بی‌ثباتی مدیریتی مشکلات وزارت صمت را تشدید کرده است/ استیضاح به صلاح نیست صنعت و معدن

بی‌ثباتی مدیریتی مشکلات وزارت صمت را تشدید کرده است/ استیضاح به صلاح نیست

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌ثباتی مدیریتی مشکلات وزارت صمت را تشدید کرده است، افزود: در چند سال گذشته بیش از 5 تا 6 وزیر در وزارت صمت رای اعتماد گرفتنداما عمر فعالیت آنها بسیار کم بود و تغییر وزرا مشکلات این وزارتخانه را تشدید کرده است.
جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: وزارت صمت، وزارتخانه‌ای با حوزه ماموریتی بسیار وسیعی است و هر فردی که در این وزارتخانه به عنوان وزیر معرفی شود، با مشکلات ساختاری این وزارتخانه دست و پنجه نرم خواهد کرد. در این وزارتخانه وظایف با هم تداخل آشکار دارند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بی‌ثباتی مدیریتی مشکلات وزارت صمت را تشدید کرده است، افزود: در چند سال گذشته بیش از 5 تا 6 وزیر در وزارت صمت رای اعتماد گرفتنداما عمر فعالیت آنها بسیار کم بود و تغییر وزرای قبل هم مشکلات این وزارتخانه را تشدید کرد. بنابراین با تغییر فاطمی‌امین،‌ مشکلات این وزارتخانه را حل نخواهد شد.
نماینده مردم تربت جام و باخرز با بیان اینکه فاطمی امین با تمام توان در حال اجرای برنامه‌ها و اهداف این وزارتخانه است، گفت: در این وزارتخانه باید تفکیک انجام شود و حوزه صنعت و معدن را از بخش بازرگانی جدا کرد که این موضوع در حیطه وظایف فاطمی امین نیست و باید دولت دراین باره به مجلس لایحه ارائه دهد.
وی با اشاره به مهلت 2 ماه‌ای که پیش از این دولت برای ارائه لایحه در خصوص تفکیک وزارت صمت درنظر گرفته بود،‌ عنوان کرد: در 2 ماه گذشته مشکلات عدیده‌ای در داخل و خارج از کشور رخ داد که بخشی از توان دولت به حل چالش‌های اجتماعی داخلی و سیاست خارجی و مدیریت آنها سپری شد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه بهتر است مهلت جدیدی برای وزارت صمت در نظر گرفته شود تا دولت لایحه تفکیک این وزارتخانه را ارائه دهد، اظهار داشت: باید به فاطمی امین فرصت داده شود تا دغدغه نمایندگان امضاء کننده استیضاح را رفع کند.
وی تاکید کرد: تزلزل مدیرتی و تغییراتی که در این سال‌ها در وزارت صمت رخ داده است به دلیل مشکلات کلان اقتصادی، صنعتی، صادرات و واردات است که باید نمایندگان در مجلس سیاست‌های کلان آن را اصلاح کنند یا اینکه دولت برای رفع آنها تصمیمات اساسی اتخاذ کند. 
رحیمی جهان آبادی ادامه داد: هر وزیری هم به جای فاطمی امین دروزارت صمت معرفی شود،‌ آن وزیر هم حداقل بیش از یک سال زمان نیاز دارد تا به همین اشراف، تسلط و توانایی که امروز فاطمی امین به آن رسیده، برسد و در حقیقت با تغییر وزیر صمت نمی‌توان چالش‌های این وزارتخانه را رفع کرد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه نمایندگان از حق قانونی خود برای طرح استیضاح وزیر صمت استفاده کرده‌اند، گفت: به رغم اینکه با استیضاح فاطمی امین مخالف هستم، اما به اقدام قانونی استیضاح کنندگان احترام گذاشته و معتقدم آنها از سر دلسوزی و نگاه کارشناسی طرح استیضاح را امضاء کردند.
به گزارش فصل تجارت، هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، 27 مهرماه اعلام کرد، با توجه به اینکه استیضاح رضا فاطمی امین در تاریخ 10 مهرماه به کمیسیون مربوطه ارجاع شد و اکنون مهلت قانونی آن به پایان رسیده است، استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام وصول می‌شود.
مطابق با ماده 223 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، وزیر حداکثر به مدت 10 روز فرصت دارد در صحن علنی مجلس حاضر شده و توضیحات لازم را ارائه دهد.
جلسه بررسی استیضاح وزیر صنعت،معدن، تجارت 10 آبان و پس از حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه برگزار می‌شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برگزاری «جشن ملی پرچم» در مجموعه گردشگری عباس آباد

پارک جنگلی سرخه حصار، آماده میزبانی از گردشگران در روز طبیعت

رشد توزیع زمانی و مکانی سفر نسبت به سال گذشته

ثبت 850 هزار بازدید از سعدآباد

400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟

در ایام نوروز کمبود پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها مشهود است/ بیمارستان‌های خصوصی با سازمان‌های بیمه گر همکاری لازم را داشته باشند

انضباط مالی دولت و تقویت اقتصاد غیردولتی ضرورت دارد/ لزوم پالایش قوانین با رویکرد مردمی سازی فعالیت اقتصادی

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چگونه آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چطور ایران توانست در لاهه آمریکا را شکست دهد

قطع برق مناطقی از اهواز در پی برخورد کوئیک با شبکه

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ واشنگتن و تهران برای تعیین میزان غرامت مذاکره کنند

تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023

2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.