مهلت دو هفته‌ای برای بررسی موانع پیش روی تحقق قانون هوای پاک شهری

مهلت دو هفته‌ای برای بررسی موانع پیش روی تحقق قانون هوای پاک

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون وزیر کشور گفت: مقرر شد دستگاه‌های مرتبط با این موضوع، ظرف دو هفته ضمن اعلام آخرین اقدامات صورت گرفته؛ ارزیابی‌های دقیق و کارشناسی در زمینه موانع پیش روی این قانون به عمل آورند.

مهدی جمالی نژاد که در حاشیه نشست هماهنگ سازی برنامه‌ها و پایش آخرین اقدامات دستگاه‌های مسئول در مدیریت آلودگی هوا و آخرین وضعیت تکالیف مندرج در قانون هوای پاک که صبح پنجشنبه پنجم آبان ماه با حضور دکتر سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نمایندگان دستگاه‌ها در وزارت کشور تشکیل شد، سخن می‌گفت، افزود: در این جلسه گزارش‌هایی در زمینه آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص تکالیف دستگاه‌ها در زمینه قانون هوای پاک از سوی نمایندگان دستگاه‌های مختلف ارائه شد و در خصوص آنها تبادل نظر صورت گرفت.
وی افزود: در ادامه مقرر شد نظرات و پیشنهادهای اجرایی دستگاه‌ها طی دو هفته آتی در کارگروهها و کمیته‌های تخصصی بررسی شود و ضمن آسیب شناسی و مشخص شدن موانع عمده پیش رو، نتیجه کار در جلسه‌ای با حضور وزیر محترم کشور و معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست طرح و تعیین تکلیف شود.
جمالی نژاد اضافه کرد: تلاش می‌شود نتیجه بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته در خصوص قانون هوای پاک در لایحه بودجه سال 1402 کل کشور و قانون برنامه هفتم توسعه کشور لحاظ شود.
معاون وزیر کشور همچنین تاکید کرد: تحقق احکام قانون هوای پاک، با توجه به حساسیت افکار عمومی نسبت به آن، نیازمند اختصاص کامل اعتبارات، بهره گیری از ایده‌های خلاقانه جدید و دانش بنیان، نگاه غیر اداری و رسمی به موضوع و جلب مؤثر مشارکت‌های مردمی است و ضرورت دارد برای پیگیری تحقق بخشهایی از این قانون، با ارائه تشویق‌ها و تسهیلات، زمینه حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران فراهم شود.
وی تصریح کرد: برای تحقق تکالیفی که قانون هوای پاک به مدیریت شهری نیز واگدار نموده، طی یکسال اخیر اقداماتی در وزارت کشور برای تأمین ناوگان موردنیاز حمل و نقل عمومی شهری در حوزه‌های اتوبوس ون، تاکسی با کمک‌های دولتی صورت گرفته ولی موفقیت در این حوزه نیازمند حساس شدن مضاعف شوراهای اسلامی شهرها و شهرداری‌ها بویژه در کلانشهرها و شهرهای بزرگ و داشتن نقشه راه مشخص در همکاری و همفکری مستمر با دستگاه‌های ملی و استانی و محلی است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.