رئیس سازمان امور اراضی کشور:
صدور سند پنج میلیون هکتار اراضی کشاورزی تا پایان سال جاری محقق می‌شود کشاورزی

صدور سند پنج میلیون هکتار اراضی کشاورزی تا پایان سال جاری محقق می‌شود

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: در نشست قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی مقرر شد با کمک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سند پنج میلیون هکتار از اراضی کشاورزی صادر شود

به گزارش فصل تجارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، صفدر نیازی روز چهارشنبه درباره صدور سند اراضی کشاورزی افزود: اکنون کارگروهی متشکل از اعضای سازمان امور اراضی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل شده است که موظفند برای تثبیت و صدور اسناد اراضی کشاورزی فرایند کار را سرعت ببخشند.
وی با بیان این که سازمان امور اراضی متولی حفظ اراضی کشاورزی است، اظهار داشت: سال 1393 با ابلاغ قانون حدنگار، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور متولی صدور اسناد کل پهنه 165 میلیون هکتاری کشور اعم از دریا، جنگل، تالاب، اراضی ملی و مستثنیات، ملی و شخصی شد و مقرر شد طی مدت پنج سال سند اراضی صادر و در سامانه مربوطه تصویب شود.
نیازی تصریح کرد: طبق آخرین آمارها از مجموع 18 میلیون هکتار اراضی کشاورزی، یک میلیون و 800 هزار هکتار از این اراضی دارای سند تک برگ شده که این رقم معادل 10 درصد کل اراضی کشاورزی کشور است.
وی خاطرنشان کرد: در سال 1340 که قانون اصلاحات ارضی اعلام شد با کمک شورای اجرا کننده وقت، زمین از مالکان گرفته و به زارعین سپرده شد، در سال 1341 قانون اراضی ملی برای جنگل، مرتع و بیشه‌زار و بیابان صادر شد، بنابراین از همان زمان که برای بخشی از اراضی که ما قبلاً نسق صادر کرده بودیم در اصلاحات ارضی ملی شدند، سند مناطقی برایشان صادر شد و اختلاف بین مردم و ادارات مربوطه استان‌ها از همان زمان یعنی حدود 60 سال پیش شکل گرفت.
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: برای رفع دعاوی بین مردم و ادارات دولتی، در سال 1394 قانون رفع تداخلات اراضی ابلاغ شد برآن اساس کمیسیونی در استان‌ها به ریاست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها و سایر اعضا تشکیل شد و مقرر شد مجموعه جهاد کشاورزی به همراه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دعاوی را حل و فصل کند.
وی تصریح کرد: بنابراین از همان زمان تاکنون نزدیک چهار میلیون و 500 هزار هکتار از اراضی مستثنیات کشور معادل 25 درصد رفع تداخل شده است که 40 درصد این اقدامات در دولت سیزدهم اتفاق افتاده است.
این مقام مسوول ادامه داد: طبق برنامه قرار است امسال و سال آینده تمام پلاک‌هایی که تداخل دارند، رفع تداخل شوند بنابراین برش‌های استانی تعیین شده و به طور مستمر جلسات استانی و ستادی برگزار می‌شود.
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: همچنین قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی به ریاست وزیر جهاد کشاورزی سه‌شنبه هر هفته برگزار می‌شود تا هرچه سریع‌تر مشکلات دعاوی چندین ساله مردم با ادارات دولتی در بحث تداخلات اراضی برطرف شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.