مسئولیت کنترل بازار محصولات کشاورزی بر عهده وزارت جهاد است کشاورزی

مسئولیت کنترل بازار محصولات کشاورزی بر عهده وزارت جهاد است

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مراغه- نماینده شهرستان مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت کنترل بازار محصولات کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.

علی علیزاده ظهر امروز پنج شنبه در جشنواره برداشت سیب مراغه مسئولیت افزایش قیمت سیب و آسیب دیدن سیب‌های زیر درختی را متوجه مسئولان دانست و افزود: تنها دغدغه کشاورزان باید کاشت، داشت و برداشت محصولات شأن باشد نه بازاریابی آن، به خصوص در صورتی که سیب مراغه از لحاظ کیفیت یک برند محسوب می‌شود.
علیزاده مسئولیت کنترل بازار کشاورزان بر عهده وزارت جهاد کشاورزی دانست و ادامه داد: در حالی که اعتبارات اختصاص داده شده برای وزارت جهاد کشاورزی برای آنها کفایت نمی‌کرد اضافه شدن این بار مسئولیت نیز مشکلات وزارت جهاد کشاورزی را چندین برابر کرد.
وی ادامه داد: نگرانی کشاورزی را که اکنون از کم بودن کیفیت سم و کود کشاورزی گلایه دارند می‌توان با کشاورزی قراردادی به حد حداقل رساند چرا که در شهرستان مراغه سیب بالای 300 هزار تن در سال تولید می‌شود که با توجه به توسعه باغات این رقم به 400 هزار تن و بالاتر از آن افزایش خواهد پیدا کرد.
علیزاده بهانه کمبود آب برای توسعه باغات را انکار کرد و افزود: در شهرستان مراغه قریب به 15 هزار چاه غیر مجاز وجود دارد و روز به روز این امر به جای کاهش افزایش پیدا می‌کند و امکان مهار این امر وجود ندارد و بحران کمبود آب در آینده مشکل جدی برای ما خواهد شد.
وی احداث سد به خاطر احیای دریاچه ارومیه را غیر ممکن دانست و گفت: بی شک اگر به این امر تدابیری اندیشیده نشود در سال‌های آینده مشکلات جدی را در پی خواهد داشت و جهاد کشاورزی باید پیگیر این مسئله شوند و برنامه ریزی های لازم را اجرا کند.
علیزاده ادامه داد: هماهنگی بین وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی لازم است تا تمامی چاه‌های غیر مجاز حذف به و به جای آنها چاه‌های عمیق حفر شود و با انجام کشاورزی مکانیزه در حفظ آب‌های زیرزمینی سهیم شوند.
وی از رئیس امورات و رئیس سازمان جهاد کشاورزی خواستار شد تا این موضوع را بسیار جدی بگیرند تا در سال‌های آتی این مسئله مشکل ساز نشود.
نماینده شهرستان مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی به افزایش میزان تولید و برداشت سیب تاکید کرد و ادامه داد: اکنون میزان برداشت سیب 500 هزار تن می‌باشد که بی شک این رقم افزایش خواهد یافت و وظیفه مسئولین در این عرصه برنامه‌ریزی برای بازار مصرف و فراوری محصولات می‌باشد.
وی ادامه داد: به اضافه اینکه برای ظرفیت بازار برای تازه خوری میوه باکیفیت سیب مراغه باید تدابیری اندیشیده شود باید برای سیب‌های درجه دو و درجه 3 نیز تدابیری اندیشیده شود چراکه هیچ صنایع تبدیلی مستقر در شهرستان مراغه وجود ندارد به غیر از چندین کارگاه انگشت شمار آنها نیز قابلیت برنامه ریزی روی آن ندارند.
وی با اشاره به مشکلات سد احمد و پیگیری شخصی خود در این خصوص افزود: سیستم ضعیف ادارات و سازمانها مشکلاتی را در این خصوص به وجود آورده بود که این مسئله نیز حل شد و امید است در روزهای آینده شهرک صنایع تبدیلی کلنگ زنی شود چراکه استقبال سرمایه‌گذاران در این عرصه قابل توجه می‌باشد.ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رشد 100 درصدی تولید ماشین آلات معدنی در 6 ماهه اول امسال

رستم قاسمی درگذشت

لزوم تدوین استراتژی توسعه اقتصادی در بخش صنعت/تکثرگرایی نشانه توسعه نیست

چهار عامل افزایش قیمت گوشت قرمز/ ضرورت مقابله با دلالی و قاچاق دام

خروج محصولات ایرانخودرو و سایپا از شمول قیمت‌گذاری تا پایان سال

حوزه علم و فناوری تنها صنعت دارای ارزش افزوده چند صد درصدی است

قرض الحسنه یک خدمت عدالت خواهانه در راستای تحقق عدالت اجتماعی است

واریز سود سهام عدالت تا یک‌ماه دیگر

تامین مالی قرض الحسنه دانش بنیان ها بهترین نوع تامین مالی برای تولید بهترین محصولات است

انتشار اوراق قرض‌الحسنه برای اولین بار در کشور

عربستان: شریک قابل اعتماد چین در زمینه انرژی باقی خواهیم ماند

پایداری شغل با افزایش مهارت بیشتر می‌شود

طفره شرکت‌های هواپیمایی و ریلی از فروش بلیت نیم بهای معلولان

آغاز رقابت تسلا با خودروسازان چینی

پهلوگیری 3 فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندرامام

کاریابی‌های غیردولتی 10 روزه مجوز می‌گیرند

رییس گمرک تغییر کرد

بازدید از پروژه 1460 واحدی طرح نهضت ملی مسکن پرند

دوئل حرف تا عمل صیانت از خاک در کشور

راهبرد وزیر جدید مسکن؛ مقابله با احتکار زمین و توسعه افقی شهرها

صندوق توسعه حمل‌ونقل باید هرچه زودتر فعال شود

راهی برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به بازار سرمایه

انتقاد از وضعیت نامناسب صنعت بانکرینگ/شورای بانکرینگ تشکیل شود

هدفگذاری اجرای 500 هزار هکتار کشاورزی حفاظتی در سال زراعی جاری

ضرغامی در نقش راهنمای طاق کسری/ وامی برای سفر

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.