ایلان ماسک روز نخست کار را با اخراج مدیران رده بالا آغاز کرد
پرونده خرید توییتر به نتیجه رسید بازرگانی

پرونده خرید توییتر به نتیجه رسید

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - ثروتمندترین فرد جهان بالاخره غول شبکه های اجتماعی را خرید.
پس از فرازونشیب های حقوقی در 4 ماه گذشته، سرانجام دیروز اعلام شد ایلان ماسک قرارداد خرید غول شبکه های اجتماعی را تکمیل کرده است. تکمیل پرونده خرید توییتر، با خداحافظی از مدیرعامل، مدیرمالی، مدیر حقوقی، مشاور و مدیر بخش مشتریان این شبکه اجتماعی همراه بود. پاراگ آگراوال مدیرعامل و ند سگال مدیرمالی شرکت توییتر با دریافت 38 و 25 میلیون دلار، از توییتر رفتند. هم چنین گاد مدیر مالی و پرسونت مشاور عمومی این شرکت هم 11 تا 12 میلیون دلار پول گرفته و از بدنه مدیریتی این شرکت خداحافظی کردند.
داستان ایلان ماسک با توییتر به نوسان قیمت دوج کوین باز می گردد. رمزارزی که برای شوخی ساخته شد اما با توییت های ایلان ماسک مدیرعامل تسلا درباره آن، تغییر قیمت داد و به یکی از ارزهای دیجیتال با قابلیت جذب سرمایه در این بازار تبدیل شد.
ایلان ماسک پس از این پیشنهاد خرید توییتر به ارزش 44 میلیارد دلار را مطرح کرد. ثروتمندترین فرد جهان برای خرید این شبکه اجتماعی بخشی از سهام تسلا را فروخت. با این وجود، کار مدیرعامل تسلا و توییتر به دادگاه و شکایت از هم رسید. مدیرعامل تسلا نظر هیئت مدیره توییتر را با قیمت 54.20 دلار برای هر سهم از این شبکه اجتماعی جلب کرد. اما در هشتم جولای سال 2022، او اعلام کرد این قرارداد به دلیل گمراهی در مورد حساب های اسپم و فیک، فسخ می شود.
تنها 2 ماه پس از آغاز پرونده خرید، وکیل ایلان ماسک اعلام کرد او تمایلی به خرید این شبکه اجتماعی ندارد. وکیل ایلان ماسک در این باره از عدم پایبندی توییتر به تعهداتش گفته بود. به گفته او ماسک اعلام کرده بود اجرای توافق خرید توییتر منوط به بررسی ادعای این شرکت درباره اسپم بودن 5 درصد از کاربران در این شبکه اجتماعی است. اما توییتر نتوانسته و یا نمی خواهد این اطلاعاتی در این زمینه ارائه کند.
به گفته وکیل ایلان ماسک «توییتر به درخواست های آقای ماسک بی اعتنایی کرده است. گاهی درخواست های آقای ماسک به دلایل به طور کامل غیرمنصفانه رد شده است، و گاهی این درخواست ها با ارائه اطلاعات ناقص پاسخ داده شده است». با این وجود توییتر اعلام کرد بررسی اکانت های اسپم با اتکای صرف به اطلاعات عمومی در این شبکه اجتماعی ممکن نیست.
سرانجام پس از کشاکش بین خریدار و فروشنده، پرونده خرید غول شبکه های اجتماعی توسط ثروتمندترین فرد جهان به نتیجه رسید. پیش از این اعلام شده بود ماسک پس از خرید این شبکه اجتماعی 75 درصد از کارکنان را اخراج می کند، اما در روز نخست او تنها از برکناری و اخراج مدیران رده بالا کار را شروع کرده است. باید دید در ادامه در شبکه اجتماعی توییتر که با مدیریت ایلان ماسک اداره می شود، چه تغییراتی برای جهت دهی به افکار عمومی اعمال می شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اقتصاد دیجیتال؛ موتور محرک توسعه کشورها

توسعه بیمه با موتور دانش‌بنیان‌ها

اعاده حیثیت یورو مقابل دلار

تهران جای خالی روسیه در ایروان را پر می‌کند

آثار منفی رفتار پیمانکارانه با کارکنان

چشم بازار سهام به بودجه

بچه ببر بنگال: داستان توسعه بنگلادش

نمره قبولی وصول مالیات

عبور خودرو از چله واردات

دوپینگ پاییزی در بازار مسکن

دولت مخالف قیمت‌گذاری دستوری

نقاط قوت برنامه هفتم

گفت و گوی انتقادی در بهارستان

نگاه سازمان استاندارد، شتاب‌بخشی به تولید و حذف دیوان‌سالاری زائد است

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی جهت ارتقای مقیاس توسعه اقتصادی کشور دارد

بهره برداری از 2 چاه گازی جدید در فارس

تولید یک میلیون تن قیر توسط شرکت نفت پاسارگاد

بزرگترین مقاومت شاخص کل بورس برای صعود در هفته اخیر

وزیر نفت: نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

چرا دولت می‌خواهد 65 درصد سهام بانک رفاه را واگذار کند؟

32 شهر خوزستان تحت پوشش طرح بازآفرینی شهری قرار گرفتند

تراز پرداختی های کارکنان استاندارد استان مرکزی مناسب نیست

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.