رقابت بر سر بزرگترین معامله خصوصی‌سازی ایران/ عرضه 12 درصد سهام بلوکی‌ پتروشیمی خلیج‌فارس بورس

رقابت بر سر بزرگترین معامله خصوصی‌سازی ایران/ عرضه 12 درصد سهام بلوکی‌ پتروشیمی خلیج‌فارس

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - رئیس سازمان خصوصی‌سازی از برگزاری رقابت نفس‌گیر بزرگترین معامله خصوصی‌سازی ایران در مورد فروش 12 درصد سهام هدلینگ پتروشیمی خلیج‌فارس در روز جاری خبر داد.

حسین قربان‌زاده ، اظهار کرد: امروز شنبه 7 آبان از ساعت 10:30 تا 12:30 رقابت بر سر خرید 12 درصد سهام بلوکی هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس به صورت مزایده و بلوکی در بورس آغاز شد و رقابت بین دو خریدار انجام شد که اهلیت این دو خریدار شنبه هفته گذشته در کارگروه پایش اهلیت در سازمان خصوصی‌سازی تأیید شد.
وی گفت: یکی از این شرکت‌ها شرکت اهداف وابسته به صندوق بازنشستگی نفت و دیگری شرکت پالایشگاه نفت تهران در نماد شپران و قیمت پایه هر سهم در این بلوک 12 درصدی 1397 تومان درنظر گرفته شده بود که مجموع ارزش 12 درصد از سهام پتروشیمی خلیج‌فارس با قیمت پایه حدود 82 هزار میلیارد تومان برآورد شده بود، اما در جریان رقابت بین این دو خریدار، قیمت پایه هر سهم تا 1548 تومان افزایش یافت، اما زمان معاملات بازار در بورس به پایان رسید و ادامه رقابت این دو خریدار به فردا یکشنبه 8 آبان‌ماه موکول می‌شود که قطعاً رقابت از پایه قیمتی هر سهم 1548 تومان آغاز خواهد شد.
وی همچنین تأکید کرد: ارزش پایه‌ای 12 درصد سهام بلوکی پتروشیمی خلیج‌فارس از 82 همت به 91 همت رسید که پیش‌بینی می‌شود، قطعا از این رقم بالاتر خواهد رفت. 
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به این پرسش که با توجه به عرضه بلوکی، قیمت تابلو به علاوه چه میزانی از اضافه ارزش بلوکی درنظر گرفته شده است، گفت: قیمت پایه براساس نرخ بازاری هر سهم براساس نرخ تابلو در 21 شهریور به علاوه 90 درصد اضافه ارزش (پریمیوم) درنظر گرفته شده که قیمت پایه هر سهم 1397 تومان درنظر گرفته شده بود، اما امروز این رقم در جریان رقابت دو خریدار به 1548 تومان رسید.
قربان‌زاده تصریح کرد:‌در رقابت فردا یکشنبه که از ساعت 10:30 دقیقه صبح شروع می‌شود، قیمت هر سهم در عرضه بلوکی افزایش خواهد یافت و امروز هم قیمت هر سهم صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در نماد فارس 608 تومان به پایان رسید. 
وی در پایان تأکید کرد: این بزرگترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی است که در آن رقابت نفس‌گیر دو خریدار بر سر قیمت بلوکی 12 درصد از سهام یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی انجام می‌شود.
قربان‌زاده در پاسخ به این که آیا خریدار بلوک 12 درصدی سهام پتروشیمی خلیج فارس یک سهمیه در هیات مدیره خواهد داشت،‌ تصریح کرد: بستگی دارد،‌ خریدار چه مقدار سهام دیگر از شرکت پتروشیمی خلیج فارس داشته باشد، که بتواند در ترکیب با آن سهام، یک صندلی هیات مدیره را به خود اختصاص دهد.
پایان پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

نهاده هست، ولی نقدینگی نیست!

وظیفه نیروگاه تامین سوخت پاک نیست

قتل‌های ناموسی؛ خلأ قانون و فرهنگ

پوپولیسم و کوپنیسم

تاثیر فیلترینگ روی بازار سرمایه

چین و اقتصاد ایران

252 تن عسل در مسجدسلیمان تولید شد

اقتصاد دیجیتال؛ موتور محرک توسعه کشورها

توسعه بیمه با موتور دانش‌بنیان‌ها

اعاده حیثیت یورو مقابل دلار

تهران جای خالی روسیه در ایروان را پر می‌کند

آثار منفی رفتار پیمانکارانه با کارکنان

چشم بازار سهام به بودجه

بچه ببر بنگال: داستان توسعه بنگلادش

نمره قبولی وصول مالیات

عبور خودرو از چله واردات

دوپینگ پاییزی در بازار مسکن

دولت مخالف قیمت‌گذاری دستوری

نقاط قوت برنامه هفتم

گفت و گوی انتقادی در بهارستان

نگاه سازمان استاندارد، شتاب‌بخشی به تولید و حذف دیوان‌سالاری زائد است

وزیر میراث‌فرهنگی: قاچاق یک نگرانی عمده برای کشورهای صاحب تمدن است

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی جهت ارتقای مقیاس توسعه اقتصادی کشور دارد

بهره برداری از 2 چاه گازی جدید در فارس

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.