تحقق مصوبه دیگر دولت/بهره‌برداری از بزرگراهی که کرمانشاه را به اروپا متصل می‌کند راه و شهرسازی

تحقق مصوبه دیگر دولت/بهره‌برداری از بزرگراهی که کرمانشاه را به اروپا متصل می‌کند

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - کرمانشاه - تکمیل بزرگراه کرمانشاه–کامیاران یکی از مصوبات سفر رییس جمهور، استان را به یک کریدور بین‌المللی جنوب غرب به شمال غرب در مرز بازرگان و در نهایت از طریق استانبول به اروپا متصل می‌کند. این بزرگراه با دستور استاندار به تازگی زیر بار ترافیکی رفته و کرمانشاه را یک گام به این هدف نزدیک‌تر کرده است.
به گزارش فصل تجارت؛ کریدور مبادلاتی شمال غرب به جنوب غرب جاده ای ترانزیتی بین المللی و بسیار استراتژیک در نوار غربی کشور، به طول هزار و 482 کیلومتر است که از مرز بازرگان در مجاورت کشور ترکیه آغاز می شود و با عبور از پنج استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان و خوزستان، به بندر امام خمینی(ره) در ساحل خلیج فارس متصل می شود.
با اجرای این جاده ترانزیتی، یک موقعیت ممتاز تجاری و مبادلاتی برای استان های نوار غربی کشور به ویژه کرمانشاه ایجاد می شود و همچنین یک امکان ارتباط مناسب بین استانی و همچنین دسترسی مناسب به بازار همسایه‌های شمالی ایران در حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای جنوب خلیج فارس را فراهم می کند.
بزرگراهی که کرمانشاه را به اروپا متصل می‌کند
کرمانشاه سال ها در آرزوی اتصال به یک جاده ترانزیتی برای اتصال به اروپا بود و با اجرای این کریدور، کرمانشاه این آرزو رنگ واقعیت به خود می گیرد. با تکمیل کریدور بین المللی شمال غرب به جنوب غرب و اتصال آن به بازرگان، این مسیر با عبور جاده اصلی ترانزیتی ترکیه و در نهایت از طریق استانبول و به اروپا متصل می کند. و دور نیست زمانی که شهروندان کرمانشاهی بتوانند با تورهای زمینی به اروپا سفر کنند و کالاهای تولید کرمانشاه به سهولت بسیار بیشتری به این کشورها صادر شود.

فصل تجارت

گشایش یک مسیر مبادلاتی جدید به خلیج فارس
دسترسی کرمانشاه به اهواز و بنادر ساحلی خلیج فارس طی این سال ها از مسیر اسلام آباد، پل دختر و اندیشمک بوده است که یکی از محورهای بسیار مهم مبادلاتی محسوب شده و حجم زیادی از تبادل کالا و مسافر از طریق این مسیر انجام می شد. با بهره برداری از کریدور مهم و بزرگراهی شمال غرب به جنوب غرب، یک دسترسی تازه از مسیر هرسین، خرم آباد، پل زال و اهواز ایجاد می شود که بسیار نزدیک تر از مسیر قبلی است و یک موقعیت ویژه تجاری به استان کرمانشاه می بخشد.
اراده دولت مردمی برای تکمیل بزرگراه کرمانشاه - کامیاران
اعضای هیات دولت در سفر اخیر به کرمانشاه، 200 پروژه با اعتبار 33 هزار و 742 میلیارد تومان به تصویب رساندند که حدود 250 میلیارد تومان به پروژه تعریض مسیر کرمانشاه به کامیاران اختصاص پیدا کرد.
طول مسیر جاده کرمانشاه تا کامیاران 42 کیلومتر است که 33 کیلومتر آن تا سال 1400 تعریض و به بهره برداری رسیده بود و کار تعریض 9 کیلومتر باقی مانده توسط استاندار منصوب دولت سیزدهم به سرانجام رسید. با توجه به تکمیل این بزرگراه، با دستور «بهمن امیری مقدم» جهت استفاده مردم به زیر بار ترافیکی رفت تا پیش از افتتاح رسمی مردم از منفعت آن محروم نباشند.
استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت مسیر کرمانشاه به کامیاران آن را یک مسیر کلیدی برای توسعه مبادلاتی کشور توصیف کرد و گفت: بزرگراه کرمانشاه - کامیاران یکی از محورهای مبادلاتی بسیار مهم استان است که در ادامه به راهگذر تجاری شمال غرب کشور و مرز بازرگان و سپس ترکیه و اروپا متصل می شود.
«بهمن امیری‌مقدم» با اشاره به اینکه سال‌ها این پروژه بزرگ با رکود مواجه بوده است، عنوان کرد: تکمیل این پروژه نیازمند یک مدیریت جهادی و میدانی بود و در دولت مردمی تلاش گسترده‌ای برای اتمام آن صورت گرفت.
استاندار کرمانشاه افزود: با افتتاح این پروژه، محور کلیدی کرمانشاه به کامیاران به صورت کامل دوبانده می شود و این مسیر پرخطر و پرحادثه به جاده ای ایمن برای تردد تجاری و مسافری بین دو استان تبدیل خواهد شد.
استان کرمانشاه با بیش از 2 میلیون نفر جمعیت بیش از هشت هزار و 100 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

فصل تجارت
ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رشد 100 درصدی تولید ماشین آلات معدنی در 6 ماهه اول امسال

رستم قاسمی درگذشت

لزوم تدوین استراتژی توسعه اقتصادی در بخش صنعت/تکثرگرایی نشانه توسعه نیست

چهار عامل افزایش قیمت گوشت قرمز/ ضرورت مقابله با دلالی و قاچاق دام

خروج محصولات ایرانخودرو و سایپا از شمول قیمت‌گذاری تا پایان سال

حوزه علم و فناوری تنها صنعت دارای ارزش افزوده چند صد درصدی است

قرض الحسنه یک خدمت عدالت خواهانه در راستای تحقق عدالت اجتماعی است

واریز سود سهام عدالت تا یک‌ماه دیگر

تامین مالی قرض الحسنه دانش بنیان ها بهترین نوع تامین مالی برای تولید بهترین محصولات است

انتشار اوراق قرض‌الحسنه برای اولین بار در کشور

عربستان: شریک قابل اعتماد چین در زمینه انرژی باقی خواهیم ماند

پایداری شغل با افزایش مهارت بیشتر می‌شود

طفره شرکت‌های هواپیمایی و ریلی از فروش بلیت نیم بهای معلولان

آغاز رقابت تسلا با خودروسازان چینی

پهلوگیری 3 فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در بندرامام

کاریابی‌های غیردولتی 10 روزه مجوز می‌گیرند

رییس گمرک تغییر کرد

بازدید از پروژه 1460 واحدی طرح نهضت ملی مسکن پرند

دوئل حرف تا عمل صیانت از خاک در کشور

راهبرد وزیر جدید مسکن؛ مقابله با احتکار زمین و توسعه افقی شهرها

صندوق توسعه حمل‌ونقل باید هرچه زودتر فعال شود

راهی برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته به بازار سرمایه

انتقاد از وضعیت نامناسب صنعت بانکرینگ/شورای بانکرینگ تشکیل شود

هدفگذاری اجرای 500 هزار هکتار کشاورزی حفاظتی در سال زراعی جاری

ضرغامی در نقش راهنمای طاق کسری/ وامی برای سفر

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.