سند 5 میلیون هکتار اراضی کشاورزی تا پایان سال جاری صادر می‌شود کشاورزی

سند 5 میلیون هکتار اراضی کشاورزی تا پایان سال جاری صادر می‌شود

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: در جلسه قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی مقرر شد با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سند پنج میلیون هکتار از اراضی کشاورزی صادر شود.
« صفدر نیازی شهرکی» امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره صدور سند اراضی کشاورزی و رفع تداخلات اراضی توسط قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی، افزود: اکنون کارگروهی متشکل از اعضای سازمان امور اراضی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل شده که موظفند برای تثبیت و صدور اسناد اراضی کشاورزی فرایند کار را سرعت ببخشند.
وی با بیان اینکه این سازمان متولی حفظ اراضی کشاورزی است، اظهارداشت: سال 1393 با ابلاغ قانون حدنگار، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور متولی صدور اسناد کل پهنه 165 میلیون هکتاری کشور اعم از دریا، جنگل، تالاب، اراضی ملی و مستثنیات، ملی و شخصی شد و مقرر گردید در مدت پنج سال سند اراضی صادر و در سامانه مربوطه تصویب شود.
صدور سند تک برگ برای بیش از 1.8 میلیون هکتار اراضی کشاورزی
نیازی شهرکی تصریح‌کرد: طبق آخرین آمارها از مجموع 18.7 میلیون هکتار اراضی کشاورزی، 1.8 میلیون هکتار از این اراضی دارای سند تک‌برگ شده که این رقم معادل 10 درصد کل اراضی کشاورزی کشور است.
رفع 40 درصد رفع تداخلات اراضی در دولت سیزدهم
رییس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان‌کرد: در سال 1340 که قانون اصلاحات ارضی اعلام شد با کمک شورای اجرا کننده وقت، زمین از مالکان گرفته و به زارعان سپرده شد. در سال 1341 قانون اراضی ملی برای جنگل، مرتع و بیشه زار و بیابان صادر شد بنابراین از همان زمان که برای بخشی از اراضی که ما پیشتر نسق صادر کرده بودیم در اصلاحات ارضی ملی شدند، سند مناطقی برایشان صادر شد و اختلاف بین مردم و ادارات مربوطه استان ها از همان جا یعنی حدود 60 سال پیش شکل گرفت.
وی افزود: برای رفع دعاوی بین مردم و ادارات دولتی، در سال 1394 قانون رفع تداخلات اراضی ابلاغ شد برآن اساس کمیسیونی در استان ها به ریاست رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ها و سایر اعضا تشکیل و مقرر شد مجموعه جهاد کشاورزی به همراه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دعاوی را حل و فصل کنند.
نیازی شهرکی تصریح کرد: بنابراین از همان زمان تاکنون نزدیک به چهار میلوین و 500 هزار هکتار از اراضی مستثنیات کشور معادل 25 درصد رفع تداخل شده است که 40 درصد این اقدامات در دولت سیزدهم اتفاق افتاده است.
وی اظهار داشت: طبق برنامه قرار است امسال و سال آینده همه پلاک‌هایی که تداخل دارند، رفع تداخل شوند؛ بنابراین برش های استانی تعیین شده و به طور مستمر جلسات استانی و ستادی برگزار می‌شود.
رییس سازمان اموراراضی کشور گفت: همچنین قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی به ریاست وزیر جهاد کشاورزی سه شنبه هر هفته برگزار می شود تا هر چه سریعتر مشکلات دعاوی چندین ساله مردم با ادارات دولتی در بحث تداخلات اراضی برطرف شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.