متوسط مالیات ماهانه کشور در سال جاری به 40 همت رسید اقتصاد کلان

متوسط مالیات ماهانه کشور در سال جاری به 40 همت رسید

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - اصفهان- رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت:متوسط مالیات ماهانه کشور در سال 1401 به 40 هزار میلیارد تومان رسید که این امر نتیجه جلوگیری از فرارهای مالیاتی و شناسایی مودیان جدید بوده است.

داود منظور ظهر پنجشنبه در ستاد تجهیز درآمد استان اصفهان با بیان اینکه رویکرد سازمان امور مالیاتی عدالت مالیاتی است، اظهار داشت: دولت انتظار دارد که سهم بیشتری از بودجه از طریق مالیات تأمین شود که این امر با جلوگیری از فرارهای مالیاتی و شناسایی مودیان جدید انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: نتیجه این اقدامات سبب شد تا متوسط مالیات ماهانه کشور در سال 1401 به 40 هزار میلیارد تومان برسد که رشد قابل توجهی به شمار می‌رود.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه فارغ از پیش‌بینی بودجه، ظرفیت‌های هر استان در نظر گرفته می‌شود، ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه در سال گذشته نسبت مالیات استان‌ها را بدون مشورت با سازمان امور مالیاتی در نظر گرفت که تلاش شد توزیع متناسب‌تر شده و تعدیل شود.
منظور با بیان اینکه تحقق وصول مالیات رشد داشته و تناسب بالایی میان استان‌ها وجود دارد، گفت: نمی‌توان یک ریال مالیات خلاف قانون وصول کرد.
وی با بیان اینکه خط قرمز اخذ مالیات تعطیل شدن واحدهای تولیدی است، خاطرنشان کرد: بر این اساس بخشودگی جرایم، تقسیم طولانی مدت و..‌. را که از ستاد تسهیل به سازمان امور مالیاتی تکلیف می‌شود، انجام می‌دهیم.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه گلایه‌مندی از مالیات به حداقل رسیده و حقوق افراد به ویژه تولیدکنندگان مراعات می‌شود، ابراز داشت: تمرکز ما بر وصول معوقات بوده که بخش بزرگی از آن به ویژه در حوزه شرکت‌های صوری وصول شده است؛ به عنوان مثال 800 خودرو صفر از یک بدهکار بزرگ مالیاتی در هفته گذشته توقیف شد و دارایی‌های بدهکاران مالیاتی شناسایی شده و فرارهای مالیاتی به شدت مورد بررسی قرار می‌گیرد و دارایی‌های غیر عملیاتی این افراد توقیف شد.
منظور با اشاره به اینکه مالیات و گمرک بالغ بر 55 درصد بودجه دولت را تأمین می‌کند و از درآمد نفت پیشی گرفته است‌، گفت: جهت گیری ما در راستای توسعه مالیات الکترونیک است به نحوی که از پنجره واحد خدمات الکترونیک مالیاتی به مردم خدمت‌رسانی شود. در این راستا از ابتدای شهریورماه همه ابلاغیه‌های سازمان به مودیان الکترونیکی شده است.
وی با اشاره به اینکه مالیات نقل و انتقال خودرو از ابتدای سال جاری الکترونیکی شده است، اضافه کرد: تلاش می‌شود همه نقطه‌های تماس مودیان با ادارات مالیاتی به پنجره واحد انتقال یابد که مجموع این اقدامات به تسهیل امور مردم، ایجاد شفافیت و جلوگیری از فساد می‌انجامد.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه رویکرد ما سالم‌سازی امور مالیاتی است، گفت: در سال گذشته برای 10 نفر از ممیزان مالیاتی متخلف دادنامه صادر شد زیرا مالیات باید فقط مستند بر اطلاعات تعیین شود.
منظور تصریح کرد: به دنبال احقاق حقوق مودیان هستیم و از این رو تکریم مودیان عدالت مالیاتی اصل اول است و قرار نیست با روش‌های ناسالم برای دولت درآمد کسب کنیم.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

از دردسرسازی پتروشیمی‌ها تا تجارت آزاد با پاکستان

مهمترین اخبار حوزه ارتباطات در هفته جاری

افزایش تعرفه گاز پرمصرف‌ها از 16 آذر

مشکل آب کشاورزان بخش فتح‌المبین شوش برطرف می‌شود

مکانیزاسیون کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

ماشین‌آلات کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

تأکید وزیر راه و شهرسازی بر استفاده از توانمندی داخلی در توسعه‌ هوانوردی

صدور مجوز برای حدود یک درصد از درخواست‌های اکتشافاتی/ عدم‌امکان مزایده 6000 محدوده معدنی

سازمان بین‌المللی کار در مدیریت بازسازی پس از بحران کرونا تجربه ایران را بازتاب دهد

صدور 10 روزه مجوز کاریابی‌های غیردولتی داخلی

ثبت‌نام آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری آغاز شد

توجه به مکانیزم جذب اختصاصی قضات، چابک‌سازی و کاهش اطاله دادرسی از اهداف مهم طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری

ایلان ماسک جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را از دست داد

قطع آب برخی مناطق غرب تهران درپی بروز حادثه/ مشکل تا دو ساعت دیگر حل می‌شود

رستم قاسمی لحظه ای از تلاش خستگی ناپذیر و صادقانه باز نایستاد

وزیر راه: رستم قاسمی تا آخرین روزهای حیات در خدمت انقلاب و مردم بود

سرانجام جمع آوری دکل‌های مخابراتی بدون مجوز در تهران

سازوکار برگزاری تجمعات اعتراضی در کمیسیون شوراها جمع‌بندی شده است

«طبس» سومین ژئوپارک جهانی ایران شد

یونسکو به «ژئو پارک طبس» رأی مثبت داد

جزئیات دستور رئیس جمهور برای تکمیل متروی پرند

توجه به شرق کشور در بودجه سالانه و ساختارهای برنامه‌ای کم است

مکالمه نامحدود، هدیه همراه اول برای جمعه 18 آذر

بازگشایی خیابان ساحلی چالوس به خط هشت

حمایت از تولید را شبکه ای می بینیم، نه نقطه ای

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.