رئیس سازمان امور عشایر ایران خبر داد:
بهره‌مندی 85 درصد باقی‌مانده جمعیت عشایری از نعمت برق تا دو سال آینده کشاورزی

بهره‌مندی 85 درصد باقی‌مانده جمعیت عشایری از نعمت برق تا دو سال آینده

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ظرف دو سال آینده باید 85 درصد باقی‌مانده جمعیت عشایری کشور از نعمت برق بهره‌مند شوند و پوشش مخابراتی 100 درصدی در مناطق عشایری انجام گیرد

به گزارش فصل تجارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی عباس پاپی‌زاده در سفر به استان فارس ضمن دیدار با عشایر شهرستان سروستان، در شورای عشایری این شهرستان، با بیان این که یکی از مشکلات اصلی عشایر که همیشه گریبانگیر آنان بوده موضوع بودجه است، اظهار داشت: در بودجه امسال به کمک نمایندگان مجلس و پیگیری‌های فراکسیون عشایری مجلس در بعضی از ردیف‌های بودجه عشایر 400 تا 3 هزار درصد رشد داشته‌ایم.
وی افزود: امور عشایر استان فارس نیز در بودجه امسال عددی تاریخی را شاهد خواهد بود که امیدواریم در جهت رفع مشکلات عشایر استان قدم‌های بزرگی برداشته شود.
پاپی‌زاده گفت: تامین نهاده‌های دامی از مطالبات به حق عشایر است که با توجه به اتفاقاتی که در بودجه افتاده، تسهیلات ارزان‌قیمت در نظر گرفته شده است که باعث تامین نقدینگی برای تامین نهاده دامی توسط خود عشایر می‌شود.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با اعلام این که یک دستگاه کامیون تانکردار آبرسان در اختیار عشایر این منطقه قرار خواهد گرفت، افزود: با توجه به حضور عشایر در نقاط مختلف سروستان، این منطقه از مناطق محروم مضاعف شناخته شده و باید عشایر شهرستان از امکانات لازم بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به دستور رئیس جمهور در شورای عالی عشایر، اظهار کرد: ظرف دوسال آینده باید 85 درصد باقی مانده جمعیت عشایری کشور از نعمت برق بهره‌مند شوند و وزارت ارتباطات نیز پوشش مخابراتی 100 درصدی در مناطق عشایری را انجام دهد.
وی آمادگی سازمان امور عشایر را در صورت تمایل و حضور حداقل 50 متقاضی برای تامین زیرساخت‌های برق و گاز برای ایجاد شهرک‌های دامپروری و کارگاه‌های صنایع دستی در کنار کانون‌های اسکان عشایری خاطرنشان کرد.
نماینده مردم سروستان، خرامه و کوار در مجلس نیز در این نشست با اشاره به مشکلات ناشی از بهره‌مندی عشایر منطقه از مالیات بر ارزش افزوده، گفت: باید تغییراتی در بوم و شرایط زندگی صورت پذیرد تا عشایر منطقه که نه شرایط روستا و شهرنشینی دارند و نه امکان ادامه این روند را دارند از بلاتکلیفی دربیایند.
رحیمی افزود: همچنین باید مشکلات برق‌رسانی، اسکان موقت و ایل‌راه‌های عشایری شهرستان سروستان حل و فصل شود.
گفتنی است؛ در این نشست تعدادی از معتمدین عشایر مشکلات مربوط به عشایر شهرستان از جمله پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت، فروش دام مازاد و ... را مطرح و خواستار رسیدگی به آن شد.
رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیات همراه همچنین با حضور در منطقه عشایری آهوگریزی شهرستان خرامه، از نزدیک توانمندی‌ها، مشکلات و دغدغه‌های عشایر منطقه را مورد بررسی قرار دادند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه‌آهن رشت‌-آستارا با تامین‌ مالی روس‌ها تکمیل می‌شود؟

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

اهداف برنامه‌های جدید اقتصادی فرانسه و آلمان چیست؟

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.