ارتقای راندمان نیروگاه شازند در دستور کار صنعت برق استان مرکزی نفت و انرژی

ارتقای راندمان نیروگاه شازند در دستور کار صنعت برق استان مرکزی

  بزرگنمايي:

فصل تجارت - مدیرعامل برق منطقه ای باختر گفت: صنعت برق استان مرکزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و جهت افزایش بهره وری انرژی برنامه های حفظ و ارتقاء راندمان نیروگاه حرارتی شازند، کاهش شبکه انتقال و فوق توزیع و برنامه های مدیریت بار و مصرف از جمله پیک سایی را در دستور کار خود دارد.

مجتبی داوودآبادی روز یکشنبه 8 آبان در شورای برنامه ریری و توسعه استان مرکزی اظهار کرد: برق منطقه ای باختر محدوده 3 استان همدان و لرستان و مرکزی را شامل می شود که سهم استان مرکزی از این مساحت حدود 30 هزار کیلومتر است.
وی افزود: در استان مرکزی 1310 مگاوات ظرفیت تولید، 55 مگاوات ظرفیت تولید پراکنده، 8368 مگاوات ظرفیت پست های انتقال و فوق توزیع، 5 هزار و 261 کیلومتر طول خطوط انتقال فوق توزیع و 1620 مگاوات پیک بار(نیاز مصرف) در سال 1400 است.
داوودآبادی ادامه داد: تعداد مشترکین مستقیم برق منطقه ای باختر 41 مشترک است که 17 مشترک سهم استان مرکزی است، همچنین تعداد مشترکین حوزه در برق منطقه ای 2 میلیون و 246 هزار و 468 مشترک است که در استان مرکزی 772 هزار و 249 مشترک وجود دارد.
وی اضافه کرد: از کل انرژی تحویلی در استان مرکزی 61.4 درصد در بخش صنعت، 16.9 درصد در بخش کشاورزی، 14.4 درصد در بخش خانگی و 3.1 درصد در بخش مصارف و3.1 درصد در بخش عمومی و یک درصد در بخش روشنایی معابر مصرف شده است.
مدیرعامل برق منطقه ای باختر خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید انرژی در استان مرکزی بالغ بر 1300 مگاوات در حوزه نیروگاه شازند و 265 مگاوات در حوزه نیروگاه های خصوصی پتروشیمی و پالایشگاه است، ضمن اینکه ایجاد نخستین نیروگاه خورشیدی به ظرفیت یک مگاوات در این استان انجام شده است.
داوودآبادی افزود: صنعت برق استان مرکزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و جهت افزایش بهره وری انرژی برنامه های حفظ و ارتقاء راندمان نیروگاه حرارتی شازند، کاهش شبکه انتقال و فوق توزیع و برنامه های مدیریت بار و مصرف از جمله پیک سایی را در دستور کار خود دارد.
وی تاکید کرد: در بخش تولید پراکنده، ظرفیت تولید نیروگاه های گازی 26.1 مگاوات، ظرفیت تولید نیروگاه های خورشیدی یک مگاوات و ظرفیت تولید نیروگاه های برقابی 27.4 مگاوات در حال بهره برداری است، حدود 22 مگاوات در مرحله پروانه ایجاد است.
داوودآبادی برنامه ریزی برای احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر، برگزاری مناقصه حدود 4 هزار مگاوات از عدد مربوطه در مرحله نخست سال جاری، مشخص شدن سهم حدود 700 مگاواتی استان در مرحله اول و تهیه برش استانی سند تحول مردمی را از جمله اولویت ها در دولت سیزدهم عنوان کرد.
داوودآبادی اظهار کرد: بالا بودن شاخص شدت مصرف انرژی در بخش های مختلف و لزوم استانداردسازی بخصوص در بخش صنعت، عدم توجه به اقتصاد برق و مشخص نبودن مابه التفاوت قیمت تمام شده با قیمت فروش تکلیفی برق، عدم امکان تخصیص سوخت گاز به طور پیوسته به نیروگاه به دلیل کمبود گاز در فصل سرما در کشور، سهم بسیار اندک انرژی های تجدیدپذیر در سبد انرژی کشور، کمبود نقدینگی و نبود منابع در اجرای طرح ها، وجود معارضین در احداث تاسیسات در حوزه صنعت برق و... از جمله مشکلات و چالش ها در این حوزه است.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

برگزاری «جشن ملی پرچم» در مجموعه گردشگری عباس آباد

پارک جنگلی سرخه حصار، آماده میزبانی از گردشگران در روز طبیعت

رشد توزیع زمانی و مکانی سفر نسبت به سال گذشته

ثبت 850 هزار بازدید از سعدآباد

400 هزار شرکت ثبت شده حقوقی وارد سامانه مودیان مالیاتی نشده اند

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

چالش های صنعت در 1401/ پیش شرط های رشد صنعتی در 1402 چیست؟

در ایام نوروز کمبود پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها مشهود است/ بیمارستان‌های خصوصی با سازمان‌های بیمه گر همکاری لازم را داشته باشند

انضباط مالی دولت و تقویت اقتصاد غیردولتی ضرورت دارد/ لزوم پالایش قوانین با رویکرد مردمی سازی فعالیت اقتصادی

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چگونه آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ آمریکا ملزم به پرداخت غرامت به ایران شد

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ چطور ایران توانست در لاهه آمریکا را شکست دهد

قطع برق مناطقی از اهواز در پی برخورد کوئیک با شبکه

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

نتیجه یک شکایت 7 ساله؛ واشنگتن و تهران برای تعیین میزان غرامت مذاکره کنند

تجارت 2 میلیارد دلاری ایران و چین در 2 ماهه 2023

2 راهکار برای تشخیص کالای قاچاق و تقلبی

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

© - www.fasletejarat.ir . All Rights Reserved.