طلا روی لبه چاقو! تولید و تجارت

طلا روی لبه چاقو!

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - بازار طلا شاهد احساسات متزلزل است اما قیمت باید در هفته آینده بالای 1620 دلار باقی بماند.

طلا بار دیگر، روی لبه چاقو قرار گرفته است زیرا قیمت‌ها هفته را زیر 1650 دلار در هر اونس به پایان می‌رسانند و بعید به نظر می‌رسد که احساسات آشفته بازار هیچ جهت روشنی را برای این فلز گرانبها در هفته آینده ارائه کند.
آخرین نظرسنجی کیتکو نیوز گلد نشان می‌دهد که تحلیلگران صعودی و سرمایه‌گذاران خرد مزیت اندکی دارند. برخی تحلیلگران اظهار کردند: بسیاری از سرمایه‌گذاران همچنان منتظر نشانه‌های واضحی هستند که فدرال رزرو سرعت افزایش تهاجمی نرخ بهره خود را تا پایان سال کاهش خواهد داد. به گفته تحلیلگران، نشست سیاست پولی فدرال رزرو در دوم نوامبر، نیروی محرکه قیمت طلا در هفته آینده خواهد بود.
شان لوسک، یکی از مدیران هجینگ تجاری در والش تریدینگ گفت که او انتظار دارد انتظارات فعلی بازار، مشابه سایر شایعات بازار، کمرنگ شود. لوسک گفت که انتظار دارد در هفته آینده شاهد کاهش قیمت طلا باشد. او گفت: تا زمانی که شفافیت را از فدرال رزرو دریافت نکنیم، رالی طلا همچنان ادامه دارد و فکر نمی‌کنم هفته آینده شفافیت زیادی از فدرال‌رزرو دریافت کنیم.
نتایج نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نشان داد که وال استریت در هفته آینده یک شیب اندکی صعودی در قیمت طلا خواهد داشت. از 17 تحلیلگر شرکت‌کننده در نظرسنجی، هفت تحلیلگر یا 41 درصد انتظار دارند قیمت‌ها در هفته آینده افزایش یابد. در همین حال، 6 تحلیلگر معادل 35 درصد در کوتاه‌مدت نزولی و چهار تحلیلگر معادل 24 درصد نسبت به طلا بی‌طرف بودند.
این هفته 473 پاسخ دهنده در نظرسنجی آنلاین شرکت کردند. در مجموع 200 رای‌دهنده یا 43 درصد خواستار افزایش قیمت طلا شدند. 169 نفر دیگر یا 37 درصد پیش‌بینی کردند طلا سقوط خواهد کرد. 94 رای‌دهنده باقی مانده، یا 20 درصد، خواستار یک بازار خنثی شدند.
فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line futures گفت که در کوتاه‌مدت نسبت به طلا بی‌طرف باقی می‌ماند زیرا افزایش نرخ بهره فدرال رزرو همچنان بر این فلز گرانبها تاثیر می‌گذارد. او گفت: هیچ چیزی مانع از آن نمی‌شود که طلا در کوتاه‌مدت به زیر 1600 دلار در هر اونس برسد و این اظهارنظر جسورانه‌ای نیست و اگر قیمت به زیر 18 دلار در هر اونس کاهش یابد، به دنبال خرید نقره هستم.
از نظر فنی، طلا به آرامی در حال چرخش است. به نظر می‌رسد طلا در حوالی تصمیم چهارشنبه آینده فدرال رزرو نوسان داشته باشد که به طور بالقوه می‌تواند بر روند دلار آمریکا تأثیر بگذارد.
دارین نیوسام، رئیس Darin Newsom Analysis نیز انتظار دارد که در هفته آینده نوساناتی داشته باشد. با این حال، وی افزود تا زمانی که طلا بتواند بالاتر از پایین‌ترین سطح اخیر خود در حدود 1620 دلار در هر اونس باقی بماند، در این صورت در یک روند صعودی میان مدت باقی خواهد ماند.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.