معاون اجرایی پلیس راهور با اشاره به فرسودگی 80 درصد خودروها:
با جریمه کردن خودروهای فرسوده هوا پاک نمی‌شود شهری

با جریمه کردن خودروهای فرسوده هوا پاک نمی‌شود

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - معاون اجرایی پلیس راهور ناجا با انتقاد از فرسودگی 80 درصد وسایل نقلیه عمومی کشور با تاکید براینکه پلیس تنها دستگاهی است که به تکالیفش در قانون هوای پاک عمل کرده است و حاضر است که گزارش عملکرد ارائه کند، گفت: وقتی 17 میلیون وسیله نقلیه در کشور داریم که 10 تا 11 میلیون این تعداد موتورسیکلت و مابقی وسایل نقلیه خودروهای شخصی و عمومی است و همچنین 80 درصد وسایل نقلیه عمومی کشور فرسوده است آیا با جریمه کردن پلیس هوای آلوده پاک می شود؟

حسین رمضانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد برخی اظهارات مبنی بر کم کاری پلیس راهور در اجرای قانون هوای پاک با تاکید بر اینکه پلیس تنها دستگاهی است که به تکالیفش در قانون هوای پاک عمل کرده است، گفت: به جرات می گویم پلیس یکی از اصلی ترین نهادهایی بوده که به تمامی تکالیفش در قانون هوای پاک و حتی بیشتر از سایر دستگاه ها عمل کرده است.
وی افزود: بابت عملکردمان می توانیم گزارش های مستندات قانونی را ارائه کنیم و بر اساس سامانه‌هایی که پلیس دارد و اعمال جریمه هایی که برای مردم اتفاق افتاده نسبت به اجرای این قانون عمل شده است البته همیشه بر این موضوع تاکید داریم که پلیس نباید به خاطر عدم اجرای تکالیف توسط سایر دستگاه ها یا سازمان ها چوب ظلم بر سر مردم شود.
معاون اجرایی پلیس راهور ناجا یادآور شد: در قانون هوای پاک در حوزه تسهیلات و جایگزینی تکالیف بسیار زیادی برای دولت و سایر دستگاه ها وجود دارد که به دلایل مختلف نتوانستند انجام دهند در نتیجه مالکان خودروهای فرسوده تقصیری به گردنشان نیست و ما به عنوان پلیس باید مراقب مردم باشیم و هوای مردم را داشته باشیم تا کشور بتواند از مشکلات اقتصادی عبور کند.
رمضانی افزود: تا پایان سال گذشته بیش از 24 میلیون وسیله نقلیه ای که در حوزه معاینه فنی دچار مشکل بودند اعمال قانون و جریمه شدند و به طور دائم این موضوع در دستور کار پلیس وجود دارد اما با چنین اقداماتی هوای آلوده پاک نمی شود و سایر دستگاه ها باید به تکالیفشان عمل کنند.
معاون اجرایی پلیس راهور با انتقاد از اینکه سالانه به واسطه خودروهای فرسوده و تولیدات بی کیفیت خودروسازان شاهد از بین رفتن جمعیت یک شهر در جاده های کشور هستیم، تصریح کرد: وقتی 17 میلیون وسیله نقلیه در کشور داریم که 10 تا 11 میلیون این تعداد موتورسیکلت و مابقی وسایل نقلیه خودروهای شخصی و عمومی است و همچنین 80 درصد وسایل نقلیه عمومی کشور فرسوده است آیا با جریمه کردن خودروهای فرسوده توسط پلیس هوا پاک می شود؟ در این رابطه سازمان ها و دستگاه ها باید با ارائه تسهیلات ویژه و سیاست های درست در این مسیر گام بردارند و امیدواریم به زودی با اقدامات جهادی دولت سیزدهم ناوگان و وسایل نقلیه خصوصی و عمومی نوسازی شود تا از شر ناوگان فرسوده خلاص شویم./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اقتصاد دیجیتال؛ موتور محرک توسعه کشورها

توسعه بیمه با موتور دانش‌بنیان‌ها

اعاده حیثیت یورو مقابل دلار

تهران جای خالی روسیه در ایروان را پر می‌کند

آثار منفی رفتار پیمانکارانه با کارکنان

چشم بازار سهام به بودجه

بچه ببر بنگال: داستان توسعه بنگلادش

نمره قبولی وصول مالیات

عبور خودرو از چله واردات

دوپینگ پاییزی در بازار مسکن

دولت مخالف قیمت‌گذاری دستوری

نقاط قوت برنامه هفتم

گفت و گوی انتقادی در بهارستان

نگاه سازمان استاندارد، شتاب‌بخشی به تولید و حذف دیوان‌سالاری زائد است

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی جهت ارتقای مقیاس توسعه اقتصادی کشور دارد

بهره برداری از 2 چاه گازی جدید در فارس

تولید یک میلیون تن قیر توسط شرکت نفت پاسارگاد

بزرگترین مقاومت شاخص کل بورس برای صعود در هفته اخیر

وزیر نفت: نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

چرا دولت می‌خواهد 65 درصد سهام بانک رفاه را واگذار کند؟

32 شهر خوزستان تحت پوشش طرح بازآفرینی شهری قرار گرفتند

تراز پرداختی های کارکنان استاندارد استان مرکزی مناسب نیست

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.