24 واحد ساخت شناور در بوشهر فعال است تولید و تجارت

24 واحد ساخت شناور در بوشهر فعال است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: اکنون 24 واحد صنعتی در زمینه ساخت شناور در این استان فعال هستند که ظرفیت اسمی خوبی دارند.

مهدی صفوی در حاشیه بازدید مدیرکل صنایع ریلی و دریایی وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنایع شناورسازی استان بوشهر به خبرنگاران اظهار کرد: در زمان حاضر 24 واحد صنعتی در زمینه ساخت شناور در این استان فعال هستند که ظرفیت اسمی خوبی دارند. تامین مالی، مواد اولیه و به ویژه بازار فروش تولیدات و ثبت سفارش از مهمترین چالش‌های این صنایع دریایی است و سفر دبیر شورای عالی صنایع دریایی فرصت خوبی برای آشنایی با ظرفیت‌های این شرکت‌ها و بررسی و حل مشکلات موجود آنها است.
وی ادامه داد: به این منظور بازدیدها و جلساتی با صنایع فعال برگزار می‌شود تا چالش‌های آنها به ویژه در مواردی که نیاز به پیگیری در سطح ملی دارد، طرح و بررسی شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر یادآور شد: در سفر مهرماه 1400 هیات دولت به استان بوشهر، تصمیم های خوبی در این زمینه مصوب شد که پیگیری برای تامین مالی آنها از طریق بانک‌های عامل در دست انجام است.
صفوی افزود: تحقق این مصوبه‌ها باعث تحریک تقاضا و سفارش‌ها به سمت واحدهای شناور سازی این استان می‌شود.
وی اضافه کرد: به طور حتم در صورتی که واحدهای شناورسازی استان بوشهر با جذب سفارش تولید، در ظرفیت اسمی خود فعالیت کنند، توسعه یافته و حجم بالایی اشتغال زایی خواهند داشت.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.