بانک‌ها بنگاه‌داری می‌کنند اقتصاد کلان

بانک‌ها بنگاه‌داری می‌کنند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - اصفهان- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رفع موانع تولید و بنگاه‌داری نکردن بانک‌ها پیش تر تصویب شده اما امروز بانک‌ها همچنان رقیب تولیدکنندگان بوده و بنگاه‌داری می‌کنند.

سیدناصر موسوی لارگانی صبح پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی بانک‌های استان اصفهان که با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، اظهار داشت: این استان از نظر جذب درآمد بانکی در رتبه دوم کشور قرار گرفته و این در حالی است که در نشستی که با مدیران عامل بانک‌ها داشتم مشخص شد بسیاری از سپرده‌های اصفهانی‌ها در تهران است.
وی با اشاره به اینکه فولاد مبارکه بیش از 200 هزار میلیارد تومان چرخش اعتبار دارد اما این مقدار برای استان اصفهان برآیند چندانی ندارد، افزود: باید توجه داشت که استان اصفهان پس از جدا شدن البرز از تهران، بزرگترین استان صنعتی کشور بوده و لازم است سرمایه‌های بیشتری در این استان هزینه شده و میزان تسهیلات پرداختی افزایش یابد.
نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رفع موانع تولید و بنگاه‌داری نکردن بانک‌ها پیش از این تصویب شده است اما امروز بانک‌ها همچنان رقیب تولیدکنندگان بوده و بنگاه‌داری می‌کنند.
به گفته وی برخی از گیرندگان تسهیلات ارزی در حوزه خدمات فعال بوده و همان زمانی که تسهیلات ارزی دریافت کرده‌اند آن را هزینه کرده‌اند. بازگشت این ارز با قیمت روز امکان پذیر نیست.
موسوی لارگانی با بیان اینکه بانک‌ها پذیرای قانون درخصوص بازپرداخت تسهیلات ارزی با حداکثر 10 درصد افزایش، نیستند، تصریح کرد: برخی از کارمندان بانک‌ها به ما رجوع کرده و از حقوق و مزایای پایین خود شکایت می‌کنند که لازم است به آن رسیدگی شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانک‌ها برای وام‌های خرد 10 تا 20 میلیون‌تومانی هم طلب سپرده‌های سنگین دارند، ابراز داشت: این مسئله مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده و وثایقی که بانک‌ها دریافت می‌کنند با سخت‌گیری زیادی پذیرفته می‌شود که این امر به ویژه درمورد شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار آسیب‌زا است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.