استفاده از کارت‌ سوخت آزاد پمپ‌بنزین‌ها در جنوب و شرق کرمان زمان‌دار شد نفت و انرژی

استفاده از کارت‌ سوخت آزاد پمپ‌بنزین‌ها در جنوب و شرق کرمان زمان‌دار شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - جیرفت- فرماندار جیرفت اعلام کرد که براساس تصمیم استانی استفاده از کارت های آزاد سوخت در جایگاه ها در این شهرستان، سایر مناطق جنوب و شرق استان از ساعت 22 شب تا 6 صبح ممنوع شده است.
به گزارش فصل تجارت با توجه به قاچاق سوخت در جنوب و شرق استان کرمان این تصمیم عملیاتی شده است.
احمد بلندنظر روز پنجشنبه ضمن تشریح مصوبات جلسه شورای تامین و نیز نشست هماهنگی و ساماندهی عرضه سوخت در این شهرستان با حضور مسئولان استانی اظهارداشت: نیروی انتظامی هم موظف شده خودروهای سنگین با باک های غیرمجاز یا با ظرفیت غیراستاندارد باک را شناسایی و متوقف کند.
فرماندار جیرفت اضافه کرد: یکی از راهکارهای دیگر موظف کردن خودروهای سنگین داخل شهرستان جیرفت که از بارنامه بهره نمی برند برای ثبت نام در سامانه مدنظر و نصب جی پی اس بر روی این خودروهاست که بر اساس پیماش آنها سوخت تعلق گیرد.
وی افزود: نصب دوربین در هر جایگاه عرضه سوخت که ارتباط با مرکز نظارتی داشته باشد نیز برای جلوگیری از سوختگیری چند باره یک خودرو از دیگر پیشنهادهای مصوب شده در شورای تامین شهرستان بود.
بلندنظر یادآور شد: بسیاری از این مصوبات همچون نصب دوربین به شرکت توزیع فرآورده‌های برمی‌گردد که باید دید با توجه به اعتباراتی که دارند و اختصاص می‌دهند چه زمان عملی می‌شود.
وی اظهارداشت: کد 12 شرکت پخش فرآورده های نفتی در جیرفت فعال نیست تا خودروهای سنگینی که طبق بارنامه نباید در جیرفت حضور داشته باشند از سوختگیری آنها به صورت مکانیزه ممانعت شود.
بلندنظر همچنین با انتقاد از حضور نداشتن مستمر بازرسان شرکت پخش فرآورده های نفتی در شرایط کنونی در جایگاه های سوخت اظهار داشت: بازرسان 15 روز یا 30 روز یک بار به جایگاه ها سرکشی می کنند که یکی از دلایل این مشکل کمبود نیروی این شرکت است.
وی ادامه داد: یکی از راهکارهای بلندمدت که پیشنهاد شده، احداث انبار و مخازن ذخیره فرآورده های نفتی در شهرستان جیرفت است که با توجه به وجود هفت شهرستان با یک میلیون نفر جمعیت در جنوب کرمان و همچنین فاصله 240 کیلومتری از شهر کرمان، این نکته ضروری است.
فرماندار شهرستان جیرفت گفت: وجود قاچاق، نرسیدن بموقع سوخت به شهرستان، خرابی نازل های جایگاه ها و نبود نظارت روزانه از سوی بازرسان شرکت پخش فرآورده های نفتی از دلایل اصلی وجود صف های طولانی در جایگاه های سوخت است.
وی در عین حال با اشاره به آمارها مبنی بر افزایش مصرف سوخت در این شهرستان باوجود اجرای طرح های محدودسازی عرضه سوخت، افزود: روند مصرف بنزین در شهرستان جیرفت از 500 هزار لیتر در مدت مشابه سال گذشته در مقایسه با امسال به حدود 800 هزار لیتر رسیده است.
به گزارش فصل تجارت مقابله با قاچاق سوخت با جلوگیری از راه های درز سوخت ضروری است اما در عین حال اقدامات مربوط به این امر نباید به دردسر برای شهروندانی که در امر قاچاق سوخت دخیل نیستند بیانجامد؛ لذا طی ماه های اخیر اجرای طرح ساماندهی عرضه بنزین در جنوب و شرق استان با مسائلی مواجه شده که تشکیل صف های طولانی را مقابل جایگاه ها به دنبال داشته است.
برای حل این مشکل ابتدا سقف روزانه برداشت از کارت های سوخت افزایش یافت که باز همچنان در برخی مناطق با صف های طولانی مواجه هستیم؛ لذا برخورد با قاچاقچیانی که از طریق کارت آزاد جایگاه ها به این کار مبادرت می کنند در دستور کار قرار گرفته است تا با مقابله با این دسته از قاچاقچیان، شهروندان عادی نیز کمتر دچار زحمت شوند.
در این زمینه بیشتر بخوانید:
رییس کل دادگستری کرمان: صف‌های بنزین زیبنده مردم و نظام نیست توضیح مدیر فرآورده‌های نفتی کرمان درباره صف بنزین در جیرفت امام جمعه جیرفت: مخازن سوخت در جنوب کرمان ایجاد شودارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مشکل آب کشاورزان بخش فتح‌المبین شوش برطرف می‌شود

مکانیزاسیون کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

ماشین‌آلات کشاورزی خوزستان باید از حالت سنتی خارج شود

تأکید وزیر راه و شهرسازی بر استفاده از توانمندی داخلی در توسعه‌ هوانوردی

صدور مجوز برای حدود یک درصد از درخواست‌های اکتشافاتی/ عدم‌امکان مزایده 6000 محدوده معدنی

سازمان بین‌المللی کار در مدیریت بازسازی پس از بحران کرونا تجربه ایران را بازتاب دهد

صدور 10 روزه مجوز کاریابی‌های غیردولتی داخلی

ثبت‌نام آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری آغاز شد

توجه به مکانیزم جذب اختصاصی قضات، چابک‌سازی و کاهش اطاله دادرسی از اهداف مهم طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری

ایلان ماسک جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را از دست داد

قطع آب برخی مناطق غرب تهران درپی بروز حادثه/ مشکل تا دو ساعت دیگر حل می‌شود

رستم قاسمی لحظه ای از تلاش خستگی ناپذیر و صادقانه باز نایستاد

وزیر راه: رستم قاسمی تا آخرین روزهای حیات در خدمت انقلاب و مردم بود

سرانجام جمع آوری دکل‌های مخابراتی بدون مجوز در تهران

سازوکار برگزاری تجمعات اعتراضی در کمیسیون شوراها جمع‌بندی شده است

«طبس» سومین ژئوپارک جهانی ایران شد

یونسکو به «ژئو پارک طبس» رأی مثبت داد

جزئیات دستور رئیس جمهور برای تکمیل متروی پرند

توجه به شرق کشور در بودجه سالانه و ساختارهای برنامه‌ای کم است

مکالمه نامحدود، هدیه همراه اول برای جمعه 18 آذر

بازگشایی خیابان ساحلی چالوس به خط هشت

حمایت از تولید را شبکه ای می بینیم، نه نقطه ای

واردات نهاده های دامی کاهش یافت

ادامه نزول قیمت نفت در بازار جهانی

پیام تسلیت نیکزاد در پی درگذشت رستم قاسمی

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.