طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان در 40 منطقه محروم کشور در حال اجراست راه و شهرسازی

طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان در 40 منطقه محروم کشور در حال اجراست

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - شهرکرد-مشاور رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت:در حال حاضر این نهاد انقلابی در 40 منطقه محروم کشور مستقر است و برنامه‌های محرومیت‌زدایی را در قالب "طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان" در کنار مردم و دولت در این مناطق اجرا می‌کند.
به گزارش فصل تجارت، وحید کمر روستا روز چهارشنبه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برنامه‌های محرومیت‌زدایی بسیاری در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی، سلامت و اشتغال دارد.
وی ادامه داد: محرومیت در شهرستان کوهرنگ بیشتر از سایر شهرستان‌های استان است و این شهرستان می‌‍‌تواند یکی از نقاط هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان قرار گیرد.
کمر روستا تصریح کرد: سال‌های گذشته گروه‌های جهادی به طور مستقل و یا با مشارکت و همراهی کمیته حضرت امام(ره) و بنیاد مستضعفان کارهای خوبی در این منطقه انجام دادند که از آن جمله می‌توان به احداث راه برای روستای "چین" که آخرین روستای منطقه موگویی است اشاره کرد.
مشاور رییس بنیاد مستضعفان خاطر نشان کرد: احداث جاده و مسجد برای روستای بیراهگان و اقدامات آموزشی و فرهنگی در این منطقه از دیگر نمونه کارهای انجام شده توسط گروه‌های جهادی در شهرستان کوهرنگ است و هم‌اکنون در این منطقه حافظ 20 جز قرآن وجود دارد و در سال جاری 30 نفر قبولی کنکور سراسری از میان دانش‌آموزان مورد حمایت نهادهای حمایتی، در این منطقه بودند.
کمر روستا اظهارداشت: علاوه بر این اقدامات، تاکنون چندین طرح محرومیت‌زدایی در قالب "طرح های مسئولیت اجتماعی" در شهرستان کوهرنگ توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اجرا شده و اجرای تعدادی دیگر از آن‌ها در دستور کار است.
وی افزود: احداث چهار زمین چمن مصنوعی در شهرستان کوهرنگ که هزینه احداث هریک حدود یک میلیارد تومان است و یکی از آن‌ها در منطقه مرکزی کوهرنگ امسال افتتاح شد و سه زمین دیگر نیز در مناطق سمسامی، بازفت و خویه افتتاح خواهند شد، از جمله این طرح‌ها است.
این مقام مسوول اظهار داشت: اختصاص یک میلیارد تومان تجهیزات به آموزش و پرورش شهرستان کوهرنگ از دیگر اقدامات این نهاد در حوزه آموزشی و فرهنگی در این شهرستان است و وسایل بازی برای پنج "پارک کودکان" با بودجه 500 میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان تامین شده است که در صورت تامین زمین، بزودی مستقر خواهند شد.
وی یادآور شد: در 2 سال گذشته افزون بر 2 هزار نفر از اهالی شهرستان کوهرنگ از خدمات پزشکی و دندانپزشکی گروه‌های جهادی با حمایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بهره‌مند شدند و حدود 6 هزار بسته کمک معیشتی نیز بین نیازمندان شهرستان توزیع شده است.
به گزارش فصل تجارت، چهارمحال و بختیاری دارای 10 شهرستان و جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر است و این استان دارای 42 شهر و 975 روستای دارای سکنه است که از مجموع روستاها تعداد 575 روستا دارای جمعیت بالای 20 خانوار است و بر اساس آخرین آمارهای موجود 40 درصد جمعیت اُستان را به خود اختصاص داده است.
چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در 90 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است که یکی از مناطق اصلی گردشگری استان محسوب می‌شود.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نان پخته و فروخته شده؛ مبنای تخصیص آرد به نانوا

تبعات تولید بیش از نیاز اتانول در کشور

از دردسرسازی پتروشیمی‌ها تا تجارت آزاد با پاکستان

مهمترین اخبار حوزه ارتباطات در هفته جاری

افزایش تعرفه گاز پرمصرف‌ها از 16 آذر

مشکل آب کشاورزان بخش فتح‌المبین شوش برطرف می‌شود

مکانیزاسیون کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

ماشین‌آلات کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

تأکید وزیر راه و شهرسازی بر استفاده از توانمندی داخلی در توسعه‌ هوانوردی

صدور مجوز برای حدود یک درصد از درخواست‌های اکتشافاتی/ عدم‌امکان مزایده 6000 محدوده معدنی

سازمان بین‌المللی کار در مدیریت بازسازی پس از بحران کرونا تجربه ایران را بازتاب دهد

صدور 10 روزه مجوز کاریابی‌های غیردولتی داخلی

ثبت‌نام آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری آغاز شد

توجه به مکانیزم جذب اختصاصی قضات، چابک‌سازی و کاهش اطاله دادرسی از اهداف مهم طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری

ایلان ماسک جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را از دست داد

قطع آب برخی مناطق غرب تهران درپی بروز حادثه/ مشکل تا دو ساعت دیگر حل می‌شود

رستم قاسمی لحظه ای از تلاش خستگی ناپذیر و صادقانه باز نایستاد

وزیر راه: رستم قاسمی تا آخرین روزهای حیات در خدمت انقلاب و مردم بود

سرانجام جمع آوری دکل‌های مخابراتی بدون مجوز در تهران

سازوکار برگزاری تجمعات اعتراضی در کمیسیون شوراها جمع‌بندی شده است

«طبس» سومین ژئوپارک جهانی ایران شد

یونسکو به «ژئو پارک طبس» رأی مثبت داد

جزئیات دستور رئیس جمهور برای تکمیل متروی پرند

توجه به شرق کشور در بودجه سالانه و ساختارهای برنامه‌ای کم است

مکالمه نامحدود، هدیه همراه اول برای جمعه 18 آذر

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.