک تجارت شرط پرداخت وام را سپرده‌گذاری طی سه تا شش ماه اعلام کرده و نسبت به این سپرده میزان وام مشخص خواهد شد.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نهاده هست، ولی نقدینگی نیست!

وظیفه نیروگاه تامین سوخت پاک نیست

قتل‌های ناموسی؛ خلأ قانون و فرهنگ

پوپولیسم و کوپنیسم

تاثیر فیلترینگ روی بازار سرمایه

چین و اقتصاد ایران

252 تن عسل در مسجدسلیمان تولید شد

اقتصاد دیجیتال؛ موتور محرک توسعه کشورها

توسعه بیمه با موتور دانش‌بنیان‌ها

اعاده حیثیت یورو مقابل دلار

تهران جای خالی روسیه در ایروان را پر می‌کند

آثار منفی رفتار پیمانکارانه با کارکنان

چشم بازار سهام به بودجه

بچه ببر بنگال: داستان توسعه بنگلادش

نمره قبولی وصول مالیات

عبور خودرو از چله واردات

دوپینگ پاییزی در بازار مسکن

دولت مخالف قیمت‌گذاری دستوری

نقاط قوت برنامه هفتم

گفت و گوی انتقادی در بهارستان

نگاه سازمان استاندارد، شتاب‌بخشی به تولید و حذف دیوان‌سالاری زائد است

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی جهت ارتقای مقیاس توسعه اقتصادی کشور دارد

بهره برداری از 2 چاه گازی جدید در فارس

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.