آرامش در حوزه ارزی برقرار است بانک و بیمه

آرامش در حوزه ارزی برقرار است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس‌کل بانک مرکزی با اشاره به افزایش حجم معاملات اسکناس ارز گفت: خوشبختانه در حوزه ارزی آرامش خوبی را شاهد هستیم.

به گزارش فصل تجارت به نقل از بانک مرکزی، علی صالح آبادی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: خوشبختانه در حوزه ارزی آرامش خوبی را شاهد هستیم و از ابتدای امسال تا اواخر مهرماه حدود ٢5 میلیارد دلار در سامانه نیما ارز عرضه شده تا به خوبی نیازهای واردکنندگان کالاهای مختلف کشور را در این سامانه تأمین ارز کنیم.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: خوشبختانه منابع ارزی بانک مرکزی، دولت و صادرکنندگان غیرنفتی به گونه‌ای است که همانطور که آمار هر روز منتشر می‌شود، حجم عرضه‌های ما از تقاضاها فزونی دارد و با مازاد عرضه در بازار نیما روبرو هستیم و این حجم از معاملات قابل توجه است.
صالح‌آبادی خاطرنشان کرد: در بازار متشکل ارزی که اسکناس ارزی معامله می‌شود شاهد افزایش حجم معاملات اسکناس هستیم.
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه معاملات توافقی ارز در صرافی‌ها عمق خوبی یافته است: اکنون آمار مربوط به این نوع معاملات به صورت روزانه و شفاف در سامانه متشکل ارزی اعلام می‌شود.
وی درباره نرخ ارز در صرافی‌ها نیز گفت: طی چند هفته اخیر هر صرافی موظف است تا قیمت عرضه و تقاضای ارز خود را در سامانه بازار متشکل ارزی وارد کند و اکنون صرافی‌ها به صورت لحظه‌ای این آمار ارائه می‌کنند به طوری که حجم معاملات دیروز - 3 آبان - به 17 میلیون دلار در بازار متشکل ارزی رسیده است.
صالح آبادی با تاکید بر اینکه نوسانات نرخ ارز در بازار متشکل بسیار پایین بوده و در بازار آزاد هم نوسانات محدود است. در سامانه نیما هم نوسان محدودی دارد و بازار متعادل است.
وی در ادامه با یادآوری اینکه میزان تکالیفی که برای نظام بانکی وضع می‌شود باید به اندازه‌ای باشد که بانک‌ها بتوانند پاسخگو باشند، به سخنان دیشب رئیس جمهور در شورای عالی اشتغال مبنی بر اینکه " از تعریف تکالیف مالی مالایطاق برای بانک‌ها پرهیز شود"اشاره کرد و گفت: بانک مرکزی گزارشی درباره میزان پرداخت تسهیلات و میزان توان بانک‌ها در پرداخت به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارائه می‌کند.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: حدود 66 درصد تسهیلات بانک‌ها به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و خدماتی اختصاص داشته و 15 درصد تسهیلات هم به نیازهای خرد پرداخت شده است.
صالح آبادی ادامه داد: نیازها به تسهیلات بانکی نامحدود اما توان پرداخت بانک‌ها محدود است تکلیف مازادی نباید بر عهده بانک‌ها گذاشته شود.
گفتنی است رئیس جمهور دیشب در شورای عالی اشتغال گفت: از تعریف تکالیف مالی مالایطاق برای بانک‌ها پرهیز شود"رئیس‌جمهور بر پرهیز از تعیین تکالیف مالی فراتر از توان بانک‌ها و یا تعیین تکالیف متزاحم برای آنها تاکید کرد و گفت: اگر تکلیفی برای بانک‌ها تعیین و از طریق رسانه‌ها اعلام شود که بانک‌ها نتوانند آنها را اجرا کنند، باعث ترسیم تصویری دوگانه از عملکرد مجموعه دولت و ایجاد حس ناامیدی و یاس در مردم می‌شود؛ باید به طور کامل از ایجاد یاس و ناامیدی برای مردم پرهیز کرد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.