پدافند غیرعامل ، عامل امنیت واحدهای تولیدی و صنعتی کردستان صنعت و معدن

پدافند غیرعامل ، عامل امنیت واحدهای تولیدی و صنعتی کردستان

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - سنندج- رعایت پدافندغیرعامل در واحدهای صنعتی در برهه کنونی که دشمن به دنبال ضربه زدن به بخش‌های تولیدی تاثیرگذار در حوزه اقتصاد است، از موارد ضروری است و می‌طلبد صاحبان این واحدها آن را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار دهند.
به گزارش فصل تجارت، فعالیت واحدهای تولیدی و متوقف نشدن ارائه خدمات از سوی آنها به جامعه یکی از مسائل مهم در هر کشوری به شمار می‌آید بنابراین هر واحد تولیدی نیاز است از شیوه‌های امنیتی و حفاظتی در برابر حوادث از وقوع آتش سوزی گرفته تا حملات سایبری و خرابکارانه بهره‌گیرد.
حمله سایبری به سامانه کارت هوشمند سوخت یا سامانه های شهرداری تهران و سیستم های فناوری اطلاعات فولاد کشور در سال جاری حاوی هشدارهای لازم هستند که امروز دشمنان دیگر دنبال مقابله سخت و نظامی نیستند بلکه از طریق نرم افزاری و حملات سایبری قصد اختلال در تولید و زمین گیر کردن بخش اقتصاد کشورمان را دارند.
در اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل مواردی هم چون تجهیز، آموزش، تمرین، ارتقای آمادگی و برطرف کردن نقاط ضعف باید مدنظر قرار گیرد.
به منظور بررسی وضعیت واحدهای صنعتی بزرگ استان کردستان از لحاظ پدافندغیرعامل معاون امور صنعت سازمان پدافند غیرعامل کشور به همراه جمعی از مسوولان استانی روز شنبه از کارخانه لاستیک بارز کردستان، پتروشیمی و ایستک بازدید کرد.
واحدهای انبار، توزین مواد شیمیایی و آزمایشگاه‌های مختلف در این واحدهای تولیدی مورد بازدید این مسوولان قرار گرفت.

فصل تجارت


ضرورت نهادینه کردن شاخص‌های پدافند غیرعامل در واحدهای صنعتی
معاون امور صنعت سازمان پدافند غیرعامل کشور در این بازدید بر نهادینه کردن مولفه ها و شاخص های مدنظر سازمان در همه پروژه‌ها و واحدهای صنعتی تاکید کرد و اظهار داشت: صنعت لاستیک در کشور ما جزو صنایع هایتک (پیشرفته) به شمار می آید لذا حفاظت از بخش های مختلف آن باید در اولویت باشد.
حمیدرضا محمدی با اشاره به اینکه بسیاری از تهدیدها، غیرعاملی و از جنس تکنولوژی است، افزود: تهدیداتی در حوزه فناوری هم وجود دارد که راهکار مقابله با آن به شیوه سخت و نظامی مقدور نیست و باید با ارتقای استانداردها و بهره مندی از روش های نوین به مقابله با آن پرداخت.
وی بر استفاده از پلتفرم‌های بومی تاکید کرد و ادامه داد: سازمان پدافندغیرعامل از هر شرکتی که در کشور فعالیت دارد پشتیبانی می کند.
معاون امور صنعت سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه تیرماه سال جاری کلیات «طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل» در صحن علنی مجلس به تصویب رسید، گفت: یک درصد از کل بودجه را در این بخش می توانیم هزینه کنیم.
محمدی با بیان اینکه پایه و اساس پدافند؛ ایمنی است، افزود: برگزاری رزمایش حریق، سایبر و تست نفوذ در واحدهای صنعتی امری ضروری است که باید اجرایی شود.
فراهم شدن امکان صادرات لاستیک خودرو

