بخش پرونده‌های قاچاق سامانه یکپارچه اموال تملیکی رونمایی شد اقتصاد کلان

بخش پرونده‌های قاچاق سامانه یکپارچه اموال تملیکی رونمایی شد

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - بخش ثبت پرونده‌های قاچاق سامانه یکپارچه اموال تملیکی (سیات) با حضور مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، مدیرکل نظارت بر سامانه‌های هوشمند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه مرکز اقتصاد هوشمند وزارت امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد.
به گزارش فصل تجارت، «سید عبدالمجید اجتهادی» مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در این جلسه راه اندازی و راهبری این مدل سامانه ها را جزو فرامین رهبر معظم انقلاب و دستورات رییس جمهوری و از تکالیف پیشگیرانه قانون مبارزه با قاچاق کالا برشمرد و اظهار داشت: از طریق این سامانه و برابر تکالیف و وظایف قانونی که قانونگذار برای دستگاه های اجرایی متصور شده است، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از سال 1398 راه اندازی این سامانه را پیگیری کرده بود که به دلایلی به نتیجه نرسید، از دی‌ماه 1400 تکمیل سامانه با تأکید بیشتری پیگیری شد که در نهایت منجر به خروجی مطلوبی نشد.
وی ادامه‌داد: در اواخر تیرماه 1401 و با تصمیم هیات مدیره سازمان و تایید وزیر اقتصاد، روند دیگری برای تولید این سامانه در نظر گرفته شد که با استفاده از قابلیت های درونی سازمان، این بخش از سامانه که به عنوان تکلیف به عهده سازمان اموال تملیکی گذاشته شده بود، در مدت سه ماه تولید شد.
مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در ادامه با تشکر از عوامل راه اندازی و مجری سامانه یکپارچه اموال تملیکی، بیان داشت: پس از رونمایی از این بخش سامانه، تکمیل سایر بخش ها و استقرار آن نیز که مورد دغدغه بود، انجام خواهد شد.
وی، راه اندازی این سامانه را تعهدی شرعی خواند و گفت: امروز جزو شیرین ترین روزهای سازمان است که راه بسیار روشنی را که این جوانان ترسیم کردند، مشاهده می کنیم.
«حمیدرضا دهقانی‌نیا» مدیرکل هوشمندسازی وامنیت فضای مجازی سازمان اموال تملیکی که مسوولیت مدیریت این پروژه را نیز عهده دار شده با تشکر از حمایت سازمان و وزارتخانه و تکیه بر قابلیت‌های سامانه، حذف کاغذ و ممانعت از اعمال سلیقه انسانی و هوشمندسازی را از موارد مهم و ارزشمند آن برشمرد و اعلام‌کرد: طبق وعده پیشین تا انتهای خرداد ماه 1402 کل سامانه تولید خواهد شد.
«عبدالله هندیانی» معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، راه اندازی این سامانه را دستاوردی خوب در دوره کنونی مدیریت توصیف کرد و گفت: افزایش شفافیت که ‌مدیریت فعلی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در پی تحقق آن است، موجب کاهش حاشیه‌ها می شود.
بر اساس این گزارش، سامانه یکپارچه اموال تملیکی (سیات) با هدف شناسایی دقیق و کاربردی کالاهای قاچاق ورودی به انبارهای اموال تملیکی و در راستای شفافیت های انجام شده در دوره جدید مدیریت سازمان طراحی شده و در مدار قرار گرفته است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی از شهرستان های هوراند، خداآفرین و کلیبر/پیگیری راه اندازی اورژانس اجتماعی برای این سه شهر

دلیل کمبود آب در کشور؛ نسخه‌های رفع تکلیفی مدیران/ورود جدی کمیسیون انرژی به مسئله آب

تراز منفی 200 میلیون مترمکعبی کشور در بخش گاز

آیا معامله ارز در خیابان مجاز است؟ / هشدار پلیس به خریداران و فروشندگان ارز

تسریع در روند آسفالت‌ریزی؛ پرونده ویژه شهرداری تهران

خرید نان با کارت نانوا چه زمانی امکان‌پذیر می‌شود؟

قیمت یونولیت؛ همچنان صعودی

وفور گارانتی‌های تقلبی در بازار لوازم خانگی

مذاکره وزیر نفت ایران و ونزوئلا

ایران پیوند دهنده خاورمیانه، آسیا و اروپا

افزایش تخلیه بار در بنادر

قیمت نفت ثابت ماند

گفت‌وگوی وزیران نفت ایران و ونزوئلا/بررسی آخرین تحولات بازار نفت

از حوزه ارتباطات چه خبر؟

در حوزه ارتباطات چه خبر بود؟

در شرایط تغییرات اقلیمی، غلات اصلی را چگونه تولید کنیم؟

ماجرای سوء قصد به معاون وزیر صمت

ماجرای سوء قصد به جان معاون وزیر صمت

حال معاون وزیر صمت خوب است

اعتبارات سفر رئیس‌جمهوری به استان‌ها به صورت متوازن بین همه شهرستان‌ها توزیع شود

دستاوردی ارزشمند برای نظام جمهوری اسلامی حاصل شد

بازدید وزیر میراث فرهنگی از قلعه سالار محتشم خمین

جرایم مالیاتی سیستان و بلوچستان صفر می‌شود

89 درصد مطالبات چایکاران شمال کشور پرداخت شد

بخشودگی جرایم سال های گذشته اصناف و کسبه منطقه سیستان

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.