جاده‌های منتهی به شهر مشهد برای تردد زائران وضعیت مناسبی ندارند راه و شهرسازی

جاده‌های منتهی به شهر مشهد برای تردد زائران وضعیت مناسبی ندارند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مشهد ـ رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر جاده‌های منتهی به شهر مشهد برای تردد زائران وضعیت مناسبی ندارند.

محمدرضا رضایی بعدازظهر پنجشنبه در حاشیه نشست اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با شهردار و اعضای شورای شهر مشهد اظهار کرد: در حال حاضر جاده‌های منتهی به شهر مشهد برای تردد زائران وضعیت مناسبی ندارند، نقاط حادثه خیز این جاده‌ها زیاد بوده و روکش آسفالت آن مناسب نیست، از سوی دیگر سرعت قطار نیز بسیار پایین است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راه اندازی قطار سریع السیر مشهد – تهران نیز مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده که کار آن روی زمین مانده بود، به همین منظور وزیر راه و شهرسازی به نشست امروز دعوت شدند تا موضوع این قطار تعیین تکلیف شود، به طور قطع قطار سریع السیر مشهد– تهران در اولویت برنامه‌های شبکه ریلی کشور است.
وی همچنین به موضوع حمل و نقل هوایی اشاره و بیان کرد: تعداد پروازها از نقاط مختلف کشور به مشهد هم کم و هم قیمت بلیت هواپیما گران است.
رضایی گفت: در تلاش هستیم برای زائران در داخل مشهد زائرسراهای ارزان قیمت ایجاد کنیم که این موضوع در طرح تفصیلی شهر مشهد مورد توجه قرار گرفته تا بتوان از این طریق فرصت مزبور را برای اقامت ارزان زائران بوجود آورد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: در حوزه حاشیه نشینی و بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی مشکلات متعددی وجود دارد که به همین منظور رئیس ستاد بازآفرینی کشور به نشست امروز دعوت شده و تلاش کرده تا منابع مالی لازم برای احیای بافتهای فرسوده فراهم شود.
وی اظهار کرد: در بودجه سال 1401 تصویب شد که 20 درصد از زمین‌های دولتی در اختیار ستاد بازآفرینی برای احیای بافت فرسوده قرار گیرد، شهر مشهد بیشترین بافت حاشیه‌ای را در بین سایر شهرها دارد و باید سهمی از این بخش داشته باشد.
رضایی افزود: با اینکه باید 20 درصد از زمینهای دولتی در اختیار ستاد بازآفرینی برای احیای بافتهای فرسوده قرار می‌گرفت، اما این قانون اجرایی نشده و زمین‌های دولتی در اختیار ستاد قرار نگرفته است که این موضوع پیگیری و اجرایی می‌شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

قتل‌های ناموسی؛ خلأ قانون و فرهنگ

پوپولیسم و کوپنیسم

تاثیر فیلترینگ روی بازار سرمایه

چین و اقتصاد ایران

252 تن عسل در مسجدسلیمان تولید شد

اقتصاد دیجیتال؛ موتور محرک توسعه کشورها

توسعه بیمه با موتور دانش‌بنیان‌ها

اعاده حیثیت یورو مقابل دلار

تهران جای خالی روسیه در ایروان را پر می‌کند

آثار منفی رفتار پیمانکارانه با کارکنان

چشم بازار سهام به بودجه

بچه ببر بنگال: داستان توسعه بنگلادش

نمره قبولی وصول مالیات

عبور خودرو از چله واردات

دوپینگ پاییزی در بازار مسکن

دولت مخالف قیمت‌گذاری دستوری

نقاط قوت برنامه هفتم

گفت و گوی انتقادی در بهارستان

نگاه سازمان استاندارد، شتاب‌بخشی به تولید و حذف دیوان‌سالاری زائد است

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی جهت ارتقای مقیاس توسعه اقتصادی کشور دارد

بهره برداری از 2 چاه گازی جدید در فارس

تولید یک میلیون تن قیر توسط شرکت نفت پاسارگاد

بزرگترین مقاومت شاخص کل بورس برای صعود در هفته اخیر

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.