فصل تجارت


مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان هم در این بازدید با اشاره به اینکه 996 پروانه بهره برداری صنعتی در استان داریم، اظهار داشت: با صدور این تعداد پروانه، زمینه ایجاد 19 هزار و 500 فرصت شغلی با سرمایه گذاری 44 هزار میلیارد ریال فراهم شده است.
بختیار خلیقی اضافه کرد: مهمترین واحدهای تولیدی استان شامل پتروشیمی کردستان، لاستیک بارز، طلای زرکوه، تراکتورسازی، سقزسازی، کاشی کسری و شرکت توتون آپادانا است.
وی با اشاره به اینکه سال 1396 پروانه بهره برداری لاستیک بارز صادر شد، افزود: لاستیک بارز یکی از پروژه های پیشران استان است که آمادگی همکاری لازم برای توسعه آن را داریم.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: طرح تولید لاستیک گسترش رازی را هم در شهرک صنعتی دهگلان داریم که این طرح در پنج کیلومتری کارخانه بارز واقع شده است و اگر توسط سرمایه گذاران فعلی آن امکان اجرایی شدن نداشته باشد آمادگی این وجود دارد که به شرکت بارز برای بهره برداری واگذار شود.
خلیقی یادآور شد: ممنوعیت صادرات تایر موجب مشکلات ارزی برای کارخانه لاستیک بارز کردستان شد که بعد از پیگیری های لازم و طرح این مسائل، اجازه صادرات 10 درصد این محصول داده شد.
اشتغال 894 نفر در کارخانه لاستیک بارز کردستان
مدیرکارخانه لاستیک بارز کردستان هم در این بازدید اظهار داشت: کارخانه لاستیک بارز استان یکی از مصوبات سفر رهبری در سال 88 است که با سرمایه گذاری ارزی 91.8 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی و 2 هزار و 441 میلیارد ریال آورده سرمایه گذاران آن احداث شد.
کاوه مفاخری با اشاره به اینکه این واحد در سال 1396 به طور رسمی گشایش یافت، افزود: بعد از گذشت سه سال به ظرفیت اسمی دست پیدا کرد به گونه ای که در سال مالی 1398-1397 میزان تولید آن 25 هزار تن در سال بود و سال 1399-1398 هم به ظرفیت اسمی 30 هزار تن آن رسید.
وی اضافه کرد: در سال مالی 1400-1399 به تولید سالانه 36 هزار و 219 تن به عبارتی بیش از میزان ظرفیت اسمی دست پیدا کرد.
مدیرکارخانه لاستیک بارز کردستان با اشاره به اینکه طی سال جاری هم تاکنون 30 هزار تن لاستیک در این واحد تولید شده است، گفت: تنوع محصول تولیدی با افزایش تعداد سایزها از جمله برنامه های ما بوده که اکنون به 27 سایز رسیده است.
مفاخری تعداد افراد مشغول به کار در این واحد را 894 نفر خواند و اضافه کرد: با اجرای فاز توسعه آن امکان افزایش افراد شاغل در این واحد به یک هزار و 200 نفر هم وجود دارد.
وی میانگین سنی شاغلان در این واحد صنعتی را 29 سال خواند و گفت: 365 نفر از نیروهای این واحد از 26 تا 30 سال سن دارند و این یکی از ظرفیت های مطلوب لاستیک بارز کردستان است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اینترنت طبقاتی؛ این‌بار برای فریلنسرها

چقدر می‌توانستیم حمله کنیم‌

دوران افول صنعت نفت نیجریه

تاوان ستون‌کج مسکن دولتی

رکورد تاریخی قیمت سکه

واکنش به توقیف جهان صنعت

تولید لوازم خانگی در دره تنگناها

بازی دوطرفه تورم اجاره

موتور پمپاژ هوای‌سیاه

راهپیمایی شاخص در مرز ‌مقاومت

منطقه ممنوعه طبقه متوسط

مشتری جدید پهپادهای ایرانی

ناگفته‌های معادله آمریکا، چین و روسیه

فرمول رگولاتوری منافع در «اتاق»

فناوری جدید، فرهنگ و نهاد جدید می‌خواهد

تسریع در اجرای قراردادهای شرکت‌های فناوری ایرانی و روسی

نگاهی به هدف‌گذاری جدید اقتصادی فرانسه و آلمان

خوراکی‌ها در آمریکا از 11 تا 95 درصد گران شد+ جدول

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به 5 روز کاهش می یابد

ویژگی های بسیج، باید تبدیل به فرهنگ سازمانی نظام اداری کشور شود

عرضه محصول جدید زامیاد/ رونمایی پادرا پلاس لانگ در نمایشگاه خودرو

بازدید ضرغامی از شرکت تعاونی زیلوبافان میبد

گردشگری می‌تواند جایگزین حوزه‌های دچار رکود یزد شود

حقوق زنان در بطن فرهنگ مردم یزد وجود دارد

بازدید ضرغامی از نارین قلعه میبد

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.